İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
phantom18, 18 dakika önce yazdı:

Ceza ve idari davası devam edenlerin dikkat etmesi gereken yeni AYM kararı ⚠️

Ülkemizde hangi karar ve söylemler kuralar ile yasalara göre yapıldı ki,

Sözde beraat alan mahkemesi bitenlerin öncelikli dosyası incelenecek diyen bir komisyon kesinleşmiş beraat kararı ellerine ulaşalı 2 yıl olmasına rağmen hâlâ inceliyor beni  

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
TSK677, 19 dakika önce yazdı:

28 idare mah davalının savunması alınmaksızın istemin red edilebileceği hükmüne bağlanmıştır dio 

7 gün içinde bölge idare mah açıktır yazmislar

Duruşmalı istemiştik adlı yardımı kabul etmiş kesinleşmiş beraat tazminat davası varr hiç bişey anlamadık o yüzden sormak istedim çok sagolun

Duruşmalı isteğinizi reddettiğini düşünüyorum buna itiraz edebilirsiniz diye algıladım ama yinede yazıyı okumadan sadece tahminim bu isterseniz kişisel bilgilerinizi gizleyerek özelden mesaj gönderin yazının fotoğraf ini yorumlamaya çalışayım 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
PardonDenen Mağdur, 18 dakika önce yazdı:

Duruşmalı isteğinizi reddettiğini düşünüyorum buna itiraz edebilirsiniz diye algıladım ama yinede yazıyı okumadan sadece tahminim bu isterseniz kişisel bilgilerinizi gizleyerek özelden mesaj gönderin yazının fotoğraf ini yorumlamaya çalışayım 

Çok teşekkürler nasıl gonderebiliyoruz beynim sıfırlandı sanki inanın sinirlerim bozuldu kusura bakmayın 

İnceleme devam 677 hava kuvvetleri

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
TSK677, 17 dakika önce yazdı:

Çok teşekkürler nasıl gonderebiliyoruz beynim sıfırlandı sanki inanın sinirlerim bozuldu kusura bakmayın 

Yukarıdaki üst orta kısımda mektup zarfı na tıklayın alıcı kısmına benim nicki yazıp bana yollayabilir aynı zamanda size özelden msj atacağım ona da cvp olarak yollayabilirsin

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
PardonDenen Mağdur, Bir saat önce yazdı:

Yd kararı diye geciyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
TSK677, 49 dakika önce yazdı:

Yd kararı diye geciyor

İdari Yargılama Usulünde YD diye bilinen Yürütmenin durdurulması, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 27.maddesinde düzenlenmiştir. Yürütmenin durdurulması, Danıştay’da veya idare ve vergi mahkemelerinde açılan iptal davalarında istenebilen ve esas karardan önce verilen tedbir niteliğinde bir karardır.

Danıştay’da veya idari mahkemelerde dava açılmış olması tek başına dava edilen idari işlemin yürütülmesinin durdurulması için yeterli değildir. Bunun için belirli şartların gerçekleşmesi ve mahkeme tarafından “yürütmenin durdurulması kabul” kararı verilmesi gerekir.

İdari Yargılama Usulünde Yürütmenin Durdurulmasının Şartları

Danıştay veya idari mahkemeler, idari işlemin uygulanması halinde telafisi güç veya imkânsız zararların doğması ve idari işlemin açıkça hukuka aykırı olması şartlarının birlikte gerçekleşmesi durumunda yürütmenin durdurulmasına karar verebilir. Bunun için davalı idarenin savunmasının alınmasına gerek yoktur. Ancak davalı idarenin savunması alındıktan veya savunma süresi geçtikten sonra da bu kararı verebilirler. Yürütmenin durdurulması kararlarında idari işlemin hangi gerekçelerle hukuka açıkça aykırı olduğu ve işlemin uygulanması halinde doğacak telafisi güç veya imkânsız zararların neler olduğunun belirtilmesi zorunludur.

Uygulanmakla etkisi tükenecek olan idari işlemlerin yürütülmesi, savunma alındıktan sonra yeniden karar verilmek üzere, idarenin savunması alınmaksızın da durdurulabilir.

Dava dilekçesi ve eklerinden yürütmenin durdurulması isteminin yerinde olmadığı anlaşılırsa, davalı idarenin savunması alınmaksızın istem reddedilebilir.

yürütmenin durdurulmasının reddi” kararı, davanın da reddedileceği anlamına gelmez. Dava sonunda mahkeme, işlemin yetki, şekil, sebep, konu ve maksat yönlerinden hukuka aykırı olduğuna kanaat getirirse işlemi iptal eder.

Sadece ilgili kanun veya Cumhurbaşkanlığı kararnamesi hükmünün iptali istemiyle Anayasa mahkemesine başvurulduğu gerekçesiyle yürütmenin durdurulması kararı verilemez. Der.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
PardonDenen Mağdur, Bir saat önce yazdı:

İdari Yargılama Usulünde YD diye bilinen Yürütmenin durdurulması, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 27.maddesinde düzenlenmiştir. Yürütmenin durdurulması, Danıştay’da veya idare ve vergi mahkemelerinde açılan iptal davalarında istenebilen ve esas karardan önce verilen tedbir niteliğinde bir karardır.

Danıştay’da veya idari mahkemelerde dava açılmış olması tek başına dava edilen idari işlemin yürütülmesinin durdurulması için yeterli değildir. Bunun için belirli şartların gerçekleşmesi ve mahkeme tarafından “yürütmenin durdurulması kabul” kararı verilmesi gerekir.

İdari Yargılama Usulünde Yürütmenin Durdurulmasının Şartları

Danıştay veya idari mahkemeler, idari işlemin uygulanması halinde telafisi güç veya imkânsız zararların doğması ve idari işlemin açıkça hukuka aykırı olması şartlarının birlikte gerçekleşmesi durumunda yürütmenin durdurulmasına karar verebilir. Bunun için davalı idarenin savunmasının alınmasına gerek yoktur. Ancak davalı idarenin savunması alındıktan veya savunma süresi geçtikten sonra da bu kararı verebilirler. Yürütmenin durdurulması kararlarında idari işlemin hangi gerekçelerle hukuka açıkça aykırı olduğu ve işlemin uygulanması halinde doğacak telafisi güç veya imkânsız zararların neler olduğunun belirtilmesi zorunludur.

Uygulanmakla etkisi tükenecek olan idari işlemlerin yürütülmesi, savunma alındıktan sonra yeniden karar verilmek üzere, idarenin savunması alınmaksızın da durdurulabilir.

Dava dilekçesi ve eklerinden yürütmenin durdurulması isteminin yerinde olmadığı anlaşılırsa, davalı idarenin savunması alınmaksızın istem reddedilebilir.

yürütmenin durdurulmasının reddi” kararı, davanın da reddedileceği anlamına gelmez. Dava sonunda mahkeme, işlemin yetki, şekil, sebep, konu ve maksat yönlerinden hukuka aykırı olduğuna kanaat getirirse işlemi iptal eder.

Sadece ilgili kanun veya Cumhurbaşkanlığı kararnamesi hükmünün iptali istemiyle Anayasa mahkemesine başvurulduğu gerekçesiyle yürütmenin durdurulması kararı verilemez. Der.

Çok teşekkür ederiz Allah razı olsun 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
TSK677, 2 saat önce yazdı:

28 idare mah davalının savunması alınmaksızın istemin red edilebileceği hükmüne bağlanmıştır dio 

7 gün içinde bölge idare mah açıktır yazmislar

Duruşmalı istemiştik adlı yardımı kabul etmiş kesinleşmiş beraat tazminat davası varr hiç bişey anlamadık o yüzden sormak istedim çok sagolun

Yürütmeyi durdurma istediyseniz, onu reddetmiştir. 

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
TSK677, 56 dakika önce yazdı:

Çok teşekkür ederiz Allah razı olsun 

Eyvallah önemli değil

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...