İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Komisyon ne yazik ki kişinin adli durumundan bağımsız olarak yani beraat takipsizlik suçsuz olduğuna bakmıyor irtibat iltisak diye muğlak belirsiz bir alan var buna göre değerlendirme yapiyor ihraçlarda bir standartizasyon yapmaya ve idare mahkemeleri için benim kanaatime göre aynı zamanda kurumlara bilgi belge topluyor bu arada 13 binin üzerinde kişinin haksız yere ihraç olduğunu da ortaya koydu kalan 14 bin küsur dosyada 4-6 arası daha kabul verirlerse şaşırmam hiç bu saatten sonra

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hicran, 19 saat önce yazdı:

@desensiz @Nihavent tşk ederim ilginiz için 

Birşey daha sormak istiyorum, sağlık bakanlığında sözleşmeli hemşireye disiplin cezası verilmiyormu? 

Kızım kadrolu uyarı cezasını alakası olmadığı halde kızıma veriyorlar. (o gece nöbetçi şift olduğu için) ama olayın esas müsebbibi olan diğer hemşireye sözleşmeli diye ceza verilmiyor. Kendisi ilk önce bakanlığı arttırdığını kendi durumuna müdahale ettirdiği ni söylemiş. Ama sonrasında olayın kendi lehine sonuçlanıp kızıma ceza verilince arkadaşlarının ayıplamasıyla üzerini kapatmış

Böyle bir durum yaşayan yada bilgisi olan varmı? Yani hakikaten sözleşmeli personel e disiplin cezası verilmiyormu? 

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Kızınıza 657 sayılı Kanun doğrultusunda Uyarı cezası verilirken, Sözleşmeli personele de İş Kanunu doğrultusunda Uyarı cezası verilebilir. Bunda bir engel yok. Verilmiyorsa inceleme/soruşturmayı yürüten müfettiş/kamu görevlisi tarafından bu idareye teklif edilmemiştir. Bu durumda sizlerin Bilgi Edinme Kanunu uyarınca kızınız hakkında Uyarı cezası teklif edilen inceleme/soruşturma raporunun bir örneğini kurumdan istemeniz ve bu raporda ki aykırılıkları/eşitsizlikleri ön plana çıkartan bir itiraz dilekçesi hazırlamanızın yararlı olacağı kanaatindeyim. Burada diğer kişiye ceza verilmemesini ön plana çıkarmak yerine kızınız hakkında Uyarı cezası teklif edilmesine gerekçe görülen kısımları çürüten bir itiraz dilekçesi hazırlamanızın yararlı olacağını düşünmekteyim. Elbette dilekçenizde raporu hazırlayan kişilerin objektif davranmadığına değinebilirsiniz. Ne yazık ki eşitsizlik gelişmiş ülkelerde önemli bir anayasal hak ihlali iken ülkemizde idari bir uygulamanın kaldırılmasında çokta ciddiye alınan bir husus değil. Öncesinde de yazdığım üzere itirazınız red edilse bile idare mahkemesinde iptal davası açabilirsiniz. Bunun için idareye mutlaka itiraz etmeniz gerekmekte, ancak itiraz sonrasında gelen red cevabı veya zımni red üzerine dava açabiliyorsunuz. Kolay gelsin.. Saygılarımla

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sessiz harf, Bir saat önce yazdı:

19 aydır KYOK. Rekor kimde?

45 aylık  kesinleşmiş tek celsede  biten bir beraat kararı daha erkeni  varsa  buyursun rekor  kimde ☺☺☺

679 tarım Bakanlığına bağlı il müdürlüğü engelli işçi adli beraat a bendinden  2 gizli tanık marifeti ama bir birlerini yalanlayan gizli tanık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ayaz54, 34 dakika önce yazdı:

45 aylık  kesinleşmiş tek celsede  biten bir beraat kararı daha erkeni  varsa  buyursun rekor  kimde ☺☺☺

Çok şükür ne soruşturma, ne başka birşey yok. 3 ay açıkta kaldım, sonunda ihraç... 4yıl bitti. Yani full as ♣️♦️♥️♠️

Ha yazıyorum ne yarışmak ne de kibir için, ki saçma zaten. 1 gün olsa ne 5 gün olsa ne, gün bittiğinde hepimiz aynı belirsizliğe geri dönmüyor muyuz? Allah hayırlısıyla işimize gücümüze döndüğümüz günü görmeyi nasip etsin inşallah ??

Güncelleme • • Demir Aslan
  • Beğeni 5
  • Onaylama 2

Iustitia omnibus

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demir Aslan, 24 dakika önce yazdı:

Çok şükür ne soruşturma, ne başka birşey yok. 3 ay açıkta kaldım, sonunda ihraç... 4yıl bitti. Yani full as ♣️♦️♥️♠️

Ha yazıyorum ne yarışmak ne de kibir için, ki saçma zaten. 1 gün olsa ne 5 gün olsa ne, gün bittiğinde hepimiz aynı belirsizliğe geri dönmüyor muyuz? Allah hayırlısıyla işimize gücümüze döndüğümüz günü görmeyi nasip etsin inşallah ??

Kaderdaşlarım  niyetim  kimseyle yarışmak değil anlatmak  istediğim komisyon  garebeti 4 yıl  bitecek  saçma  sapan  dedikodular la açığa  alındım  ihraç  oldum  şükür ki yargıda bu dedikoduya  dur  dedi  ama  her  şey  bitmişti bilmem  anlatabildimmi

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

679 tarım Bakanlığına bağlı il müdürlüğü engelli işçi adli beraat a bendinden  2 gizli tanık marifeti ama bir birlerini yalanlayan gizli tanık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ayaz54, 27 dakika önce yazdı:

Kaderdaşlarım  niyetim  kimseyle yarışmak değil anlatmak  istediğim komisyon  garebeti 4 yıl  bitecek  saçma  sapan  dedikodular la açığa  alındım  ihraç  oldum  şükür ki yargıda bu dedikoduya  dur  dedi  ama  her  şey  bitmişti bilmem  anlatabildimmi

O zaman ben de helallik istiyorum ben de kırmak istemedim sizi ? inşallah tez vakitte herkes hakkı olan adalete kavuşsun ??

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

Iustitia omnibus

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demir Aslan, 19 dakika önce yazdı:

O zaman ben de helallik istiyorum ben de kırmak istemedim sizi ? inşallah tez vakitte herkes hakkı olan adalete kavuşsun ??

Helal  olsun  kardeşim  umarım bu çukurdan  tüm masum Kaderdaşlarım bir an önce kurtulur

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

OHAL KOMİSYONU ÇALIŞMALARI HAKKINDA KAPSAMLI BİLGİ NOTU (26.12.2019)

Beraat ve takipsizlik kararları; Komisyonca, haklarında takipsizlik ve beraat kararı verilen başvurular öncelikli olarak incelenmektedir. Yargı mercileri tarafından haklarında adli soruşturma ve kovuşturma yapılan başvurucular bakımından örgüt üyeliği yönünde suç işleyip işlemedikleri veya örgüte yardım edip etmedikleri değerlendirilen cezai bir soruşturma yürütülmektedir. Komisyon tarafından yapılan inceleme ise öncelikle idari bir incelemedir. Bu kapsamda başvurucuların örgüt üyeliği ve mensubiyetinin yanında örgütle iltisak ve irtibatının olup olmadığı değerlendirilmektedir. Bu bağlamda yapılan değerlendirmede, cezai sorumluluğun bulunup bulunmadığından bağımsız olarak karar verilmektedir. Anayasa Mahkemesi ve Bölge İdare mahkemesinin kararı da bu yöndedir. 

Her ne kadar beraat ve takipsizlik kararları öncelikli olarak incelenmektedir denilse de öyle olmadığı bu forumdaki üyelerin durumları ile sabit.

Hal böyle iken senin kriterin/cezai durumun, benim kriterim/cezai durumum demenin, bir değerlendirme veya kıyaslama yapmanın bir önemi olmadığı çok açık.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Jima1, 3 saat önce yazdı:

@derman kardeşim savcı ne için istinafa başvuruyor beraat almışsın zaten daha neyin peşinde başka dava yok mu bu memlekette bakacak tek dosyalar khklılar mı hangi şehirde yaşıyorsun tahminimce dönmen gerekiyor daha araştırılacak ne kalmış...

hocam savcı ceza almamı talep etti. hakim de berat verince istinafa başvurdu. şehir IĞDIR 

ığdır görev yerimdi. Şimdi orda yaşamıyorum. Yeni atanmıştım dört ay kaldım Iğdır da

686 KHK - inceleme devam - 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...