İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Mizan-27, 28 dakika önce yazdı:

Hazırladığım dilekçeyi paylaştım arkadaşlar. Yararlanabilir, eksiği varsa söyleyebirsiniz.

Cimer den gondersek yeterli olur mu ? Yoksa il milli eğitime elden vermek mi gerekli?

701- MEB- Beraat- Komisyon karar bekliyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yavuz Selim TÜRK, 1 saat önce yazdı:

Cimer den gondersek yeterli olur mu ? Yoksa il milli eğitime elden vermek mi gerekli?

Ben bakanlığa göndereceğim. Posta yoluyla iadeli taahhütlü. 

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese selamlar. Melih Kutlu beyden gördüğüm haliyle cimer üzerinden başvurumu yaptım. Polislikten ihraç sonrası öğretmenlikten mezun olduğum için diplomam elimde. Herhangi bir özel okulla anlaşma sağlamadığım için çalışabilir miyim, çalışamaz mıyım sürecini bilmiyorum. Bir çalıştırmama tedbiri var ise kaldırılsın diye başvurdum. İnşallah "senin öğretmen olarak calismanda bir sakınca yokmuş ama bu başvurudan sonra sana çalıştırmama tedbiri uygulayacağız" gibisinden bir cevapla karşılaşmam ???

O kadar insanız kardeşim, neden en baştan hukuka uygun iş yapmayıp bu kadar bizi engellediniz, bu kulların hakkını geri nasıl ödeyeceksiniz? Allah selamet versin

Güncelleme • • kaderine_razi

701-EGM-kyok-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Öncelikle sağlıklar dileyerek söze başlamak istiyorum. Hafta içinde yoğun olduğum için paylaşamadım. Ömer Faruk GERGERLİOĞLU tarafından otomatik mesaj şeklinde gelen bir iletiyi paylaşmak istedim. İletiyi aynen kopyalıyorum.

Merhaba; bana ilettiğiniz bütün konuları soru önergesi ve İnsan Hakları Komisyonuna dilekçeyle iletiyorum. Sizden ricam aşağıdaki linkler üzerinden başvurularınızı bu kurumlara da iletmeniz. Bu kurumlar bana her defasında "Bize başvuru gelmiyor ki bir çalışmamız olsun" diyorlar. İnternet üzerinden 5 dkda başvuru yapabilirsiniz. Saygılarımla    https://ebasvuru.ombudsman.gov.tr/

https://ebasvuru.tihek.gov.tr/Giris.aspx

Malumunuz ki İnsan hakları ve eşitlikte devrim yaptığımız için böyle bir kurum da mevcut olmakla birlikte bu kurumdan sayın vekil yukarıda belirttiği şekilde geri dönüşler alıyormuş. O nedenle belki bilgisi o-olmayanlar vardır diye düşünerek bu iletiyi paylaşmak istedim. Bunla birlikte başvuru online olarak yapıldıktan sonra 15 gün içinde belgeli olarak gönderilmesi isteniyor. Detaylar ve başvuru form şablonları web sitede yer alıyor.  Ben doldurmaya başladım. 

Diğer husus ilave tedbirler konusunda anlatmak istediğim bir konu var ki o da Çalışma, Aile ve Sosyal Politikalar  Bakanlığı bünyesinde yer alan bununla birlikte sınavlarda başarılı olan adaylara verilen ve  OSGB bünyesinde çalışma imkanı sağlayan İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı sertifikasıdır. 2019 da bu dsınava girip geçtikten sonra İSG-katip'te başvuru aşamasında sürekli güvenlik soruşturması devam ediyor uyarısıydı. Takipsizlik almış olmama rağmen 1 hafta 10 günden fazla bu uyarı  kalınca Alo 170 üzerinden aradığımda bariz şekilde belge verilmediğini anladım. Daha sonra dilekçe ve takipsizlik sunarak bunun kaldırılmasını talep etmiştim. Orada da ayrı bir komisyon kurulduğunu ve onay verielnlerin bu sertifikayı aldığını öğrendim. Daha sonra sertifikayı aldım. O nedenle bir arkadaşımın babası (hakim) söz konusu dilekçelerinize ilgili tedbirleri sıraladıktan sonra son cümleye ek olarak  mutlaka "hakkımdaki diğer tüm ilave tedbirlerin de kaldırılmasını" ifadesini de ekleyin paylaşımını yaptı. Ben de sizlerle paylaşmış olayım.

Son olarak da özellikle sosyal mecrada bizlerle ilgili ciddi paylaşımlar yapan hukukçu Ali Osman GÖÇER ile  bir konum hakkında fikir ve soru sorma ihtiyacı hasıl oldu. Kendisine geç bir saatte (muhtemelen evindeydi) twwet atmama rağmen (DM olarak) hemen dönüş sağladı ve arayıp bizzat bilgi vereceğini söyledi. Belirttiği gibi de ertesi gün aradı ve detaylıca beni aydınlattı. Bu konuda kendisine gerçekten müteşekkirim. Aklınıza takılan olursa çekinmeden yazılacak ya da aranacak birisi kendisi. Hepinize saygılar.

Güncelleme • • observer
düzeltme
  • Beğeni 1
  • Teşekkür 3

675 KHK Tarim ve Orman Bk.        OHAL komisyonu inceleme devam ediyor. Takipsizlik kasım 2018.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yavuz Selim TÜRK, 45 dakika önce yazdı:

Gelde çık işin içinden?

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yavuz Selim TÜRK, 52 dakika önce yazdı:

Yalaka net. KHK ile atılan bizleri özel sektörün mimliyiz diye almadığını bal gibi biliyor. Şerefsizlik yalakalık yalama gırla.

672- sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Yavuz Selim TÜRK, Bir saat önce yazdı:

Sorun değil; bu itibarla, öğretmenler "başta özel öğretim kurumları olmak üzere özel sektorde çalışmama engel olan veya iş bulmamı zorlaştıran ilave tedbirlerin kaldırılması" gibi bir ifade kullanabilirler. Böylece, belki 5580 sayılı Kanunda bir değişiklik yapma yoluna gidilebilir (ama evvela talepte bulunmak gerekiyor).

Sorunun teknik boyutu hakkında da bilgi veren faydalı bir yazı olmuş aslında, sadece olumsuz tarafından bakmayin.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
observer, Bir saat önce yazdı:

Öncelikle sağlıklar dileyerek söze başlamak istiyorum. Hafta içinde yoğun olduğum için paylaşamadım. Ömer Faruk GERGERLİOĞLU tarafından otomatik mesaj şeklinde gelen bir iletiyi paylaşmak istedim. İletiyi aynen kopyalıyorum.

Merhaba; bana ilettiğiniz bütün konuları soru önergesi ve İnsan Hakları Komisyonuna dilekçeyle iletiyorum. Sizden ricam aşağıdaki linkler üzerinden başvurularınızı bu kurumlara da iletmeniz. Bu kurumlar bana her defasında "Bize başvuru gelmiyor ki bir çalışmamız olsun" diyorlar. İnternet üzerinden 5 dkda başvuru yapabilirsiniz. Saygılarımla    https://ebasvuru.ombudsman.gov.tr/

https://ebasvuru.tihek.gov.tr/Giris.aspx

Malumunuz ki İnsan hakları ve eşitlikte devrim yaptığımız için böyle bir kurum da mevcut olmakla birlikte bu kurumdan sayın vekil yukarıda belirttiği şekilde geri dönüşler alıyormuş. O nedenle belki bilgisi o-olmayanlar vardır diye düşünerek bu iletiyi paylaşmak istedim. Bunla birlikte başvuru online olarak yapıldıktan sonra 15 gün içinde belgeli olarak gönderilmesi isteniyor. Detaylar ve başvuru form şablonları web sitede yer alıyor.  Ben doldurmaya başladım. 

Diğer husus ilave tedbirler konusunda anlatmak istediğim bir konu var ki o da Çalışma, Aile ve Sosyal Politikalar  Bakanlığı bünyesinde yer alan bununla birlikte sınavlarda başarılı olan adaylara verilen ve  OSGB bünyesinde çalışma imkanı sağlayan İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı sertifikasıdır. 2019 da bu dsınava girip geçtikten sonra İSG-katip'te başvuru aşamasında sürekli güvenlik soruşturması devam ediyor uyarısıydı. Takipsizlik almış olmama rağmen 1 hafta 10 günden fazla bu uyarı  kalınca Alo 170 üzerinden aradığımda bariz şekilde belge verilmediğini anladım. Daha sonra dilekçe ve takipsizlik sunarak bunun kaldırılmasını talep etmiştim. Orada da ayrı bir komisyon kurulduğunu ve onay verielnlerin bu sertifikayı aldığını öğrendim. Daha sonra sertifikayı aldım. O nedenle bir arkadaşımın babası (hakim) söz konusu dilekçelerinize ilgili tedbirleri sıraladıktan sonra son cümleye ek olarak  mutlaka "hakkımdaki diğer tüm ilave tedbirlerin de kaldırılmasını" ifadesini de ekleyin paylaşımını yaptı. Ben de sizlerle paylaşmış olayım.

Son olarak da özellikle sosyal mecrada bizlerle ilgili ciddi paylaşımlar yapan hukukçu Ali Osman GÖÇER ile  bir konum hakkında fikir ve soru sorma ihtiyacı hasıl oldu. Kendisine geç bir saatte (muhtemelen evindeydi) twwet atmama rağmen (DM olarak) hemen dönüş sağladı ve arayıp bizzat bilgi vereceğini söyledi. Belirttiği gibi de ertesi gün aradı ve detaylıca beni aydınlattı. Bu konuda kendisine gerçekten müteşekkirim. Aklınıza takılan olursa çekinmeden yazılacak ya da aranacak birisi kendisi. Hepinize saygılar.

Ombudsmana ve tiheke herkes başvurmali (ozellikle de iç hukuk yolunu tamamlamadan önce AYM ve/veya AİHM'e başvurmayı planlayanlar).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

679 KHK Komisyon inceleme sürüyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...