İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Amaç dış yatırımı çekmek felan.kimsenin umurunda değiliz özellikle ikdidar çevresinde.muhalefetden yine ses çıkıyorda asıl çıkması gereken bizlerden neden ses çıkmıyor.herkes kaderinemi razı.kader değil bu.mücadele olmadan bişey verirlermi.topyekün mücadele şart.en azından buğz etmek dışında bişey yapalım.tvitirda yazalım destek olalım.fesbukta yazalım biraz cesaret.itiraz etme kültürümüz zayıf bu konuda sol kesim kesinlikle daha cesaretliler.bıçak kemiğe dayandı

679.egmred

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sessiz harf, 18 saat önce yazdı:

Doğum tarihi olabilir mi? Gençlerden var mı bekleyen?

Büyük ihtimal aranızdaki en küçük benimdir. 1996 doğumluyum? 701 KHK İncelemeye Devam

EGM - 701 KHK ADLİ-İDARİ SORUŞTURMA,İFADE  YOK. 12 EYLÜL 2022 RET. 12 MAYIS 2023 İDARE MAH. İPTAL.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kalan yaklaşık 12 bin kişinin dosyası bu sene içinde biter mi bitmez mi belirsiz bir durum söz konusu.

5 Şubat'ta 700 kişi incelediyse komisyon yaklaşık 5 haftada, 12 Mart ta bu sayı 1400 eder ve ay sonunda bu sene incelenen tahmini dosya 1800-1900 gibi.

Burada biz bekleyenler için en önemli kısım artık bu saatten sonra kabul oranının ve aylık iade edilen kişi sayısının artması geçen sene ilk 6 ay içinde 2600 kişi işine döndü sonraki altı ay ise incelenen dosya sayısı çok düştü ve aylık 160 kişi kabul aldı. 

Hemen içinde olduğumuz 2021 yılına dönersek kabaca 5 Şubat'ta 700 dosyada 200 kabul olsa ve komisyon biraz iade ağırlıklı gidiyor gibi değerlendirip 31 marta kadar 1700 incelese ve 500-600 arası iade etse yıl sonuna kadar 2500 kişi göreve dönebilir bu rakam dosyaların bitmesi için yeterli değil maalesef ancak içimizde umut artışı olsun diye komisyon %40-50 kabul oranıyla giderse hiç olmazsa az sayıda dosya incelese bile aylık 300 ve üstü  kişi iade olsa hiç değilse beklemek daha az sıkıntı verir.

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tempo999, 13 saat önce yazdı:

Merhaba, 

Kurum Mahkemeye gönderdiği soruşturma dosyasında tanık beyanlarında isimleri kapatmış. Bunları öğrenmemizin bir yolu var mı? İsimleri bilmeden nasıl cevap vereceğimi bilemiyorum. İhraca neden olan sözde esas delil kişilerin beyanları. 

Dava açıldıysa mahkeme onları tanık olarak çağırır mahkemede dinler

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin 

• Beğeni 4
  • Üzülme 3
  • Onaylama 1

672 KHK 2018 Mayıs takipsizlik komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Rabbim askerlerimize rahmet eylesin. Ailelerine sabır versin. ?

• Beğeni 4
  • Üzülme 1
  • Onaylama 1

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adem A., 38 dakika önce yazdı:

6qZVzBR5jEyItdyU-9aYJQ.jpg?width=767&hei

Eski görev yerim Bitlis. Hava şartları hep en zorlu, sisli, karlı, soğuk... Hele Tatvan yolu, dünyada görüp görebileceğiniz her hava şartına sisli olan bir memleket ? Mehmetçiklerimiz kimbilir ne uğraştı sağsağlim varabilmek adına... Allah gani gani rahmet eylesin, peygamberimize komşu eylesin, kalanlar için çok zor, Allah sabır versin ???????

Benim yüreğim kaldırmıyor ? Aileleri perişandır. Allah sabır versin.

• Beğeni 2
  • Üzülme 3

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...