İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

ümit güneş, 53 dakika önce yazdı:

arkadaşım ben o paylasımı yapan avukat bey i takip ediyorum , avukat bey in yaptığı paylaşımdan sonra kendisine sormuşlar 'hangi mahkeme,karar no kaç' diye ,kendisi bu kadar bilgisi olduğunu yazmış. benim söylemek istediğim şu , bu platformda bulunanlar az yada çok devlet memurluğu yapmış insanlarız sizin önünüze böyle bir evrak gelse ( karar no yok ,mahkeme adı yok ) siz ne kadar itibar edersiniz , kaldı ki bu evrağı mahkemeye sunacaksınız ,ne diyecez internette buldum bakın karar verin diye mi talepte bulunacağız , ( madem türkçe yazdıklarım anlaşılmıyor  herkes anladığı gibi yorum yapıyor bari ingilizce yazayım I'M ONLY RESPONSİBLE FOR WHAT I SAY , NOT FOR WHAT YOU UNDESTAND )

Önceki yorumunuzda "fake olabilir" şeklindeki beyanınız nedeniyle hesap sahibi hakkında o bilgileri yazdım, zaten ben de ne zaman bişey yazsam böyle oluyor,en iyisi "NO COMMENT"

Adalet(mi??)  bak. - 675 (mi) KHK-nihayet KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ümit güneş, 1 saat önce yazdı:

arkadaşım ben o paylasımı yapan avukat bey i takip ediyorum , avukat bey in yaptığı paylaşımdan sonra kendisine sormuşlar 'hangi mahkeme,karar no kaç' diye ,kendisi bu kadar bilgisi olduğunu yazmış. benim söylemek istediğim şu , bu platformda bulunanlar az yada çok devlet memurluğu yapmış insanlarız sizin önünüze böyle bir evrak gelse ( karar no yok ,mahkeme adı yok ) siz ne kadar itibar edersiniz , kaldı ki bu evrağı mahkemeye sunacaksınız ,ne diyecez internette buldum bakın karar verin diye mi talepte bulunacağız , ( madem türkçe yazdıklarım anlaşılmıyor  herkes anladığı gibi yorum yapıyor bari ingilizce yazayım I'M ONLY RESPONSİBLE FOR WHAT I SAY , NOT FOR WHAT YOU UNDESTAND )

Yazdıklarınızı başından itibaren okudum. Söylediğiniz doğru, karar no olmadan hiçbir karar emsal olarak kullanılamaz. Ancak bu forumda kimse aksini iddia etmedi zaten, neden buraya yazdığınızı anlayamadım. Gidin twitterda sorun.

Bold yaptığım kısımda "herkes" dediğiniz için HERKES ve doğal olarak da ben de işin içine girdiğim için cevap verme hakkım doğdu. 4. paylaşımınızda gelmiş millete kafa tutuyorsunuz. Merak etmeyin, bu forumda gördüğüm kadarıyla siz hariç herkes herkesin ne demek istediğini gayet iyi anlıyor.

En çok da bu her yazdığından kibir akanlar yüzünden KHK mağdurları adına bir mücadeleye girişmekten eriniyorum. Çünkü birşey bilen, birşey yapmaya çalışan insanda o kadar kibir olmaz. Bu siz çalışan ben de üzerine yatayım diyen insan kibri.

• Beğeni 3
  • Onaylama 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ali Haydar, 1 saat önce yazdı:

672 KHK Mardin eğitimsen f.d. iade

Hocam sizin bu kararlar günlük değil mi? Yada 15 gündür bakmıyorum bugün gördüm şeklinde değil dimi

701 adalet bakanlığı beraat inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
08072018, 6 dakika önce yazdı:

Hocam sizin bu kararlar günlük değil mi? Yada 15 gündür bakmıyorum bugün gördüm şeklinde değil dimi

Kararlar günceldir.

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, Bir saat önce yazdı:

Yazdıklarınızı başından itibaren okudum. Söylediğiniz doğru, karar no olmadan hiçbir karar emsal olarak kullanılamaz. Ancak bu forumda kimse aksini iddia etmedi zaten, neden buraya yazdığınızı anlayamadım. Gidin twitterda sorun.

Bold yaptığım kısımda "herkes" dediğiniz için HERKES ve doğal olarak da ben de işin içine girdiğim için cevap verme hakkım doğdu. 4. paylaşımınızda gelmiş millete kafa tutuyorsunuz. Merak etmeyin, bu forumda gördüğüm kadarıyla siz hariç herkes herkesin ne demek istediğini gayet iyi anlıyor.

En çok da bu her yazdığından kibir akanlar yüzünden KHK mağdurları adına bir mücadeleye girişmekten eriniyorum. Çünkü birşey bilen, birşey yapmaya çalışan insanda o kadar kibir olmaz. Bu siz çalışan ben de üzerine yatayım diyen insan kibri.

KİBİR ?

şaka mısın arkadaşım en baştan beri okudun da bunları mı anladın tekrar en başa dön bir zahmet oku 

ayrıca??

I'M ONLY RESPONSİBLE FOR WHAT I SAY , NOT FOR WHAT YOU UNDESTAND 

Güncelleme • • ümit güneş

701 nolu  25 idr mah

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ümit güneş, 37 dakika önce yazdı:

KİBİR mi  ?

Evet kibir. Bu arada yazdığınız İngilizce sözün de gramer olarak doğrusu I'M RESPONSIBLE ONLY FOR WHAT I SAY, NOT FOR WHAT YOU UNDERSTAND.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 2

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

uzatmayayım bana kibir diyorsun da kendi yazdıklarına bak bi zahmet

701 nolu  25 idr mah

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 31.05.2021 - 14:57 yazdı:

Yeterince eridiğini düşünüyorlar hocam, psikolojik baskı için lazım.

Bunun gündem düşürme olabileceği ciddi ciddi düşünüyorum ben de. Ekşide de tartışılıyordu. Muhalefet Sedat Peker ile yan yana bir görünüm vermekten kaçınmalı.

Bu ara bahsettiğiniz şerefsizlerin sosyal medyada tweetlerine rastlıyorum. Ciddi ciddi bitleri kanlanmış. Biz kendi vatanımızda sürünürken sefa sürüyorlardı. Onları en başta gerçek KHK mağdurları affetmez.

Ama muhalefetin ekserisinin düşüncesini şu tweet serisi bence özetliyor (hepsini alıntılayamadım, ama gerisi de tavsiye olunur). Kriterle değil suç delili ile hareket edelim diyorlar. Birçok kişinin böyle düşündüğünü düşünüyorum. Yani avuçlarını yalayacaklar bazıları...

Arkadaşlar sitede bakıyorum bazen kendi içimizde bile sorun yaşıyoruz gerek yok bence inanın bu kadar derdimiz varken bide kendi içimizde kalıp kalp  kirmalar hiç hoş değil inanın bana

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

701khk ,

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ümit güneş, 9 dakika önce yazdı:

uzatmayayım bana kibir diyorsun da kendi yazdıklarına bak bi zahmet

Gün geçmiyor ki şu forumda trol mü, aşırı travma yaşamış bir mağdur mu bilemediğimiz biriyle uğraşmayalım arkadaş.

Adam iki gündür bir cümlede "karar no olmadan emsal olmaz" diye özetlenebilecek birşeyi uzatıyor da uzatıyor. Sonra dönüyor "uzatmayayım" diyor.

Bir de sonra da "sensin kibirli" demeye getiriyor lafı. Şimdi de aklımızla alay edecek, ben öyle demedim sen öyle anladın diye.

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ümit güneş, Bir saat önce yazdı:

KİBİR ?

şaka mısın arkadaşım en baştan beri okudun da bunları mı anladın tekrar en başa dön bir zahmet oku 

ayrıca??

Bold yaptığım kısımda yazdıklarınızı sonradan eklemişsiniz. Forumdan bir haftalığına uzaklaştırıldınız. Şaka mıyız değil miyiz, düşünülüp anlaşılmış olur bu sürede.

Lütfen forumdaşlar kusuruma bakmasın. Ama bu şekilde trollemelerden çok sıkıldık artık. Özellikle moderatörler olarak herşeyi okumaya çalışıyoruz, bu üyenin yazdıklarını okumayacağım diyemiyoruz maalesef.

• Beğeni 6
  • Onaylama 3

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...