İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
Virginia Woolf, 59 dakika önce yazdı:

Konu dışı

Değerli kaderdaşlarım sizlerin görüşleri benim için çok önemli. Acil bilgisayar ihtiyacım var. Şu bilgisayar nasıl sizce? Online dersler, videolar, sunumlar için ailecek kullanılacak. Ağır oyun falan oynanmayacak. 

https://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-ideapad-5-core-i5-1135g7-4-2ghz-8gb-512gb-ssd-14-uma-w10.html

Ya da başka sağlam ve kullanışlı laptop tavsiyelerinizi de alabilirim. Şimdiden çok teşekkür ederim. 

İade oldum da gittim sanmayın. ? Bir sekmem buraya rezervli sürekli açık duruyor ? Günde kaç kez bakıyorum bilmiyorum. İyi ki vardınız ve varsınız.. 

2009 Kasım'da aldigim 4 GB ramli dizustu bilgisayarım (Sony) bile Eba'yi ve ihtiyaç duyduğum tüm programlari çalıştırabiliyor. Ebanin websitesinde tavsiye ettiği özellikleri taşıyan bir bilgisayar almanız yeterli olur (gerekli minimum özellikleri referans almayın). Çok yeni oyunlari oynamayacaksanız, çok özellikli bir bilgisayara bence gerek yok ve ayrıca, yeni teknolojiler oldukça pahali.

Biraderim ve kuzenlerim lenovadan baya memnun kaldı. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

- KONU DIŞI - pasaport-yurtdışı çıkış-

Tanıdığım bir iş insanına yurtdışında düzenlenen bir fuarda tercümanlık yapma durumum var.

Pasaport tahdidim kalktı ve pasaport aldım. Sonrasında yurtdışına çıkmadım. Ama yine de çekiniyorum. Hudut şubeye gittim, zayi kaydı yok, bir sorun yok dediler ama soğuk davrandılar. Açık açık sordum, burası hudut kapısı olsa çıkabilecek miydim diye, belki bir sorun yok ama, lafı yuvarlayıp eveleyip geveleyip gönderdiler. 

Pasaport alıp yurtdışına çıkışta, belirli bir sebep olmadan sorun yaşayan KHK'lı var mı? Böyle birşey duydunuz mu?

Artık memuriyet sizin olsun, bana özgürlüğümü verin noktasına geldim, ki bu kötü birşey, biliyorum. 

672 - Takipsizlik - Ohal Komisyon red - İdare Mah İade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
stg, 29 dakika önce yazdı:

Tanıdığım bir iş insanına yurtdışında düzenlenen bir fuarda tercümanlık yapma durumum var.

Pasaport tahdidim kalktı ve pasaport aldım. Sonrasında yurtdışına çıkmadım. Ama yine de çekiniyorum. Hudut şubeye gittim, zayi kaydı yok, bir sorun yok dediler ama soğuk davrandılar. Açık açık sordum, burası hudut kapısı olsa çıkabilecek miydim diye, belki bir sorun yok ama, lafı yuvarlayıp eveleyip geveleyip gönderdiler. 

Pasaport alıp yurtdışına çıkışta, belirli bir sebep olmadan sorun yaşayan KHK'lı var mı? Böyle birşey duydunuz mu?

Artık memuriyet sizin olsun, bana özgürlüğümü verin noktasına geldim, ki bu kötü birşey, biliyorum. 

En sağlamı çıkış yapacağınız kapıdaki görevli polis memuruna kontrol yaptirmak. 

Diğer bir konu; Türkiye'nin resmi olarak katılımı desteklediği yabancı bir fuara gitseniz bile, vizeniz olmasi ilgili yabancı ülkeye girişinizi garantilemez. Gideceginiz ülkeyle ilgili son gelişmeleri (covid vb. önlemler de dahil olmak üzere) de incelemenizi her ihtimale karsi tavsiye ederim.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@SMİLE Geçmiş olsun karar tarihi Nisan sonu Mayıs başı gibi mi 

Göreve başlama yılınız 2010 sonrası mı 

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
stg, 1 saat önce yazdı:

E devletten sorun çıkmadiysa ve Hudutlar şubeden her ne kadar soğuk davransalarda ki hiçbir zaman yeni değil ,her zaman yaptıkları şeyler sorun olmadığını söylüyorlarsa bence çıkabilirsiniz .sorun çıkacağını sanmıyorum. 

Bir baska seyle. konunuzla bağlantı içerdiğinden yazıyorum mafya suc lideri bile adalet arıyor ne dedi en son ki videosunda Avukatlarima tanidiklarimda ,aileme Bakanlık keyfi pasaportlarina tahtid serh koyup iptal etmişler mahkeme karari vs yok haa ,yurtdışına çıkışlari dahi yasak, Yargiya giderseniz de yerleştirdiği adami var falan diyordu.Durumunuz kat kat iyi bence haliyle sizde sorun olacağını düşünmüyorum

Syglr

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SMİLE, 2 saat önce yazdı:

Ohal Komisyon Kararı elime ulaştı. Karar No: 2021/16356.

Karar ile;

Ardışık arama ile görevden uzaklaştırılıp, gözlatına alınarak, aramaların sadece ve sadece annesini arayan çocuk olduğunun tespiti sonucu hakkımda KYOK verilip serbest bırakılmam ve daha sonrası Kuvvete ilgili kararı ulaştırmamı müteakip, tarafıma artık atama bekleyin denilerek başka sebep bulunamayıp 701 sayılı KHK ile ihrac edilmemin gerekçesi olarak Kurumum tarafından    "kamu görevinden çıkarılan amir tarafından iyi sicil verildiği ve erken terfi aldığım"  yönündeki kararını maalesef öğrenmiş bulunuyorum.

Görevden uzaklaştırmamı gerektirecek olayın sözde ardışık arama olduğunu biliyordum. O tarihe kadar hakkımda hiç bir şey bulunmazken sözde ardışık arama olayını bahane ederek görevden uzaklaştır, arkasından personelin temiz olduğu anlaşılsın  ama sen göreve döndürme ve ihraç etmek için bahane bul.   Kanlarınız kurusun.

'kurumu tarafından gönderilen değerlendirme yazısı' şeklinde ret gerekçesi sunmuşlardı bana ? ne diyorsun bu, gönder yazıyı bilelim okuyalım  YOK!

Şimdi de böyle bahaneler gelmeye başlamış ki benzerini idare mahkemesine sundukları ek beyan dilekçesinde de tarafıma yaptılar. Sicilimi yüksek veren amir - ama kimdir nedir nasıldır- bir açıklama ve belge yok ve ankesörden davası devam eden ve kurum içinde idari bir sorguda aynı evde kaldığımızı beyan eden ev arkadaşı. Ev arkadaşı suçlamaları kabul etmemiş ayrıca! Yani masumiyet karinesi delip geçerek ihtimalden değerlendirmeyle delil diye sunuyorlar. 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geçmiş olsun Sayın @SMILE ne yazıkki böyle! 

'kurumu tarafından gönderilen değerlendirme yazısı' şeklinde ret gerekçesi sunmuşlardı bana da  ne diyorsun bu, gönder yazıyı bilelim okuyalım  YOK!

Şimdi de böyle bahaneler gelmeye başlamış ki benzerini idare mahkemesine sundukları ek beyan dilekçesinde de tarafıma yaptılar. Sicilimi yüksek veren amir - ama kimdir nedir nasıldır- bir açıklama ve belge yok ve ankesörden davası devam eden ve kurum içinde idari bir sorguda 'bugüne kadar kimlerle ev arkadaşlığı yaptınız' sorusuna aynı evde kaldığımızı beyan eden ev arkadaşı. Ev arkadaşı suçlamaları kabul etmemiş ayrıca! Yani masumiyet karinesini delip geçerek ihtimali değerlendirmeyle delil diye sunuyorlar. 

Sonraki soru da 'bildiğiniz tanıdığız örgüt mensubu var mı? ' sorusuna da 

Hayır yoktur cevabı verilmiş?

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dostlar kurumların bu abuk subuk iddiaları OHAL Komisyonunda geçerli oluyor maalesef, ama idare mahkemesinde arkasında durmaları daha zor. Mesela benim kurum, kurum kanaati belgesinden hiç bahsetmedi idare mahkemesi savunmasında. Ama OHAL Kom. kararında vardı.

Dik duruşunuzu koruyun. Savunmaya kalkarlarsa bu saçmalıkları da onların aleyhine, o kurumların temsilcilerini herkesin içinde küçük düşürmek için kullanın. Tabii uygun bir dille.

• Beğeni 5
  • Onaylama 3

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Virginia Woolf, 5 saat önce yazdı:

Konu dışı

Değerli kaderdaşlarım sizlerin görüşleri benim için çok önemli. Acil bilgisayar ihtiyacım var. Şu bilgisayar nasıl sizce? Online dersler, videolar, sunumlar için ailecek kullanılacak. Ağır oyun falan oynanmayacak. 

https://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-ideapad-5-core-i5-1135g7-4-2ghz-8gb-512gb-ssd-14-uma-w10.html

Ya da başka sağlam ve kullanışlı laptop tavsiyelerinizi de alabilirim. Şimdiden çok teşekkür ederim. 

İade oldum da gittim sanmayın. ? Bir sekmem buraya rezervli sürekli açık duruyor ? Günde kaç kez bakıyorum bilmiyorum. İyi ki vardınız ve varsınız.. 

Lenova v serisi guzel ve kullanisli. ?

Komisyon cuma disinda baska gubler yukleme yaptigi oluyor mu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...