İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Joeu, 16 dakika önce yazdı:

sözcü gazetesinde ilk kez mi gördüm bana mi oyle geldi

Soylu'ya sorduğu sorular gibi olmuş. Birşeylere temas ediyor gibi, ama eksik, güdük, naif, birilerini çok da kızdırmayacak şekilde. Adeta "niye sormuyorsun, ne biçim gazetecisin" diyenlere karşı kendini savunmak için yazmış.

Artık bir "kontrollü muhalefet"e daha çok inanıyorum.

• Beğeni 5
  • Onaylama 4

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Forum'daki üyeleri birkaç sınıfa ayırıyorum:

a) Genellikle okuyanlar ve pek bir paylaşım yapmayanlar. Bu türdeki üyeler, bir gün kabul kararını görürler ise, uzun zamandır üye idim, kabul kararımı gördüm. Darısı diğerlerine derler ve çekip giderler.

b) Forum'a aktif katılanlar ama "katkı" dan çok "kriteriniz neydi" "yanında şu da var mıydı?" "peki 6xx mı 7xx nolu mu ?" diye kendi durumuna yönelik bir çıkarsama yapanlar

c) "Şu no'lu KHK lılar bitti mi?" "Sıra bize çıkmaz ayın Çarşambasını on geçeden sonraki köşe mi gelir?" "Aslında biz de çok bekledik, ben neler çektim biliyor musunuz?" "Bu ay 500 karar çıktı, böyle giderse komisyon bu yıl bitirir/bitiremez" gibi fal açanlar

d) Arada ürkek sorular sorarak, bazen cevabını alıp kenara çekilen, bazen de korkarak aman belki sorduğum sorudan beni bulurlar diyerek durumu hakkındaki bilgileri sansürleyenler

e) Her bir yoruma katkıdan çok, "Maydanoz bu sene iyi para yaptı, ekeyim bir yorum şu yazıya da çıkarsa ne güzel" ciler

f) Burada yazan insanların umutları, dertlerine az da olsa elinden geldiğince cevap verip "katkı" yapayım diyenler.

g) "Ben iade oldum, artık diğerlerinin mutlaka bir şeyi vardı da iade olmadı. Ama inanın ne hatırlı bir kişi ile oldu ne de başka bir şey ile diyerek kendini iyice diğerlerine göre temizleyenler"

h) Yazılanlar çizilenlerden üzerine alınıp, özelden yazarak ben o değilim o bir kere öyle olmadı diyen çalılık tavşanları

...

...

...

Not: Yukarıda yazdıklarım tamamen benim kurgularım. Ama buradaki en önemli grup : Hiç bir gruba ait olmadan yaşanılan haksılık ve hukuksuzluklar için tek parça BİZ grubu olmalı idi.

Saygılarımla

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1
  • Katılmama 5

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Joeu, 33 dakika önce yazdı:

sözcü gazetesinde ilk kez mi gördüm bana mi oyle geldi

Keşke her idare mahkemesinin bu tip kararlar almadığını tekdüze kalıplarla ret verip geçtiğini veya insanların istinaf eliyle tekrar mağdur edildigini yazsaymis biraz yarım kalmış yazı gene de değinmesi de bir şeydir 

672 KHK 2018 Mayıs takipsizlik komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aysegul Oz, 29 dakika önce yazdı:

Hayırlı olsun hocam. ? Kriter sendika mıydı?

Evet hocam.

Selam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Badi Ekrem, Bir saat önce yazdı:

Forum'daki üyeleri birkaç sınıfa ayırıyorum:

a) Genellikle okuyanlar ve pek bir paylaşım yapmayanlar. Bu türdeki üyeler, bir gün kabul kararını görürler ise, uzun zamandır üye idim, kabul kararımı gördüm. Darısı diğerlerine derler ve çekip giderler.

b) Forum'a aktif katılanlar ama "katkı" dan çok "kriteriniz neydi" "yanında şu da var mıydı?" "peki 6xx mı 7xx nolu mu ?" diye kendi durumuna yönelik bir çıkarsama yapanlar

c) "Şu no'lu KHK lılar bitti mi?" "Sıra bize çıkmaz ayın Çarşambasını on geçeden sonraki köşe mi gelir?" "Aslında biz de çok bekledik, ben neler çektim biliyor musunuz?" "Bu ay 500 karar çıktı, böyle giderse komisyon bu yıl bitirir/bitiremez" gibi fal açanlar

d) Arada ürkek sorular sorarak, bazen cevabını alıp kenara çekilen, bazen de korkarak aman belki sorduğum sorudan beni bulurlar diyerek durumu hakkındaki bilgileri sansürleyenler

e) Her bir yoruma katkıdan çok, "Maydanoz bu sene iyi para yaptı, ekeyim bir yorum şu yazıya da çıkarsa ne güzel" ciler

f) Burada yazan insanların umutları, dertlerine az da olsa elinden geldiğince cevap verip "katkı" yapayım diyenler.

g) "Ben iade oldum, artık diğerlerinin mutlaka bir şeyi vardı da iade olmadı. Ama inanın ne hatırlı bir kişi ile oldu ne de başka bir şey ile diyerek kendini iyice diğerlerine göre temizleyenler"

h) Yazılanlar çizilenlerden üzerine alınıp, özelden yazarak ben o değilim o bir kere öyle olmadı diyen çalılık tavşanları

...

...

...

Not: Yukarıda yazdıklarım tamamen benim kurgularım. Ama buradaki en önemli grup : Hiç bir gruba ait olmadan yaşanılan haksılık ve hukuksuzluklar için tek parça BİZ grubu olmalı idi.

Saygılarımla

Böyle bir sınıflandırmaya neden gerek duyduğunuzu çok merak ediyorum ben de. 

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bab i esrar, 38 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar mrb ..kabul kararımı geçen perşembe gördüm...süreçle ilgili forumdan bilgi sahibi oldum biraz...Allah razı olsun..Şunu sormak istiyorum; göreve dönen öğretmen arkadaşlar ikamet iline mi ihraç olduğu eski görev yerine mi atandı...bilgi verırsenız çok makbule geçer...slmlar.. darısı tüm bekleyenlerin başına...

Hayirli olsun hocam. En son görev yaptiginiz ile gidiyor kararnameniz

672 MEB 6 ay sendika adli işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bab i esrar, 45 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar mrb ..kabul kararımı geçen perşembe gördüm...süreçle ilgili forumdan bilgi sahibi oldum biraz...Allah razı olsun..Şunu sormak istiyorum; göreve dönen öğretmen arkadaşlar ikamet iline mi ihraç olduğu eski görev yerine mi atandı...bilgi verırsenız çok makbule geçer...slmlar.. darısı tüm bekleyenlerin başına...

Hocam eski gorev ili diye biliyorum. Hayirli olsun 

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...