İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Badi Ekrem, 5 saat önce yazdı:

Forum'daki üyeleri birkaç sınıfa ayırıyorum:

a) Genellikle okuyanlar ve pek bir paylaşım yapmayanlar. Bu türdeki üyeler, bir gün kabul kararını görürler ise, uzun zamandır üye idim, kabul kararımı gördüm. Darısı diğerlerine derler ve çekip giderler.

b) Forum'a aktif katılanlar ama "katkı" dan çok "kriteriniz neydi" "yanında şu da var mıydı?" "peki 6xx mı 7xx nolu mu ?" diye kendi durumuna yönelik bir çıkarsama yapanlar

c) "Şu no'lu KHK lılar bitti mi?" "Sıra bize çıkmaz ayın Çarşambasını on geçeden sonraki köşe mi gelir?" "Aslında biz de çok bekledik, ben neler çektim biliyor musunuz?" "Bu ay 500 karar çıktı, böyle giderse komisyon bu yıl bitirir/bitiremez" gibi fal açanlar

d) Arada ürkek sorular sorarak, bazen cevabını alıp kenara çekilen, bazen de korkarak aman belki sorduğum sorudan beni bulurlar diyerek durumu hakkındaki bilgileri sansürleyenler

e) Her bir yoruma katkıdan çok, "Maydanoz bu sene iyi para yaptı, ekeyim bir yorum şu yazıya da çıkarsa ne güzel" ciler

f) Burada yazan insanların umutları, dertlerine az da olsa elinden geldiğince cevap verip "katkı" yapayım diyenler.

g) "Ben iade oldum, artık diğerlerinin mutlaka bir şeyi vardı da iade olmadı. Ama inanın ne hatırlı bir kişi ile oldu ne de başka bir şey ile diyerek kendini iyice diğerlerine göre temizleyenler"

h) Yazılanlar çizilenlerden üzerine alınıp, özelden yazarak ben o değilim o bir kere öyle olmadı diyen çalılık tavşanları

...

...

...

Not: Yukarıda yazdıklarım tamamen benim kurgularım. Ama buradaki en önemli grup : Hiç 

Bu kurguda siz hangi gruba dahilsiniz? ? 

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
John Wick, 29 dakika önce yazdı:

Bu kurguda siz hangi gruba dahilsiniz? ? 

Kıymetli kaderdaşım aslında bunu tahmin etmiş olmalıydınız. Not'ta belirtilen gruba dahil olduğumu düşünüyorum. Yukarıda iş-güç nedeniyle yazamayan bir kaderdaşım alınmış ama onun grubunu hiç yazmadım. 

i) İş güç nedeniyle artık forumu takip etmekten hayatı kovalayan bu yüzden paylaşım yapamayan savaşanlar...

Kurgumu beğenmeyen kaderdaşlar, ben 2 yıldır gözlemlediğim ancak bir yere varmayan birlikteliğimizi biraz hicvetmek biraz kendimize getirmek için yazdım. Orantısız bir paylaşım olmuş olabilir. Sizler için:

Komisyon bu ay 1800  dosyayı okursa geriye kalan dosyaları 6 ayda bitirir. Bunlardan %25'i kabul olsa bu demektir ki.... Bir de şöyle bir duyum aldım; sona kalan dosyaları kabul ediyorlarmış. Eğer sendikan ****-sen ise kesin kabulmuş dediler. Tarzında yazabilirim.

Saygı ve sevgiler.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1
  • Katılmama 4

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Badi Ekrem, 1 saat önce yazdı:

Kıymetli kaderdaşım aslında bunu tahmin etmiş olmalıydınız. Not'ta belirtilen gruba dahil olduğumu düşünüyorum. Yukarıda iş-güç nedeniyle yazamayan bir kaderdaşım alınmış ama onun grubunu hiç yazmadım. 

i) İş güç nedeniyle artık forumu takip etmekten hayatı kovalayan bu yüzden paylaşım yapamayan savaşanlar...

Kurgumu beğenmeyen kaderdaşlar, ben 2 yıldır gözlemlediğim ancak bir yere varmayan birlikteliğimizi biraz hicvetmek biraz kendimize getirmek için yazdım. Orantısız bir paylaşım olmuş olabilir. Sizler için:

Komisyon bu ay 1800  dosyayı okursa geriye kalan dosyaları 6 ayda bitirir. Bunlardan %25'i kabul olsa bu demektir ki.... Bir de şöyle bir duyum aldım; sona kalan dosyaları kabul ediyorlarmış. Eğer sendikan ****-sen ise kesin kabulmuş dediler. Tarzında yazabilirim.

Saygı ve sevgiler.

"bir yere varamayan birliktelik" bu lafı çok duyuyorum haliyle üstüme de alıyorum ve kabul etmiyorum. Neden? Askerdeyken toplu imza vermek yasaktır. Benim emrindeki mallar sürüsü benim fikrimi bile almadan herşeyden şikayet eder bir dilekçe yazıp altına sıradan imza atar ve sadece benim imza yerim boş bırakılır. Sonuç? Tüm ceremeyi ben çektim, imanımı gevrettiler, mahkemelik olacaktık el yazıları karşılaştırılmasa. İkinci vukuatta 3 yıl eğitim birsende pasif şekilde üyelikten sonra sadece kıyafet serbestliği için eğitimsen'e kaydoldum, tam kaydolduğum günün ertesi günü yürüyüş var gel diye mesaj geldi gittim başıma gelmeyen kalmadı, ihraç edildim. 

Valla kaderdaşım, hatta kader kardeşim bundan sonra sahiden yalvarsalar da 2 kişi olarak bile yanana durmam

Güncelleme • • John Wick
  • Şaşırma 1
  • Üzülme 1
  • Kızma 1

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
doğrudur, 1 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık bir ay önce referans ile iade olan bir arkadaştan aldığım bilgidir: Komisyon bu yıl tüm dosyaları bitirecek. Bir daha uzatma olmayacak. 

Doğruluğunu veya kesin olup olmadığını sormayın, çünkü birkaç kere kesin mi diye sordum, bana öyle söylenildi dedi. Saygılar. 

Hocam sana bişey demiyorum ama çok geldi vakti zamanında o duyumlardan ama hiç biri tutmadı

701 adalet bakanlığı beraat inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
08072018, 2 saat önce yazdı:

Hocam sana bişey demiyorum ama çok geldi vakti zamanında o duyumlardan ama hiç biri tutmadı

Bu saatten sonra duyum tutsa n'olur ki, zaten neredeyse 5 yil beklemisim; ilk başlarda, karar çıksa da önümü görsem filan diyordum, artık bu onunu gorme beklentisi/heyecanı benim için manasını yitirdi zira saatini kıran, saatin kaç olduğunu bilemez.

Ayrıca, sevindirici bir gelişmeyle komisyon gerçekten yakın gelecekte kapansa ve iade oranı da bu süreçte giderek artsa bile, kalan dosyaların çoğu bu kadar bekledikten sonra reddedilecek gibi gözüküyor.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
serpil68, 8 saat önce yazdı:

Dört sene bitti besinciye girdik .Esim icin takip ediyorum ama artik yoruldummu umudumumu kaybettim bilemiyorum .Arada girip bi haber varmi diye bakmadan da edemiyorum .Iade olanlara seviniyorum ama red alanları okuyunca iyice umutsuzluk kaplıyor beni.Dört senedir hicbir gelisme olmazmi olmadi (kriteri merak edenler için hatırlatayım eşim askeri personeldi iki kardesi ihrac polisti ikiside ceza almıştı biri çıktı biri cezaevinde .Hayatimiz altust oldu ve beklemekten yoruldum. Iç Anadoluda yaşıyoruz en çokta bizim memleket kandırılmış ?Allahtan eşimi bildikleri icin savunmaya geçmemize gerek kalmıyor yazık oldu size demekle yetiniyor insanlar.Neyse esim çalışıyor şükür bende iç anadolu yufka ekmek gözleme sever diye yufkacı açmak için girişimlere başladım. ?Napalim bir yanımız kabul ediyor artik şanssızlığımızı biryanimiz umutvari.Allah büyük diyip yolumuza bakıyoruz.Hangi kategorideyim.

Sayın @serpil68 kaderdaşım;

Siz yukarıda yazdığım:

i ) grubuna girebilirsiniz sanırım. Teşekkür ederim, bu kategorizasyondaki amacımı doğru analiz ettiğiniz için. Aslında oradaki tüm maddeler biraz ironi biraz eleştiri yapmak maksadıyla kaleme alındı. Forumun eskileri ya da özelden bana yazanlar bilirler ki; buradaki tüm üyelere karşı yaklaşımım olumlu ve yardımseverdir. Bizim en büyük eksikliğimiz, bizi bu hale düşürerek toplumdan ayrıştıran/ötekileştirenlerin yaptığının belki de daha fazlasını (belki kendi durumuyla karşılaştırmak amacıyla) burada kriter sorgulaması, ya da iade olduktan sonra, "Bilemem diğerlerinin durumunu!" gibi sözlerle yapıyor oluşumuz. 

Bir araya gelerek, belki EYT gibi güçlü bir biçimde toplumu yönlendirme gücümüzün olmayışı. Az değil aileler ile birlikte en az 1 milyon kişiyiz ama....?

..... ...... ..... Neyse, iadeniz bol olsun ahali.

Güncelleme • • Badi Ekrem

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
korkmaz244, 31.05.2021 - 21:29 yazdı:

Bilenler varsa cevap verebilir mi ? Kurumlara karsi yaptığımız ilave tedbirlerin kaldırılması konusunda yapılan basvuruya cevap sureleri ne kadar?

Benim dilekçeye cevap olarak ; İdare mahkemesine 'Ek Beyan Dilekçe'si göndermişler ?

Alem adamlar valla ?

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...