İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Emniyet Genel Müdürlüğü Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Konuk

kaç gün içinde cevap vemem lazım. cevap dilekçesi yine bulunduğumuz adliyeye mi verilecek

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KORKUSUZADALET, 30 dakika önce yazdı:

kaç gün içinde cevap vemem lazım. cevap dilekçesi yine bulunduğumuz adliyeye mi verilecek

tebliği aldıktan sonra 20 gün içinde verebilirsiniz. İlk dilekçeyi verdiğiniz gibi nöb. Mahkeme aracılığıyla veriliyor. Birde, benimde aynı kurum kanaati ve ea ve 0 kodu. Kurum savunmasında bahsetmediği halde kodlama, kurum kanaati ve gizli belgeler dahil kurumun bilgi sunmadığını ve bu sebeple savunmasının yok hükmünde olduğunu ısrarla belirtin cevaba cevap dilekçesinde.

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
KORKUSUZADALET, 17 saat önce yazdı:

kriter ea ve kurum kanaati idi. ikisindende bahsetmemiş. yeni bir şey yok. yapılan tum sorgulamarda kayıt bulunamamış yazıyor. ama avukat sürekli darbeden ve fetö yapılanmasından bahsetmiş

kurum mahkemeye verdiği savunmayı tekrar etmiş..

sebebi belli, ellerinde seni suçlayacak somut bir delil yok.

yeni bir delil sunmamış ise yeniden savunma yapmana  gerek yok..

içim rahat etsin yine savunma vereceğim dersen eğer,  arkadaşların belirttiği gibi yapılan kodlamayı çürütmeye yönelik savunma yap.

teknik olarak kodlamaların çözülmesi sürecine gir ve sürecin mantıksızlığından bahset..

ama kesinlikle panik yapma zaten ilk dava dilekçende bunların hepsi mevcut olmalı

kurumun yeni bir şey ortaya koyamaması sadece darbeden bahsetmesi topa taca atıp zaman kazanma hamlesi..

haklıysan mücadeleye devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
derebom, 4 saat önce yazdı:

tebliği aldıktan sonra 20 gün içinde verebilirsiniz. İlk dilekçeyi verdiğiniz gibi nöb. Mahkeme aracılığıyla veriliyor. Birde, benimde aynı kurum kanaati ve ea ve 0 kodu. Kurum savunmasında bahsetmediği halde kodlama, kurum kanaati ve gizli belgeler dahil kurumun bilgi sunmadığını ve bu sebeple savunmasının yok hükmünde olduğunu ısrarla belirtin cevaba cevap dilekçesinde.

dilekçe örneği var mdıır peki sende devrem. sen yazdın mı cevap. aynen dediğin gibi kriter ea ve kurum kanaati ama bununla alakalı herhangi birşey yazmamış kurum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KORKUSUZADALET, 1 saat önce yazdı:

dilekçe örneği var mdıır peki sende devrem. sen yazdın mı cevap. aynen dediğin gibi kriter ea ve kurum kanaati ama bununla alakalı herhangi birşey yazmamış kurum

devrem bana tebligat gelmedi henüz. ben uyaptan indirdim savunmasını kurumun. sitede dilekçe örneklerinin içinde matbu 10 maddelik olan bir savunma örneği var, çok güzel onu yaz. Devamına da kendine göre belirttiğim şekilde kodlamayı ve kurum kanaatini çürütücü şeyler yaz. bende daha yeni hazırlıyorum

Güncelleme • • derebom

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
derebom, 2 saat önce yazdı:

devrem bana tebligat gelmedi henüz. ben uyaptan indirdim savunmasını kurumun. sitede dilekçe örneklerinin içinde matbu 10 maddelik olan bir savunma örneği var, çok güzel onu yaz. Devamına da kendine göre belirttiğim şekilde kodlamayı ve kurum kanaatini çürütücü şeyler yaz. bende daha yeni hazırlıyorum

saol devrem

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba Arkadaşlar;

Yorum yapabilecek arkadaş varsa bir şey sormak istiyorum.

679 Sayılı KHK ile ihracım. OHAL komisyonu devam eden soruşturma. Fişleme (a4), Çocuğun okulu ve okula yapılan ödemeleri gerekçe göstererek red verdi.Gözaltı yok.tutuklama yok.Hüküm yok. Hakkımda dava açılmadı.Sadece TEM şubede davet üzerine ifade verdim.Alınan telefonumun gelen raporunun temiz olduğu söylendi.

Ankara 20.İdare mahkemesine dava açtım. EGM'nin ilk savunması uyap'a düşmüş dün. Bugün indirdim.Gelen evrakların arasında  bir bölüm var aynen şu yazıyor.

* Ankara C.Başsavcılığının .../...... sayılı sor. kapsamında KOM D.B.'lığına gönderilen BYLOCK kullanılan cihazlara ait abonelik bilgileri ve il birimleri tarafından gerekli teyit ve analiz işlemleri yapılarak varsa tespit edilmiş gerçek kullanıcı bilgilerini içeren listede adı geçenleri gösterir tablo;

-Cihaza ait bilgiler İl Kom birimlerinde bulunmakta, mesaj içeriğine yönelik çalışmalar ise devam etmektedir.

SORUM ŞU BURADAKİ BİLGİLER BENDEN ALINAN TELEFONUN İNCELEME BİLGİLERİ Mİ? YOKSA BAŞKA BİR TESPİT Mİ?

679 KHK- OHAL komisyonu RED- Sor.devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@POLİCEMAN  o savunmayı bende gördüm hatta elime de geçti

matbu yazılmış ve bylook kullanan sahısları ifade eden bir kelime bence

cünkü o satırın en altında Bu Başlık Altında Bir Kayda Rastlanamamıştır yazıyor

@Hüseyin Krs yani bizi bağlayan bir şey yok 

Güncelleme • • Hüseyin Krs

a

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 17 dakika önce yazdı:

Dostlar akşam üzeri iade kararımı gördüm. Bildiğim kadarıyla açık soruşturmam devam ediyordu. Asılsız ihbar idi. Sanırım kapandı fakat henüz bana tebliğ edilmedi.

Gelişmeleri yazmaya devam edeceğim.

Hayırlı olsun , darısı bize, ne mutlu size!

Umarım forum hayatı devam eder!

EGM,701, 2 ad.KYOK,ohal red(banka 2010-2015 r.kullanım), 27.idare Ekim2021 başvuru, beklemede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...