İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Emniyet Genel Müdürlüğü Personeli Forumu

Önerilen Yorum

İdare Mahkemesi başvurusu yapmıştım. Ankara 25.İdare Mahkemesine düşmüş dosyam. Rabbim hayırlısını versin inşaallah. İnşaallah bi an önce tüm masumlar olarak görevlerimize iade olur, bu sıkıntılı ve acı veren durumdan bi an önce kurtulmayı nasip etsin Rabbim.

EGM  701 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

değerli dostlar istanbul çağlayanda açık bir dosyam var. açığa alındığım tarih olan 4 ekim 2016 yılında bu dosya açılmış ve halen beklemekte. dijitaller desen zaten ne oldu nerde ne yaptılar haberim yok. defalarca aramama rağmen bilgi vermiyorlar. cimere şikayet ettim gelen cevaba istinaden yine aradım bize ne dediler. peki şımdı idare mahkemesine başvurduk bu açık dosyayı bahane ederek mahkeme red verir mi. dijitallerimi almam için ne yapmam lazım

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kişi kodlama bilgisini gerekçeli karar geldiğinde öğrendi. Kurum kanaati de yazmıyor artık. 3 Ekimde duyurmuşuz.

701 KHK - EGM - Gümüşhane - Adli İdari İşlem Yok - Muhtemel Garson Fişleme - RET

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, Bir saat önce yazdı:

Kişi kodlama bilgisini gerekçeli karar geldiğinde öğrendi. Kurum kanaati de yazmıyor artık. 3 Ekimde duyurmuşuz.

701 KHK - EGM - Gümüşhane - Adli İdari İşlem Yok - Muhtemel Garson Fişleme - RET

Kurum kanaatinin resmi bir tarafı olmadığı için genelde yazmıyorlar. Çünkü benim ret kararımda üst amir kanaati vardı. Egm' nin idare mahkemesine gönderdiği savunma dilekçesinde bununla ilgili bir belge yok ve bundan  hiç bahsetmemiş. İdare mahkemeleri buna rağmen olumsuz karar verirse yazıklar olsun. Yapacak bir şey yok.

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar. Komisyon kararının iptal edilmesi için dava dilekçesini verdim. Biliyorsunuz ki Anayasa Mahkemesi bu davalarda idare mahkemesine dava açarken yürütme durdurma kararı verilebileceği yönünden karar tesis etti. Somut bir kriterim olmadığı için (sadece Garson B4 fişleme ve üst amir kanaati var) cevaba cevap dilekçemle birlikte yürütme durdurma talep etmeyi düşünüyorum. Anayasa Mahkemesinin kararından sonra yürütme durdurma talep eden ya da etmeyi düşünenler var mı? Mahkemelerin bu talebe bakış açısı nasıl olur sizce? Henüz idarenin cevap dilekçesi tarafıma tebliğ edilmedi. Beklemedeyim

Kriterim olmamasına rağmen ihraç edildim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@celasun 

Alıntı

Yd istemek bir sorun teşkil etmez. Ama Mh gerekçeli kararı çıkmadığı için reddebilir. Bunun dışında herhangi bir engel yok. Ayrıca telafisi mümkün olmayan bir işlem olmadığı gerekçesiyle de reddebilir. Mh lerin bakış açısı malum

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Evet biliyorum. O yüzden tereddüt ettim ama tüm hukuki haklarımı kullanmak için talep etmeyi düşünüyorum. Tereddütüm aslında YD ret gelirse gerekçeli karara bir etkisi olup olmaması noktasında. Hukuki olarak etkilemez biliyorum ama insan sonuçta tereddüt ediyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@celasun Önceden dilekçe reddedilip yd siz  dilekçe isteniyordu. Şimdi yd isteyebilirsiniz. Sonuca yada karara bir etkisi yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

1. Kurum savunmasina cevap yazan arkadaslar,bilgilerinizi silerek dilekceyi gonderebilecek varmi.simdiden tesekkur ediyorum.

679

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dava dilekçenizi ne zaman verdiniz ve cevap dilekçesini idare ne zaman sundu acaba? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...