İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Bu soruma kimse cevap vermediği için tekrar paylasıyorum, lutfen destek.... @Dr. Kinesyoloji Hocam hos geldiniz.Size ve bilgi sahibi diger arkadaslara sorum olacak: 3 hafta once okulumu once ohal komisyonu sonra da ilce milli egitim muduru aramış.Okul mudurume cok guveniyorum.Olumlu fikir beyan ettigini soyledi. 19 ay sendika var ve her ne kadar iptal etmemis olsam da digiturk ses kaydi var.Iade olma durumum var mi sizce

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Omer Sedef, 6 dakika önce yazdı:

Bu soruma kimse cevap vermediği için tekrar paylasıyorum, lutfen destek.... @Dr. Kinesyoloji Hocam hos geldiniz.Size ve bilgi sahibi diger arkadaslara sorum olacak: 3 hafta once okulumu once ohal komisyonu sonra da ilce milli egitim muduru aramış.Okul mudurume cok guveniyorum.Olumlu fikir beyan ettigini soyledi. 19 ay sendika var ve her ne kadar iptal etmemis olsam da digiturk ses kaydi var.Iade olma durumum var mi sizce

Okulun ve ilcenin aranmis olmasi iadenize alamettir. Bi aksi durum cikmazsa, ki insallah cikmaz, iadeniz yakindir. Kurum aranmasi iadeden onceki son basamak. 

672 MEB. 2 aylik sendika+HTS. Ilk durusmada beraat(7/5/2019). 20 Kasim 2019 iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Murat Yılmaz, 11 saat önce yazdı:

Arkadaşlar bu Pazar saat 15:00 deki buluşmamız Kulesite yanı Garden Cafede (bize özel kapalı mekan) gerçekleşecektir.

Mekan uygun olduğu için eş ve çocuklarınızla gelebilirsiniz.

Tüm KHKlı dost ve yakınlarını bekliyoruz.

Bol RT edelim duyuralım lütfen, duymayan kalmasın.?

Dikkat ediniz. İyi niyetle yaptığınız bu paylaşım ve belirttiğiniz aktivite yapılacak bir ihbarla farklı boyutlara gidebilir. Mutlaka görüyorsunuzdur "bilmem nerde gizli toplantı" vs. gibi haberler çıkıyor basında.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese günaydınlar olsun bizde geldik gecikmeli olarak...

679 KHK - EGM - DANIŞTAY AŞAMASI 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Günaydınlar forum ahalisi

Çalışmaya ve incelemeye devam ?

Sevgili forum yönetimi sayfa sayısı çabuk mu geçiyor bana mı öyle geliyor.

Kaç mesajdan sonra yeni sayfaya geçiş yapıyor?

Sürekli öneride bulunuyoruz begenmemezlik olarak anlaşılmasın sadece tavsiye ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Diğer forumdan geldim bende  melih hoca bağlantı paylaşmış kendimi burada buldum inş bu kuyudan hep beraber hukuki olarak çıkarız yine vatan millet için var gücümüzle çalışırız...

677 KHK- suçlama sadece cgnat kaydı ile bylock suçlaması- user İD içerik veya başka hiçbişey yok- komisyon ret- idari devam ediyor- adlide devam ediyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 25 dakika önce yazdı:

Dikkat ediniz. İyi niyetle yaptığınız bu paylaşım ve belirttiğiniz aktivite yapılacak bir ihbarla farklı boyutlara gidebilir. Mutlaka görüyorsunuzdur "bilmem nerde gizli toplantı" vs. gibi haberler çıkıyor basında.

Haklısınız. Herkes çekiniyor korkuyor. Oysa masum bir KHK mağduru toplantısı. Her ilde bir oluşum olsa yerel bazda hakkını arasa sesini duyursa çok verimli olur. Malesef burda kendi kendimize top çeviriyoruz. 

679 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Murat Yılmaz, Şimdi yazdı:

Haklısınız. Herkes çekiniyor korkuyor. Oysa masum bir KHK mağduru toplantısı. Her ilde bir oluşum olsa yerel bazda hakkını arasa sesini duyursa çok verimli olur. Malesef burda kendi kendimize top çeviriyoruz. 

Çekinmekte ve korkmakta haklılar. Çünkü yapılacak bir ihbarla her şey değişir. Düşünün belirttiğiniz faaliyeti yaptınız. Biriside polis yada savcılığı aradı dedi ki şurada fetöcüler var toplantı yapıyorlar. (Birde kapalı mekan diye belirtmişsiniz.) Bu ihbara işlem yapmayacak bir savcı yada emniyet personeli olamaz. Polisler geldiler. Yapılan kontrolde bakıyorsun herkes KHK' lı yada KHK' lı akrabası. Nasıl izah edebilirsiniz. Sadece açılacak olan soruşturma dahi yeter başınız ağrıtmaya. İfadeler, o anda üzerinizde bulunan dijitallerin incelenmesi, orada bulunanların daha önce birbirleriyle irtibatları, vb araştırılması. Böyle bir faaliyetin özellikle de kapalı bir mekanda yapılması mantıklı gelmedi. Yanlış anlamayınız. Yapmayın demiyorum. Ancak aleyhinize kullanılabilecek olan durumlara mahal vermeyin. Açık alanda yapın. Konuşulanlara gizliymiş havası vermeyin. Emin olun bu durumu manşetten verecek gazete ve tv kanalları var. Naçizane.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 7 dakika önce yazdı:

Çekinmekte ve korkmakta haklılar. Çünkü yapılacak bir ihbarla her şey değişir. Düşünün belirttiğiniz faaliyeti yaptınız. Biriside polis yada savcılığı aradı dedi ki şurada fetöcüler var toplantı yapıyorlar. (Birde kapalı mekan diye belirtmişsiniz.) Bu ihbara işlem yapmayacak bir savcı yada emniyet personeli olamaz. Polisler geldiler. Yapılan kontrolde bakıyorsun herkes KHK' lı yada KHK' lı akrabası. Nasıl izah edebilirsiniz. Sadece açılacak olan soruşturma dahi yeter başınız ağrıtmaya. İfadeler, o anda üzerinizde bulunan dijitallerin incelenmesi, orada bulunanların daha önce birbirleriyle irtibatları, vb araştırılması. Böyle bir faaliyetin özellikle de kapalı bir mekanda yapılması mantıklı gelmedi. Yanlış anlamayınız. Yapmayın demiyorum. Ancak aleyhinize kullanılabilecek olan durumlara mahal vermeyin. Açık alanda yapın. Konuşulanlara gizliymiş havası vermeyin. Emin olun bu durumu manşetten verecek gazete ve tv kanalları var. Naçizane.

Devamen; yeni dikkatimi çekti. Tam denk gelen örnek; https://www.memurlar.net/haber/837324/bag-evinde-toplanan-feto-saniklarinin-tamami-beraat-etti.htm

6 Eylül 2018 de gerçekleşen olay. Karar 21 Haziran 2019. Neredeyse bir yıl. Bu arda idare mahkemesi davanız varsa, RED. Komisyonda bekliyorsanız belki sebepsiz yere sos. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 16 dakika önce yazdı:

Gizli olsa bu kadar açık yer ve tarih belirtilmez. Haksız değilsiniz. Bakalım nolcek 

679 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...