İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Bu maddeyi iptal etmeyen AYM khkları asla iptal edemez 

672li - 1.derece yakından bekliyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Suriyeliler kadar olamadık. Adamlar 27 sinde eylem yapacakmış.  1 hafta önce haklarında karar çıktı ne çabuk eylem için ayaklandılar. Biz bekleyelim daha memur kafalılar olarak. Korkmayın artık 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Kansızlık eskiden sadece bir hastalıktı...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Birumutyasamak, 2 saat önce yazdı:

Komisyondan iade olan kendini kurtaracak 

geriye kalanlar belirsizliğe sürünmeye devam 

Komisyondan iade olacak kişi sayısını 20-25 bin olarak öngörüyordum ama  o bile zora girdi. Bu sayının çıkması için kalan 3 kişiden 1'inin iade olması lazım...

25 bin iade olsa ne olacak. 100 bin kişinin kaçı hukuken suç işledi, kul hakkı yedi?

İktidar değişmeden veya yolun sonunu ayan beyan görmeden adım atmayacak gibi  duruyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
realist83, 12 dakika önce yazdı:

Komisyondan iade olacak kişi sayısını 20-25 bin olarak öngörüyordum ama  o bile zora girdi. Bu sayının çıkması için kalan 3 kişiden 1'inin iade olması lazım...

Komisyon başvuruların yüzde 7,7'sine kabul vermiş. Sonlarda sayı çok artacak gibi bir beklenti oluşmuş. Çok yanlış. Yazık yani bekleyenler için. (Benim kaçırdığım bir bilgi veya öngörü varsa konuya vakıf arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.)

Komisyon üyeleri veya üyelerin zihniyeti veya insafı değişmedi ki kabul oranı değişsin. Ufukta seçim de yok. Artı eksi 1 puan oynar en fazla. Bence, bekleyen 45 bin dosyadan 3.500 iade çıkar. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Şu da var. Komisyon 10 bin sınırını geçmek isteyebilir. O zaman yukarıda söylediğim gibi 3.500 değil de 4.100-4200 gibi bir kabul çıkabilir(İnşallah). Bu şekilde sayıları konuşmayı kanıksamamız bile Ülkemizin hukukta geldiği nokta açısından yeteri kadar ızdırap verici aslında ama bu da hayatın gerçeği maalesef.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
idari şef, 15 dakika önce yazdı:

Komisyon başvuruların yüzde 7,7'sine kabul vermiş. Sonlarda sayı çok artacak gibi bir beklenti oluşmuş. Çok yanlış. Yazık yani bekleyenler için. (Benim kaçırdığım bir bilgi veya öngörü varsa konuya vakıf arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.)

Komisyon üyeleri veya üyelerin zihniyeti veya insafı değişmedi ki kabul oranı değişsin. Ufukta seçim de yok. Artı eksi 1 puan oynar en fazla. Bence, bekleyen 45 bin dosyadan 3.500 iade çıkar. 

Daha önce yazmıştım diye hatırlıyorum ama - Her ne kadar siz benim düşüncelerime genelde karşı çıksanız da ? - yine de tekrardan yazıyım. Bana göre komisyonun "kesin ret, muallak ama redde yakın, muallak ama kabule yakın, kabul" şeklinde sınıfları olduğunu, şu anda da kesin ret kısmının bittiğini, muallak ama redde yakın kısmında olduğumuzu düşünüyorum. Bu aşamalar devam ederken de siyasi tanıdığı olanların dosyasının öne alındığını, bu şekilde kriterleri bize çok yakın olup da iade olanlar varken bizim iade olamadığımızı düşünüyorum. Eğer düşüncem doğruysa bundan sonra kabulleri bolca göreceğiz. 

701 Sayılı KHK, Albatros-3A, Takipsizlik, Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tweety, 2 saat önce yazdı:

Sn vergici,

Nasil alabiliyorlar ben esim adina takip ediyorum ve yurtdisi yasagim var 

24 haziran sonrası 55000 civarında eş için pasaport açıldı. Tabii mahkemelerin yurtdışı çıkış yasakları hariç. Ben bizzat alan, hatta çıkanları gördüm. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

AYM'nin genel yaklaşımı ile ilgili zaten olumsuz bir beklenti vardı. Mahkeme sorumsuzluk maddesindeki kararıyla, diğer maddelere yönelik nasıl bir yaklaşım içerisinde olacağını da gösterdi kanaatimce.

İhraçlarla ilgili maddeleri AYM iptal etmeyecek yüksek ihtimalle. İhraç maddeleri, memurların savunması alınmadan görevine son verilemeyeceği şeklindeki açık hüküm ve diğer temel birçok anayasal ilkeye aykırı olsa da, olağanüstü halin gerektirdiği tedbir ve sürekli tehdide dayanarak bu kanun maddesini anayasaya aykırı görmeyecek yüksek ihtimalle.  Sorumsuzluk maddesinin reddine dair gerekçeye benzer bir gerekçe yazacaktır. Umarım yanılırım.

Ancak ömür boyu kamu hizmetinde bulunulamayacağı şeklindeki maddeyi iptal etmesi muhtemel. Biz de boş değiliz demek için bunu yapabilir. Ne şiş yansın ne kebap.

Allah bütün masum ve suçsuzların yardımcısı olsun ne diyelim.  

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...