İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Editör

Hocam Eylül Ekim toplu karar çıkacak derken neyi kasttetiniz acaba? Tüm bakanlıklar için geçerli mi bu durum?

675 KHK Tarim ve Orman Bk.        OHAL komisyonu inceleme devam ediyor. Takipsizlik kasım 2018.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
08072018, 13 dakika önce yazdı:

Bizim durum seninle aynı hocam geçen bakanlıktan çalışan eski bi arkadaşıma sordum adalet bakanlığı kararları eylül ekim gibi topluca çıkıcakmış dedi. Sanırım tek tük çıkıyor ama çıkanlar içinde kabul var mı bilmiyorum senin bu tğr duyduğun gördüğün bildiğin bişeler var mı

Benim duyduğum az kabul çok red. Toplu karar diye birşey duymadım. Bizim bakanlikta keşke milli eğitim Bakanlığı gibi olsa. iadelerin çoğu oradan oluyor. Sizin arkadaşınız tam olarak ne dedi acaba?

701 KHK adalet bakanlığı. 25. idare mahkemesi(04.11.2019 açılış)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
677 bayrak EYT, 35 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar konu ile alakalı değil ama bilenlerden yardım bekliyorum. 9 ay önce araç aldım 97 model Damas. Zaten 3 silindirli Aracın silindirinin biri çalışmıyor muş. Ben fark edemedim araçdan hiç anlamıyorum bu arada. Bu olay ayıplı mal kapsamına girer mi ne tavsiye edersiniz. Peşinen teşekkürler.

KESK'e boşuna kırılmamış boşuna istifa etmemişim demek ki. Haklı üyelerine destek bile veremeyen, sesine ses olamayan bir KESK yazık... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
observer, 24 dakika önce yazdı:

Hocam Eylül Ekim toplu karar çıkacak derken neyi kasttetiniz acaba? Tüm bakanlıklar için geçerli mi bu durum?

Adalet bakanlığı hocam

ikm2779, 14 dakika önce yazdı:

Benim duyduğum az kabul çok red. Toplu karar diye birşey duymadım. Bizim bakanlikta keşke milli eğitim Bakanlığı gibi olsa. iadelerin çoğu oradan oluyor. Sizin arkadaşınız tam olarak ne dedi acaba?

Eylül ekim gibi daha hızlı sonuç alınıcakmış öyle bi beklenti var dedi ama bu net yani sağlam bir duyum değil hocam

701 adalet bakanlığı beraat inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
677 bayrak EYT, 44 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar konu ile alakalı değil ama bilenlerden yardım bekliyorum. 9 ay önce araç aldım 97 model Damas. Zaten 3 silindirli Aracın silindirinin biri çalışmıyor muş. Ben fark edemedim araçdan hiç anlamıyorum bu arada. Bu olay ayıplı mal kapsamına girer mi ne tavsiye edersiniz. Peşinen teşekkürler.

oto yetkili servisten bunun kısa süre içinde oluşmayacagına dair uzman bilirkişi raporu alırsanız olabilir. bu uzmanı adliyenın bu konuda çalıştırdıgı bilirkişilerden seçerseniz daha iyi our. adli bilirkişi diye bahsedersiniz dilekcenizde

Şahıslar fani DEVLETİMİZ BAKİDİR. Adalet ergeç tecelli edecektir. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bugün karar duymadık.Akşama kararı çıkanlar yazar umarım.Allah her masuma iadeyi tattırsın.

K.topçu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kendi kanaatım herkese ret vermeyecekler.En azından asker polis vs kalan iade olacakları sona saklıyorlar diye düşünüyorum. örnegin 701 de 692 de kararlar geliyor iade kararı yok gibi hepsi ret olamaz bu eşyanında tabiatına aykırı yani 125000 de 115000 ret sanırım olmaz.Yüzbin sınırında bırakıp psikolojik eşigi geçmeyeceklerdir.Başka bir deyişle kriter dahi denmeyecek kriterlileri bu yüzden sona saklayıp iade edeceklerdir.Zaman geçtikçe bu konular üzerindeki sıcaklıkta azalacak.Biz bu kadar kişiye ret şu kadarını iade ettik der komisyon sayfayı kapatır.Gönlümüz ve duamız inşallah tüm masum kaderdaşlar bir an evvel dönsün.

K.topçu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

AYM bekleneni yaptı ve sorumsuzluk maddesini reddetmedi. Eşlere ilişkin pasaport maddesini iptal etti ama zaten eşler pasaport alıyordu. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk Kartalyuvası

Kimsenin korkusu yok olmazda bundan sonra ohal komısyonundan çıkacak redlerı kestırmek güç olmasa gerek yazıklar olsun. Hala bu ülke düzelir normalleşir umuduyla yasıyoruz. Bu ülke dü zel mezzz bitti.

vergici672, 7 dakika önce yazdı:

AYM bekleneni yaptı ve sorumsuzluk maddesini reddetmedi. Ellere ilişkin pasaport maddesini iptal etti ama zaten eşler pasaport alıyordu. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...