İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Unutulabilecek seyler yaşanmadı ki unutalım.Ben her türlü umudumu kaybettim. Takipsizlik alan arkadaşa ret geldi. Tebilg edilmedi nerdeyse iki ay oluyor ben de ara sor dedim neden gelmemiş.Dün aramış ve gönderdik demişler. O da bana ulasmadı deyince sisteme bskmıs muhtar almış demiş ve başvuru tarihinin dolmasına 2 hafta kalmış.kağit bile birakmamıslar kapiya ki arkadaş evinden hiç çıkmıyor Hafta içi.ne olacak bu umursamazlık kimin cani yanmış, kim hastaliğa yakalanmış kim intihar etmiş bu haksızlıkların bir hesabı olmayacak mı? Cocukların psikolojisi bozuldu anne babalar canlı cenaze gibi bunları yaşamak için ne kötuluk ettik. Kimseyi bilerek incitmemiş biri olarak kaldıramıyorum. Çok sabırlı biri idim.Artık değilim.Rabbim yardımcımız olsun. Ne diyeyim elimden duadan baska hiç birsey gelmiyor....

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yaşattıklarını yaşamadan ölmesinler. 

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk Kartalyuvası

Yarın cuma kimlerin canını yakacaklar kim bilir. Kimsenin canı yanmasın yeter artık gerçekten yeter. Vatan sağolsun dedikçe kırılmadık kemiğimizi bırakmadılar ne bu kin ne bu nefret? Millete düşman olup mermi atan bomba atan karaktersizlere kin güdün. Zerre alakamız zerre irtibatımız yokken düştüğümüz durum ne acı, insan nefes aldıgı süre içerisinde başına gelebilecek en büyük en ağır sınav canından çok sevdiği vatanında hain olarak anılmakmış. Ya Rab gör bunları.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Maddi olarak sıkıntıda değiliz hamdolsun, sıkıntıda olan mağdurların da Allah yardımcısı olsun. 

Üç senedir evde otur, hiçbir şey yapma. Ömrümden çalınmış gibi hissediyorum. Şu gencecik insanlara bakıyorum. Kimi daha evlenmemiş, kimi evli hayatın bir yerinde tıpkı oyunlarda olduğu gibi “pause” tuşuna basılmış da duraklatılmışız gibime geliyor. Zira biz dururken zaman tükeniyor. Gençlik tükeniyor, heves tükeniyor, nefes bitiyor... 

Biliyorum, Allah bu yaşanılanların hepsini görüyor. İnançlı biriyim, biliyorum bir gün tüm masumlar hakkettikleri yerlerine geri dönecekler Allah’tan tek dileğim bunun bir an evvel mümkün olması. 

Tamamen öngörüde bulunuyorum, muhtemelen red alabilirim. İki sene daha idare mahkemelerinden adalet bekleyecek olmak canımı çok yakıyor. 

Bu arada gaziantep’te durum çok farklı bir aylık evet bir aylık sendikadan bekleyenler de var. Yirmi ay olup bekleyenler de. Olur da gaziantep’ten dönen varsa sendikası olup ne bileyim belki bir teselli olsun diye buraları yeşillendirmek ister. Seviniriz. 

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Jon Fante, 35 dakika önce yazdı:

Maddi olarak sıkıntıda değiliz hamdolsun, sıkıntıda olan mağdurların da Allah yardımcısı olsun. ''
Bu yorumu okuyunca sırf buna cevap vermek için üye oldum çünkü yerimde duramadım

Evet, eleştiriye konu bu tür paylaşımlar düşününce pek de hoş durmuyor. Ben de bunun gibi bir paylaşım yaptım dün. Ancak diğer arkadaşlara emsal teşkil etmesi, onlara iş konusunda fikir verebilme adına yardımım olur mu düşüncesi ile yaptım.Yine de hangi saikle olursa olsun insanların gıpta damarına dokunmamak gerek. Sürç-ü lisan ettikse affola. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Jon Fante, 42 dakika önce yazdı:

''KHK/OHAL mağduru katılımcılar OHAL mağduriyetleri öncesine göre ortalama aylık (3 bin 500 TL) gelirlerinin yüzde 77’sini kaybetmişlerdir. Mağdur yakınları da çeşitli sebeplerle yüzde 50 gelir kaybına uğramışlar. Ayrıca hem mağdurların hem de mağdur yakınlarının hane halkı gelirlerinde ortalama yüzde 60’lık gelir kayıpları oluşmuş. Ancak OHAL, doğrudan mağduriyeti olmayanları da ortalama yüzde 25 oranında fakirleştirerek, onları da OHAL’in “üçüncül mağdurları” kategorisine yerleştirmiş. 15 Temmuz 2016 sonrası, işsiz bırakılan KHK/OHAL mağdurları arasında, mevcut (şimdiki) işsizlik oranı yüzde 50. Bir işte çalışanların çoğunluğu sigortasız ve/veya düşük kazançlı işlerde çalışıyor. Böylece Türkiye’de işsizlik sorununu en derinden yaşayan grup KHK’lilerdir.''

''Maddi olarak sıkıntıda değiliz hamdolsun, sıkıntıda olan mağdurların da Allah yardımcısı olsun. ''
Bu yorumu okuyunca sırf buna cevap vermek için üye oldum çünkü yerimde duramadım

Üstte verdiğim istatistik gösteriyor ki khklıların en önemli derdi İŞSİZLİK AÇLIK 
Bunu bile bile khklılardan bir kısım tuzu kuruların İŞSİZ AÇ khklıların arasına girip '' param var şükür , olmayanlara Allah versin '' demesi kadar itici , saygısızca , duyarsızca bir ifade yok.AYIPTIR

İŞSİZ AÇ khklıları çok düşünüyorsan iş yerin varsa çıkar işcileri , khklıları işe al , gayrimenkul zenginiysen çıkar kiracıları , khklılara bedava ver.BOŞ YAPMA

Sinir oldum 

Kimi KHK mağdurları kendisini daha iyi yerde görenler özellikle. (Kesin döneceğini düşünen, ihraç olmasına rağmen tuzu kuru olan, rahatı yerinde olanlar vb.) diğer KHK mağdurlarıyla görüşmek bile istemeyebiliyor. Bir arkadaşımız sadece formasyonunu kaybetmişti. O malum örgütün okullarından birinde çalışıyordu. Öğretmendi. Sonrasında bir polis memuru ile evlendi. Tabiri yerindeyse aklandı. Bizimle öncesinde bir muhabbeti vardı ama bizi nişanına ve düğününe dahi çağırmadı. Bu bahsettiğim hanımefendi benim ilk okul arkadaşım ve annesi ile de annemler yakınlardı. Ama polis arkadaşla evlenince bizden birden uzaklaştılar. Bir insana yakınları arkadaşları böyle yaparsa varın siz düşünün gerisini.. 

Ben maddi olarak da manevi olarak da sıkıntıdayım. Eşim ceza evinden çıkacak o çıkınca ben askere gideceğim. Hiç bir düzenimiz yok. Allah durumu iyi olana daha çok versin inşallah.. Bize de huzur versin hakkımızı nasip etsin.  

677, EGM, Kriter yok, RET 05.11.2021

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Jon Fante, 50 dakika önce yazdı:

''KHK/OHAL mağduru katılımcılar OHAL mağduriyetleri öncesine göre ortalama aylık (3 bin 500 TL) gelirlerinin yüzde 77’sini kaybetmişlerdir. Mağdur yakınları da çeşitli sebeplerle yüzde 50 gelir kaybına uğramışlar. Ayrıca hem mağdurların hem de mağdur yakınlarının hane halkı gelirlerinde ortalama yüzde 60’lık gelir kayıpları oluşmuş. Ancak OHAL, doğrudan mağduriyeti olmayanları da ortalama yüzde 25 oranında fakirleştirerek, onları da OHAL’in “üçüncül mağdurları” kategorisine yerleştirmiş. 15 Temmuz 2016 sonrası, işsiz bırakılan KHK/OHAL mağdurları arasında, mevcut (şimdiki) işsizlik oranı yüzde 50. Bir işte çalışanların çoğunluğu sigortasız ve/veya düşük kazançlı işlerde çalışıyor. Böylece Türkiye’de işsizlik sorununu en derinden yaşayan grup KHK’lilerdir.''

''Maddi olarak sıkıntıda değiliz hamdolsun, sıkıntıda olan mağdurların da Allah yardımcısı olsun. ''

Üstte verdiğim istatistik gösteriyor ki khklıların en önemli derdi İŞSİZLİK AÇLIK 
Bunu bile bile khklılardan bir kısım tuzu kuruların İŞSİZ AÇ khklıların arasına girip '' param var şükür , olmayanlara Allah versin '' demesi kadar itici , saygısızca , duyarsızca bir ifade yok.AYIPTIR

İŞSİZ AÇ khklıları çok düşünüyorsan iş yerin varsa çıkar işcileri , khklıları işe al , gayrimenkul zenginiysen çıkar kiracıları , khklılara bedava ver.BOŞ YAPMA

Sinir oldum 

Üstünkörü söylenmiş, belki de hadsiz bir laf. Özür dilerim. Tepkinizin dozajı yersiz. Lütfen anlayın; aylarca diğer forumda da burada da tartışan insanları görmek bize bir şey kazandırmadı, kazandırmayacak da. O yüzden münakaşaya girmek istemiyorum. Tamamen içimden geçenleri yazdığım o cümlede yanlış anlaşıldıysam, tekrar tekrar özür dilerim. 

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

O değil de aym sessiz

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Arkadaşlar beraat kararına karşı tazminat davası acacagim 90 günlük süre dolmak üzere elinde dilekçe örneği olan varmi

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Resmi gazetede açıklanan aym kararlarında birinci kısımda red ikinci kısımda kabul kararları (toplantı gösteri ihlali hakkında) tam anlamıyla bize özetleyebilecek bir hukukçu arkadaş bir el atsın da bizde ne oldu bitti anlayalım.

http://www.resmigazete.gov.tr

672 KHK mahkeme aşamasında 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...