İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Konuk
Sibemol, 41 dakika önce yazdı:

26 Haziran da 27788 karar numarası ile bu sayı 220-222 lere düştü.

Sn. @Sibemol belirttiğiniz gibi şu anda 220 karar/gün gibi ortalama görünmüyor komisyonda maalesef.  17 Nisan-15 Mayıs arası  yaklaşık bir ayda 4.100 karar çıkmış. 15 Mayıs-26 haziran arası yaklaşık bir buçuk ayda 4.200 karar çıkmış.

Yılbaşından 28 hazirana kadar ise ayda ortalama 4.600 dosyaya bakılmış.

Yılbaşından 15 Mayısa kadar aylık ortalama 5.250 dosyaya bakılırken son aylardaki bu düşüş komisyonun kalan dosyalarda zorlandığının göstergesi olabilir.  

Eğer 15 Mayıs-26 Haziran arası tempoyla giderlerse 43 bin dosya daha var demektir. 

Bu iyi değilmiş gibi dursa da kalanlar hakkında çabuk karar verilememesi daha önceye nazaran, incelenen dosya sayısı başına ortalama  daha fazla kabul çıkabileceğini akla getiriyor. Dolayısıyla kabul oranı şimdiye dek %7,5 civarında iken bundan sonraki dosyalarda %10 civarında çıkacağına inanıyorum. Yani benim hesabıma göre 4.300 mağdur daha makamına geri dönecek. Yavaşlama kalan dosyalar için üzücü değil sevindirici. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Anka679, 2 saat önce yazdı:

Tamamı dinleyin kendinizi bulacaksınız

Süper içten yorumlanmış

Gercekten harika bir halk şarkısı, ayni zamanda hikâyesi de güzel, gecenin bu vakti bir çok versiyonunu dinledim,özellikle Goran bregovič'in yorumu harika...

Tabii burda şarkı bahane .Önemli olan bu sarkinin mücadele gücümüzü yeniden kazanmamızı ve umudumuzu hic kaybetmemizi sağlaması ..

Inşallah işimizi ve tabii ki haklarımızı geri alacağız 

Herkese iyi bayramlar...

672 meb,adlı idari soruşturma yok,komisyon ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Gn.Editör

iyi-bayramlar.png

?? Hukuk ve Adalet ??'' SADECE ''

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kalan dosyalar sanırım ince bir elekten elenemeyip geçemeyen ve eledikçe de üstte kalan ve elenmelerinde ya da karar verilmelerinde acele edilmeyen sakınca görülmeyen kendi kriterlerine uyanları hemen eleyip geride bıraktıkları dosyalardır.Bu yüzden karar verirken yeni bir kriter türetip ret vermezlerse iadeye dönük dosyalardır diye tahmin ediyorum.

Bu arada tüm forum ailesinin ve kaderdaşların mübarek kurban bayramını kutlarım.Bir dahaki bayramımızın gerçek bayram olabilmesi dileğiyle.

Düz hesap ayda 5.000 dosyaya baksalar kalan 40.000 dosya içinde yıl sonuna kadar her birimizin dosyasına ret ya da kabul karar verilme olasılığı yüzde elli görünüyor.Allah gönlümüze göre versin.

K.topçu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tüm KHK'lı arkadaşların mübarek kurban bayramı kutlu olsun.KHK'lı olarak gecirrcegimiz son bayram olması dileğiyle iyi bayramlar.

Wi-fi mağduru,adli dava devam ediyor, komisyon kararı bekleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Mağduriyetle geçen son bayram olması dileğiyle... Herkese hayırlı bayramlar...

677-YÖK İDARİ PERSONEL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Gerçek bayramlarda buluşmak, yaşadıklarımızı bir anı olarak hatırlamak ve çocuklar gibi sevindigimiz günleri tez vakitte görmek dileğiyle. Bayramınız kutlu olsun.

679 KHK - EGM - DANIŞTAY AŞAMASI 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bayram namazinda ailesiyle olan masum khk lilari dusundum yine buruk gececek zor bir bayram

Sonra cezaevinde bulunan masum khk lilari dusundum onlar icin daha da zor bir bayram 

Hasret zordur kimi anasina babasina,kimi esine coluguna cocuguna onlari gorememek yanlarinda olamamak 

Simdi uyduruk kriterlerlerle bu zulme ortak olan en basta siyasetci arkadaslar ardindan hakimler savcilar

Bunlar da dualarini edip kurban keserek ibadetlerini yerine getirmenin huzurunu tadacaklar. Hic sondurdukleri ocaklar akillarina gelmeyecek. Cezaevinde bayram geciren yuzlerce bebek oldugunu dusunmeyecek. 

Halkimizin da gonlu huzurla dolu ben Muslumanim kurbanimi keserim diyor. Ama yok yere kurban edilen khk li kimin umrunda. Hani kardeslik nerede desen sana yarim saat vaaz verir.

Tum masum khk li kardeslerimin bayrami mubarek olsun. Uzulmeyin tasalanmayin bu gunler de gececek insallah 

677 EGM polis memuru

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ümit, 18 saat önce yazdı:

Forumun Twitter hesabında bugün de komisyon kararlarının yüklendiği yazılmış ve herkesin kontrol etmesi istenmiş, haftasonu tatilinde karar yükleniyormuyduki?

Ben dün bakmistım ayni degisen birsey yok. Zaten 2-3 haftada bir bakiyorum degisen birsey olmuyor..Artık eskisi kadar merak da edemiyorum..planlı bir hayat yasayamiyorum. Gün ne getirirse artık?

Tüm forumdaşların Kurban bayramını kutlar zulmun son bulduğu guzel gunlerin gelmesi için kesilen kurbanların gercek manada kabul olduğu bir bayram diliyorum...

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Evlerinizden huzur, ömürlerinizden bereket, amellerinizden hayır hasenat eksik olmasın efenimm?

Kurban Bayramınız mübarek olsun...???

MEB 672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...