İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Konuk

İhraç Uzman hoş geldin, Başvuruyorum forumun pirlerinden birisidir kendisi ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Gn.Editör

Tüm Arkadaşlar Hoşgeldiniz,

Burda forum kurucu ve yöneticileri hepimiz KHK mağdurlariyiz, bu nedenle artık yeni yerimiz burasıdır. 

Malum nette giden arkadaslari da uyaralim, sonuçta orası siyasi ve belli görüşe yakın yer , bu nedenle burayı Evimiz kabul Edip Saygı ve Sevgiyle paylaşım da bululalim. 

Bol iadeli günler 

Saygılarımızla

?? Hukuk ve Adalet ??'' SADECE ''

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Kines hocaya dilini uzatması için birinin ondan daha iyisini yapması lazım. Adam her türlü riski aldı ve elinden gelenin en iyisi yaptı. Teşekkür etmeye fırsat bulamadım diyorsanız buradan da edebilirsiniz. Herkese bol iadeli günler diliyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
İhraçuzman, 23 dakika önce yazdı:

Hi guys, My name is ihraçuzman I am hear. ☺️

Ustat, Rose nerede, onu da burda görsek.

679 KHK  - Adli İdari İşlem Yok - Kriter Yok - Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese iade olmayı nasip etsin yüce yaratıcı....

Sendika (18ay istifa)+ gazate+kredi kartı

Red mi verecekler acaba...

672 meb sendika+Cihan medya İADE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
İhraçuzman, 42 dakika önce yazdı:

Hi guys, My name is ihraçuzman I am hear. ☺️

Yalnız düzeltmek gibi olmasın ama here olacak hocam ?

677, EGM, Kriter yok, RET 05.11.2021

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yönetici arkadaşlar; Herhangi bir başlığa tıkladığımızda o başlıktaki son sayfaya atsa daha iyi olur. başlığa tıklayıp ikinci olarak son sayfa imlecini tıklamak gerekiyor.  @MSA @KHK Haber @KHK Mağdurları Forum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
İhraçuzman, 1 dakika önce yazdı:

Dün keşfettim sayfayı üye olmamıstım buradayım sizleri duyuyorum anlamında söylemiştim☺️

Pardon benim hatam. ?Yeni gelmişsiniz sandımdı. Ben de yeni geldim. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

An itibari ile ret kararımı gördüm yeni yüklenmiş beklediğim bi karardı tek kriterim banka.2-3 senede mahkemelere uğraşırız artık ?

672.Ret ?Herkes biliyor geminin su aldığı, herkes biliyor kaptan yalan söylüyor. Herkes biliyor zarların hileli olduğunu. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
İhraçuzman, 14 dakika önce yazdı:

Şunu hiçbir zaman unutmayın kanunu hakim tabii yargıç ilkesine aykırı olarak kurulan her mahkemenin kararının hükümsüz olduğu bir zaman dilimi vardır. Hiçbir mahkeme meydana gelen uyuşmazlıktan sonra kurulamaz. Uyuşmazlığın ortaya çıkmasından önce mahkemeyi kurarsın Bir görev/yetki alanı tanımlarsın, daha sonra uyuşmazlık konusu orada çözüme kavusturulur. O yüzden idare mahkemeleri kuruluş ve işleyiş bakımından anayasanın 37. Maddesinde sayılan doğal hakim tabii yargıç ilkesine aykırıdır.

Burada kardeşim diye hitap edebiliriz sanırım?

Katibe kardeşim biz ret kararını 4. Ayın 30 unda gördük.Ağır cezada 5.ayın 27 sinde dava açılmış.

Kararda  sürmekte olan soruşturma,1tanık ifadesi ve SD karttaki fişlemeden ret verildiği yazılmış

Fislemede1.derece say 2.derece 0 

Kurum EGM

Herkese 2.derece baz alınırken bize niye 1.derece baz alınmış

Sonra niye ret verdikten sonra dava açılmış

Abla bunu niye bana sordunuz derseniz 

Hazmetmeye çalışıyorum

Anlattıkça biraz daha  hazmı kolaylaştırır sanki?

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...