İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

sereneness, 7 dakika önce yazdı:

Ayyyy hocam hatirlamazmiyim, uzun bir 4 yil, yeniden merhaba, sonu hayir olur ins,

ins esinizin mahkemesi cok iyi gececek, dualarim sizinle...

bebeginiz olmustu, sagligi nasil, buyudu mu?

Kac yasinda oldu?

Haturlanmak, anilmak ne guzel sey,

Serendip hoca vardi, ondan haber varmi?

Ayy hocamm ayni yerdeyiz hala ?kizcem 2 yasina girecek insallah. @Teacher hocam insallah bi alsin bende mujdenizi veririm ins? 

• Beğeni 2

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hepsiyah, 4 saat önce yazdı:

Aa bu arada esimin yarin 9:20d emahkemesi var dualarinizi eksik etmezseniz sevinirim?? karar mahkemesi

Allah yâr ve yardımcisı olsun güzel haberler alırız inşaallah

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

merhaba, adli ve idari davalarım devam etmekte olup, adli davada geçen celsede başkan bana; "eğer iki yıl ve altı ceza alırsan hükmün açıklanmasını geri bırakmayı kabul ediyor musun" diye sordu. evet dedim.  sonra gizli tanık sorulması için ankaraya müzekkere yazılmasına diye ertelendi de.

HAGB nin göreve iade sürecinde bir sıkıntısı oluyor mu?

HAGB yi kabul etmemeli miydim acaba?

701 khk ile doğrudan ihraç- adli ilk duruşma gün verildi- komisyon 21/10/2019da red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
türkiyeli, 27 dakika önce yazdı:

merhaba, adli ve idari davalarım devam etmekte olup, adli davada geçen celsede başkan bana; "eğer iki yıl ve altı ceza alırsan hükmün açıklanmasını geri bırakmayı kabul ediyor musun" diye sordu. evet dedim.  sonra gizli tanık sorulması için ankaraya müzekkere yazılmasına diye ertelendi de.

HAGB nin göreve iade sürecinde bir sıkıntısı oluyor mu?

HAGB yi kabul etmemeli miydim acaba?

Sayın türkiye,

HAGB kararını kabul etmeniz demek ben suçluyum demektir. Buda size istinaf ve temyiz yolunu kapatır. HAGB kararı suçlu olan ancak geçmiş sicili itibariyle ceza evinde hükümlü olarak ceza çekmesine gerek olmadığı değerlendirilen kişilerin kontrol altında yaşamına devam etmesi üzerine kurulan bir sistem. Sonuçta mahkeme sizi iddia edilen suçtan yada iddia edilen suç ... olmasına rağmen delil durumundan başka bir suçtan suçlu buluyor ancak ceza evinize girmenize gerek olmadığına hükmediyor. Önemli olan şu. Siz kabul etmezseniz HAGB verilmez.

Mevcut durumda iadeniz söz konusu olmaz. Çünkü fetöyle en az  irtibat/iltisak yönünden bağ arayan komisyon veya idare mahkemeleri için, HAGB ile suçlu olduğunuzu kabul ettiğiniz bir bağ içerisinde olduğunuzu beyan etmiş oluyorsunuz.

https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.5271.pdf sayfasında bulunan mevzuatın 231 inci maddesi HAGB la ilgilidir. 231.6.c madesini incelemenizi tavsiye ederim.

• Beğeni 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Gunaydın herkes İcin guzel hayırlı bırgun olsun bereketli huzurlu saglık dolu olsun ınsalh herkesin işleri rast gider tez zamanda tum KHK magdurları işlerine iade olur Rabbım hepimizin yar ve yardımcısı olsun corona dan ve depremden gıbı dogal afetlerden ve de kazalardan uzak mus mutlu bırgun dilerim herkese

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima  hocam bu konuda haklısınız. HAGB yi kabul etmemem durumunda bu cezayı çekmem gerekmeyecek mi, haydi bir de beş yıl altı olduğu için bölge adliyeden başka da temyize filan gidemiyoruz, ömür boyu sicilimizde kalmayacak mı bu ceza?

(hocam özür diliyorum, böyle soruyorum ama kafamdaki sorulara cevap bulabilmek maksadıyla soruyorum, )

hagb yi kabul etmeyip cezayı açıkladığında ve istinaf tarafından onaylanması durumunda hem cezayı yatacağım hem de sicilimde kalacak bu ceza ve (ilerde devran değişir bir memur bir avukat filan olma ihtimaline binaen engel teşkil edecek) hayatım boyunca karşıma çıkacak.

HAGB'yi kabul ettiğimde ihraç olduğum memurluk için göreve iadem red olacak. ve de 5 yıl sonra sicilden hagb silinecek.

(umarım yanlış anlamamışımdır)

701 khk ile doğrudan ihraç- adli ilk duruşma gün verildi- komisyon 21/10/2019da red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba herkese esimin mahkemesi ekime ertelendi.evrak bekliyolarmis.hayirlısı dedik artik?

• Beğeni 6

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hepsiyah, 11 dakika önce yazdı:

Merhaba herkese esimin mahkemesi ekime ertelendi.evrak bekliyolarmis.hayirlısı dedik artik?

Hayırlısı olsun. Bu ara sürekli erteleme var zaten. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hepsiyah, Bir saat önce yazdı:

Hayırlısı @hepsiyah .... 

Kalbinizi ferah tutmaya çalışın... 

İadeler MEB te arttı,inceleniyorum(z )... 

İade haberlerini okuyunca sadece il farklı oluyor.Kriterler aynı.Hayırlısı olsun hakkımızda...@vergici672 

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Konu Sahibi Gönderim • (düzenlendi)

Bazen benim de böyle kendimden geçesim geliyor; öylesine peltekçe ve boşvermişcesine?

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...