İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

LA TAHZEN, 33 dakika önce yazdı:

@vergici672  hocam Diane nin çok selamı var. Geçmiş olsun dileklerini iletmemi istedi. Selamı var 

Aleykümselam hocam. Siz de selam iletin.

• Beğeni 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bugun sayfaya girememistim bi bakayim dedim bakmasaydim keske? @vergici672 hocam ne denirli desekte bos biliyorum?

• Beğeni 2
  • Üzülme 5

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@vergici672 hocam geçmiş olsun.

Üzgünüm, diyecek söz çok ama tesiri yok....

Hayırlısı olsun inşallah...

Tüm masum ve mazumların haklarını alması ümit ve duasıyla...

Hukuk dairesinde mücadeleye devam...

• Beğeni 8

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

merhaba arkadaşlar ben eskilerden adanalı0146. bir buçuk yıldır foruma girmiyordum. malesef hala incelemesi devam eden 14 bin kişi var. beş yıl oldu karar vermiyorlar ama onlara yine de kızmıyorum. daha doğrusu kızma evrelerini küfür etme evrelerini geride bırakalı çok oldu. Allah a havale ettim tüm umutlarımi hayallerimi devlet memurluğu dışında kurmaya başladım. artı kendimi kesinlikle bir memur gibi hissetmiyorum. bu saatten sonra iade etseler de memurluk yapabilir miyim bilmiyorum. eskilerden vergici red almış çok üzüldüm ama sonuçta bu cendereden kurtuldun. benim bir hocam red aldı mahkemeye verdi iade oldu görevine başladı görevine başlayalı nerdeyse bir yıl olacak yani anlayacağımı tüm evreleri ilk önce aşan şanslı kişilerden. bende mahkemeye vereli bir yıla yaklaşıyor. bu nedenle ohal komisyonundan olumlu ya da olumsuz bir an evvel kurtulmak en iyisi bence. aslında en başta olması gereken ohal komisyonun hiç kurulmamasıydı ve bizim bir kanun ile doğrudan idare mahkemelerine başvuru yapmamızdı. ama tabiki şu şöyle olmalı bu böyle olmalı demiyorum çünkü olmaması için uğraşılıyor sonuçta. ab ye bilmem nereye bakın şu kadar kişiyi iade ettik bizde de hukuk var AİHM çalışmasın diyerek ohal komisyonu kuruldu. ama en başta dediğim gibi kızmıyorum kimseye. bunu da şöyle somutlaştırıyorum kafamda. bir akrep sizi soktuğunda veya sokmaya çalıştığında ona kızabilir misiniz. kızamazsınız çünkü doğası ona sokmasını emreder. hatta sokma mekanizmasını elinden alırsanız yaşayamaz ölür. işte bize bunları yaşatan yaşamayı layık gören insanlar da ağaç kökü yesin diyenler de tıpkı o akrep gibi fıtratının gereğini yapıyorlar. eğer bize bu kötülükleri yapmasalar yaşayamazlar. bunu şöyle örneklendireyim. dün meral akşener güzel konuştuç ülkede 3 adet gündem var. bunlar hain, fetöcü, terörist. boğaziçi öğrencileri hain biz fetöcü chp yöneticileri terörist vs vs örneklendirilebilir. bu argümanları kullanarak yaşıyor bu insanlar. düşünün bakalım ülkede fetöcü hain ve terörüst argümanlarının olmadığını. o zaman ne olur insanlar gerçek gündemlerle meşgul olur. nedir gerçek gündem. işsizlik hayat pahalılığı devalüasyon maaş zamcıkları kendi çıkardıkları KHK larla kanunlara aykırı yapılan seçime dahi gerek duyulmaksızın rektör atamaları eski bakan milletvekillerinin banka yönetimlerine getirilmesi ikdidara yakın holdinglerin borçlarının sıfırlanması tüm devlet ihalelerinin 5 şirkete davetiyeyle çağırılarak ihale ! yoluyla verilmesi merkez bankasından kaybolan 120 milyar dolar vs vs. bu tarz konular gündeme gelirse ne olur. bu insanlar yaşayamaz. bu nedenle bu tarz konuları konuşan kişiler haindir teröristtir fetöcüdür. bu nedenle arkadaşlar sakın bu insancıklara kızarak sinirlerinizi harap etmeyin. biliyorum bir çoğunuz üzüntüden sağlığını kaybetti depresanlarla tanıştınız ve zoraki yaşıyorsunuz bu hayatta. ama dediğim gibi bizim üzerimize düşen güzel bir sabırdır. firavun zulmunu sonsuza kadar yapamamıştır. dediğim gibi onların yaşaması için birilerinin ölöesi gerekiyordu. işte bizde o ölmesi gereken kişiler olarak seçildik. buna kader mi dersiniz ne dersiniz bilemem. tek bildiğim yeni bir sayfa ile memuriyeti geride bırakıp hayata devam etmek. inanın bana memur olmadan da yaşanıyor. kalın sağlıcakla.

• Beğeni 2
  • Onaylama 3

672 sendika dernek ret 24, idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Konu Sahibi Gönderim • (düzenlendi)

Günaydinnnnn mahallemm..??

Nasilsiniz ? Herkesin sağlığı yerinde mi ? Yerindeyse geri kalan hicbirseyi dert etmeyin olur mu.. ????

Bakmayin size soyledigime hergun kendime de hatirlatiyorum bunu.. 

Kendinizle bas basa kalacaginiz kucuk keyifli zamanlar olusturun.. Kendinizi iyi hissedeceginiz ne varsa yapin.. ??

Gününüz güzel geçsin.. Görüşmek üzere ????

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 2 saat önce yazdı:

Günaydinnnnn mahallemm..??

Nasilsiniz ? Herkesin sağlığı yerinde mi ? Yerindeyse geri kalan hicbirseyi dert etmeyin olur mu.. ????

Bakmayin size soyledigime hergun kendime de hatirlatiyorum bunu.. 

Kendinizle bas basa kalacaginiz kucuk keyifli zamanlar olusturun.. Kendinizi iyi hissedeceginiz ne varsa yapin.. ??

Gününüz güzel geçsin.. Görüşmek üzere ????

Selam@Ophelia ve mahallemin güzel insanları.❤️ 

Değerli vergici672,inşallah daha iyisinizdir.Her şeyin öncelikle hayırlısı... 

Geçenlerde yazmıştım," evde bir eşyamız bozulacak diye korkuyorum." Birşeyi kırk kere söyleyince oluyormuş,benimki kırkı bulmadan gerçekleşti,bulaşık makinem bozuldu.???Onunla vedalaştım,elde yıkamaya döndüm.Ayrıca şunu farkettim,ben aynı bulaşığı 15_20 dk da daha temiz yıkayabiliyorum. ????Yeni alınacaklar listesi her geçen gün artıyor...

İade olmaktan çok korkuyorum desem diyorum... 

Hayırlısı dıyorum.... 

Sizlerin sevinçleri sevincim,hüznünüz hüznüm olmuş,bunu Vergici672 ' nin red kararı ile bir kez daha anladım. 

Kendınıze guzel davranın...

• Beğeni 6
  • Onaylama 2

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sağolun dostlar. Bu üçüncü gün. 2 gece çok sıkıntılı uyudum. Hala duruma alışmaya çalışıyorum. Rasyonel olarak baktığımda, geçen hafta ile bu hafta arasında fark yok. Ama giden arabanın içinde fren yapınca, vücudun o atalete alışkın iken, momentumunu korumaya çalışması gibi, zihnim bu duruma tepki veriyor. 2-3 gündür bir iş yaparken kafamı toparlayamıyorum. Buna da alışacağım ama az da olsa zaman geçmesi lazım.

• Beğeni 1
  • Üzülme 5
  • Onaylama 3

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, 2 saat önce yazdı:

Sağolun dostlar. Bu üçüncü gün. 2 gece çok sıkıntılı uyudum. Hala duruma alışmaya çalışıyorum. Rasyonel olarak baktığımda, geçen hafta ile bu hafta arasında fark yok. Ama giden arabanın içinde fren yapınca, vücudun o atalete alışkın iken, momentumunu korumaya çalışması gibi, zihnim bu duruma tepki veriyor. 2-3 gündür bir iş yaparken kafamı toparlayamıyorum. Buna da alışacağım ama az da olsa zaman geçmesi lazım.

hersey gibi bu da gececek emmicimm..

sadece zamani var.. 

??

sevgili  @Teacher in dedigi gibi sevincler sevincimiz,  huzunler hüznümuz olmus.. bunu icerden nasil hissediyoruz bir bilseniz..

bi tanecik emmimiz olarak hep iyi görmek istiyoruz sizi?

kendinize iyi bakin..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 4 saat önce yazdı:

Uzun zaman bekleyip red almak üzüyor insanı @vergici672hocam acınızı yüreğimizde hissediyoruz ve söylecek söz bulamıyoruz? ama işte takdiri ilâhi sonu güzel gelecek inşaallah bu günlerde geçecek biraz daha sabır

Güncelleme • • Umutlu
  • Beğeni 3

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Değerli Mahallem sakinleri. Hepimiz uzaktan dost olduk bu süreçte. Dualarınızı buradan hissediyorum. 

Daha iyiyim şükür. Emminiz olarak yıkılmak yakışmaz. Ayağa kalkıp tekrardan mücadeleye başlıyorum. 

Bir sözüm vardı, iade olunca neler yaptığımı yazacaktım. Biraz daha erteliyorum bu sözümü ama sözüm söz. 

İade olunca ısmarlayacağım İskender de gecikti ama bir çay, kahve ısmarlarım Ankara'ya yolu düşen dostlara. 

Bugün şükür kar yağdı Ankara'ya...

• Beğeni 6

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...