İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Tecokhk, 12 dakika önce yazdı:

Benim eşimide iki yıl sonra ifadeye çağırdılar tekrar klasik bir kaç soru sormuşlar o kadar endişe etmeyin.İnşallah bu çukurdan teker teker çıkacağız 

İnsaAllah 

• Beğeni 1

672 MEB.Beraat.22.idare" ret"İstinafa başvuru yapılacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
eskicty, 39 dakika önce yazdı:

İnsaAllah 

Rabbim korktuklarımızdan emin eylesin, en kısa zamanda hepimizi özlediklerimize, hayallerimize ve sevdiklerimize kavuştursun. 

İade olursam tavuklarımı hediye ediyorum inşaAllah.??????

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Teacher, 2 dakika önce yazdı:

Rabbim korktuklarımızdan emin eylesin, en kısa zamanda hepimizi özlediklerimize, hayallerimize ve sevdiklerimize kavuştursun. 

İade olursam tavuklarımı hediye ediyorum inşaAllah.??????

Tam da bu sözü okurken yazdınız, İnşallah tez zamanda iade oluruz...

Her şeyini gözden çıkaracak kişi,
Karşılığında iyi bir çıkar bekler.

Venedik Taciri, William Shakespeare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR

Herkese iyi geceler...

Bu sabaha karşı rüyamda iş yerindeydim ve ihraç olduğum ortaya çıkıyordu...

Nasıl sıçradım, uyandım, anlatamam...

Bazen rüyalarımı gerçek hayatta yaşarım ben, rüyadan sonra bi his gelir içime, ve anlarım ki o gün rüyamın aynısını yaşayacağım...

Neyse içim sıkıla sıkıla gittim işe, dalgın ve tedirgin bi şekilde rüyamı yaşayacağım saati bekledim sanki...

Ve bir ses "Kadro işlemlerini bugün halledeceğiz Rose, evrak işin bugün bitmeli, bana hatırlat!.." dedi...

Bu ses müdüre aitti. İçimden "İşte başlıyoruz galiba..." diye geçirdim...

Sonra müdürün yanına gittim, "Sanırım yeriştiremeyeceğim işlerimi, seni araya sıkıştıramam." dedi...

Daha çok strese girdim, çünki rüyamda da aynen böyle deyip başka birine gönderiyorlardı beni...

Öyle de oldu, "Diğer müdür halletsin." diye ekledi.

"Tamam." deyip çıktım... Birkaç saat de öyle geçti...

Düşündüm bi an, ben buraya ait miydim diye. Çok aman aman benimseyemesem de, bi ince de olsa bağ kurmuştum aslında işimle...

"Nolacaksa olsun dedim.", sonra "Hayır bişey olmasın ya nolur!.." dedim...

Böyle tam git geller yaşarken, tekrar çağrıldım odaya, kağıtlar falan...

Başladım doldurmaya...

Bir baktım bazı sorular var, o şokla cevapladım ama, ne yazdım hatırlamıyorum bile...

Biri "Hayatınızda çok zor bir problemle başetmek zorunda kaldınız mı?.." gibi bişeydi. "Ne yaptınz, sonuç ne oldu?.." diye ek sorular...

Ben ne yazacağımı bilemedim, "Bir problem yaşamadım." yazdım...

Sonra sıra diplomama geldi, çok tedirgin değildim, sonuçta daha önce ilk başvurumda diplomam ile ilgilenmemişlerdi...

Bu kez diplomam olay oldu, burda ne işin var dediler, neden memur değilsin vs...

"Atanamadım..." dedim. "Evlenince kaldı öyle, şimdi de bi türlü olmuyor..." dedim.

Bana "Senin burada ne işin var, ismini verdirip, sana yardımcı olacak birini ayarlayalım mı?.." demesin mi...

"Böyle iyiyim ben..." dedim sessizce, gözlerim kapandı bi an istemsizce, sanki bi yük bindi omzuma... 

İyice kayboldum oturduğum sandalyede...

Saçma bi sessizlik oluştu, açıklama bekliyordu herkes sanki...

Dilim tutuldu, kendimi toplayıp imzalamaya devam ettim hızlıca...

Tam aynı teklif tekrarlanıyordu ki içeri eski ve sevilen bir çalışan girdi...

Süpriz yapmış, tüm ilgi ona kaydı bi an. Ben de bi oh çektim...

Konu bana uğrayıp durdu ama dağıldı sürekli şükür...

Sonraya ertelenmek üzere tabi...

İşte böyle, yarın yine görüşeceğim, mevzu yine diplomam olacak sanırım...

Ne diyim...

Galiba iş maceram bu meraklı insanların beni sorgularken anlamlandırmaya çalışması ile neticelenecek...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @RosedewittbukateR Alacakaranlık Kuşağı gibi son ana kadar endişeyle okuttun. Gerildim.

• Beğeni 4

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
MSA, 14 dakika önce yazdı:

Sayın @RosedewittbukateR Alacakaranlık Kuşağı gibi son ana kadar endişeyle okuttun. Gerildim.

Siz okurken...

Ya ben yaşarken???...

?

Yarın da gideceğim üstelik...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Allah yardımcınız olsun Rose.Sanki ben yaşadım okurken.Tahmin edebiliyorum. ?

Her ne olacaksa olsun.Strese girmeyin,rahat olmayı deneyin.En kötüsünü yaşamadık mı? 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 MEB sendika istifa

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR

Umrumda olmaz diyemem...

Böyle bi sebep yüzünden neticelenirse bu iş, üzülürüm. Hem de çok...

Ret alınca tam 1 hafta belki 10 gün odadan çıkamadım, öyle yattım...

Bu sefer de öyle olur, belki daha zor olur...

Nereye gitsek geçmişimiz peşimizden gürültüyle geliyor, bir kedinin kuyruğuna bağlanmış boş konserve tenekesi gibi...

Bu gürültü herkes tarafından duyuluyor...

Ve nedense onca insan içinde hakkında en çok soru sorulan ben oluyorum hep...

Bana sorulan soruları cevaplamakla geçti şu son 1 ayım...

Öyle ki cevap vermekten soru sorma sırası bana gelemedi bi türlü...

Beni herkes tanıyor ama ben henüz birkaç kişiyi tanıyorum sadece...

İnsan saklanmak istedikçe ortaya çıkıyor, susmak istedikçe daha çok cümle kurduruyorlar...

Bakalım yarın ne göstericek...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 51 dakika önce yazdı:

Umrumda olmaz diyemem...

Böyle bi sebep yüzünden neticelenirse bu iş, üzülürüm. Hem de çok...

Ret alınca tam 1 hafta belki 10 gün odadan çıkamadım, öyle yattım...

Bu sefer de öyle olur, belki daha zor olur...

Nereye gitsek geçmişimiz peşimizden gürültüyle geliyor, bir kedinin kuyruğuna bağlanmış boş konserve tenekesi gibi...

Bu gürültü herkes tarafından duyuluyor...

Ve nedense onca insan içinde hakkında en çok soru sorulan ben oluyorum hep...

Bana sorulan soruları cevaplamakla geçti şu son 1 ayım...

Öyle ki cevap vermekten soru sorma sırası bana gelemedi bi türlü...

Beni herkes tanıyor ama ben henüz birkaç kişiyi tanıyorum sadece...

İnsan saklanmak istedikçe ortaya çıkıyor, susmak istedikçe daha çok cümle kurduruyorlar...

Bakalım yarın ne göstericek...

Allah yardımcın olsun hocam

Settar ismi hürmetine örtsün herşeyi

İnşallah unuturlar bidaha da açılmaz konu

• Teşekkür 1
  • Onaylama 3

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 5 saat önce yazdı:

Herkese iyi geceler...

Bu sabaha karşı rüyamda iş yerindeydim ve ihraç olduğum ortaya çıkıyordu...

Nasıl sıçradım, uyandım, anlatamam...

Bazen rüyalarımı gerçek hayatta yaşarım ben, rüyadan sonra bi his gelir içime, ve anlarım ki o gün rüyamın aynısını yaşayacağım...

Neyse içim sıkıla sıkıla gittim işe, dalgın ve tedirgin bi şekilde rüyamı yaşayacağım saati bekledim sanki...

Ve bir ses "Kadro işlemlerini bugün halledeceğiz Rose, evrak işin bugün bitmeli, bana hatırlat!.." dedi...

Bu ses müdüre aitti. İçimden "İşte başlıyoruz galiba..." diye geçirdim...

Sonra müdürün yanına gittim, "Sanırım yeriştiremeyeceğim işlerimi, seni araya sıkıştıramam." dedi...

Daha çok strese girdim, çünki rüyamda da aynen böyle deyip başka birine gönderiyorlardı beni...

Öyle de oldu, "Diğer müdür halletsin." diye ekledi.

"Tamam." deyip çıktım... Birkaç saat de öyle geçti...

Düşündüm bi an, ben buraya ait miydim diye. Çok aman aman benimseyemesem de, bi ince de olsa bağ kurmuştum aslında işimle...

"Nolacaksa olsun dedim.", sonra "Hayır bişey olmasın ya nolur!.." dedim...

Böyle tam git geller yaşarken, tekrar çağrıldım odaya, kağıtlar falan...

Başladım doldurmaya...

Bir baktım bazı sorular var, o şokla cevapladım ama, ne yazdım hatırlamıyorum bile...

Biri "Hayatınızda çok zor bir problemle başetmek zorunda kaldınız mı?.." gibi bişeydi. "Ne yaptınz, sonuç ne oldu?.." diye ek sorular...

Ben ne yazacağımı bilemedim, "Bir problem yaşamadım." yazdım...

Sonra sıra diplomama geldi, çok tedirgin değildim, sonuçta daha önce ilk başvurumda diplomam ile ilgilenmemişlerdi...

Bu kez diplomam olay oldu, burda ne işin var dediler, neden memur değilsin vs...

"Atanamadım..." dedim. "Evlenince kaldı öyle, şimdi de bi türlü olmuyor..." dedim.

Bana "Senin burada ne işin var, ismini verdirip, sana yardımcı olacak birini ayarlayalım mı?.." demesin mi...

"Böyle iyiyim ben..." dedim sessizce, gözlerim kapandı bi an istemsizce, sanki bi yük bindi omzuma... 

İyice kayboldum oturduğum sandalyede...

Saçma bi sessizlik oluştu, açıklama bekliyordu herkes sanki...

Dilim tutuldu, kendimi toplayıp imzalamaya devam ettim hızlıca...

Tam aynı teklif tekrarlanıyordu ki içeri eski ve sevilen bir çalışan girdi...

Süpriz yapmış, tüm ilgi ona kaydı bi an. Ben de bi oh çektim...

Konu bana uğrayıp durdu ama dağıldı sürekli şükür...

Sonraya ertelenmek üzere tabi...

İşte böyle, yarın yine görüşeceğim, mevzu yine diplomam olacak sanırım...

Ne diyim...

Galiba iş maceram bu meraklı insanların beni sorgularken anlamlandırmaya çalışması ile neticelenecek...

?

Aynı duygular,aynı hisler,aynı yaşam,aynı kader .....

Neden gizlenmek zorundayız!?

Bende her işe girdiğimde "yalan " söylüyorum,söylemek zorunda kalıyorum.....

Allah'ın izni ile bir şey olmaz Sn.Rose .

Allah yar ve yardımcınız olsun .

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

672 MEB.Beraat.22.idare" ret"İstinafa başvuru yapılacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...