İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Ophelia, 04.11.2021 - 23:51 yazdı:

Hakikaten çok sessiz.. 

Herkes hayat telaşına kapılmış gidiyor bende dahil..

Küçük bi ameliyat geçirdim. Çok sevdiğim bi yakınımı kaybettim. Hersey o kadar hizli gelisiyor ki..

Hayatin akisina yetisemedigim hissi oluşuyor bazen..

Bi yandan beklemedigimiz hızla akan bi zaman, diger yandan 5 yıldır hareket belirtisi dahi gostermeyen bi gercek??‍♀️

Belki de bu yüzden sudan cikmis baliklar gibi halimiz.. 

Zamana ayak uyduramayisimiz da bundan belki.. 

Herkese selamlar ve sevgiler

İyi olun, mutlu kalın..

iyi geceler mahalle?

Çok geçmiş olsun sevgili @Ophelia umarım iyisindir Allah şifa versin ????

Başinız sağolsun Allah başka acı yaşatmasin inşaallah

• Beğeni 1

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Teacher, 23 saat önce yazdı:

Çok geçmiş olsun Sevgili @Ophelia ...Ayrıca yakınınızın mekanı cennet olsun...

Ben de zamanın nasıl geçtiğini hem anlamıyorum,zaman bazen duruyor,bazen hızlanıyor,benim de bu konuda kafam çok karışık... 

Her şey vaktini bekliyor,gecikiyorsa güzelleşiyor Sevgili @Ophelia ...

teşekkür ederim, cok sagolun sevgili @Teacher.. 

"gecikiyorsa guzellesiyordur"  demissiniz güzel seyler duymaya bile o kadar ihtiyacim var ki su sıralar ??

Umutlu, 7 saat önce yazdı:

Çok geçmiş olsun sevgili @Ophelia umarım iyisindir Allah şifa versin ????

Başinız sağolsun Allah başka acı yaşatmasin inşaallah

dostlar sağolsun @Umutlu hocam

iyiyim simdi. Siddetli agrilarim vardi sifa buldum cok şükür..

siz nasilsiniz @Umutlu hocam günleriniz nasil geçiyor? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 04.11.2021 - 23:51 yazdı:

Hakikaten çok sessiz.. 

Herkes hayat telaşına kapılmış gidiyor bende dahil..

Küçük bi ameliyat geçirdim. Çok sevdiğim bi yakınımı kaybettim. Hersey o kadar hizli gelisiyor ki..

Hayatin akisina yetisemedigim hissi oluşuyor bazen..

Bi yandan beklemedigimiz hızla akan bi zaman, diger yandan 5 yıldır hareket belirtisi dahi gostermeyen bi gercek??‍♀️

Belki de bu yüzden sudan cikmis baliklar gibi halimiz.. 

Zamana ayak uyduramayisimiz da bundan belki.. 

Herkese selamlar ve sevgiler

İyi olun, mutlu kalın..

iyi geceler mahalle?

Sayın Ophelia,

Geçmiş olsun, Başınız sağ olsun.

Giden ömürden gidiyor. Kimsenin mezarında açlıktan öldü, üşüyerek öldü, şerefsiz damgasıyla öldü, terörist olarak öldü vb yazmıyor. Pazen aklıma izlerken çok saçma bulduğum polyanna çizgi filmleri geliyor. O kafaya sahip olabilmeyi isterdim.

• Beğeni 2

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aklima, 32 dakika önce yazdı:

Sayın Ophelia,

Geçmiş olsun, Başınız sağ olsun.

Giden ömürden gidiyor. Kimsenin mezarında açlıktan öldü, üşüyerek öldü, şerefsiz damgasıyla öldü, terörist olarak öldü vb yazmıyor. Pazen aklıma izlerken çok saçma bulduğum polyanna çizgi filmleri geliyor. O kafaya sahip olabilmeyi isterdim.

gecmis olsun ve bas sagligi dilekleriniz icin teşekkür ederim sayin @Aklima 

Haklisiniz kimsenin mezar tasinda nasil yasadigi, ne zorluklardan geçtiği yazmiyor. Biz ise bi gün bitecek olan kisacik hayatimizi kendimize agir yükler yükleyerek geçiriyoruz. Yasarken bunlarin farkinda olmuyoruz. Ölüm soguk nefesini hissettirmeye basladiginda yasayamadiklarimizi, degmeyecek seylere heba ettigimiz zamanlarimizi ziyan ettigimizi fark ediyoruz ancak. 

Yasadigim son deneyimle yakindan izledim tüm bunlari.. 

Polyanna olabilmekten çok önem verdigimiz şeyleri gözden geçirmemize ihtiyacimiz var. 

Saglikli ve mutlu kalin..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Opheliam çok çok geçmiş olsun. Başın sağolsun. Rabbim mekanını cennet eylesin. Geçecek inşallah. Bu günlerde geçecek. Kendinize dikkat edin dostlar. Herşeyden önemlisi sağlık. Sağlığınızı koruyun. 

Size haber vereyim dedim. İş kurdum kendime. Çok iyi olmasada dikip duruyom. Sattığımda var, satamadığımda. En önemlisi işe yaradığımı hissediyorum.  Makinem bozuldu bu ara. İnşallah tamir ettiririm kısa zamanda ?

Bu arada eşime dün mesaj geldi SGK dan emekli oldunuz diye.  4 yıldır beklediğimiz haberi ağlayarak karşıladık. Oysaki sabırsızlıkla bekliyorduk. Eşimle oturup ağlaştık. Takılırdım ona, çocuk çok ve  henüz küçükler. Onlar okuyup hayata atılana kadar sen yaşlanırsın.

Ancak mezarda emekli olursun diye.

Hayat nelerle sınıyor insanı
?

Bende haberler böyle işte dostlar. Sizlerinde hayatta ne hayaliniz varsa Rabbim nasip etsin. Sizinde güzel haberlerinizi alalım tez vakitte ?

Rabbim e emanet olun 

• Beğeni 3

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Çok sükür geçmiş ağriların ?iyi olmana sevindim sağlik ihmsle gelmiyor ? benim günlerim cok yoğun geçiyor yetişmeye çalısiyorum iyiyim şükür sizler için duacıyım hep aklimdasınız hepinizin güzel haberlerini zlalım inşsllah

LA TAHZEN, Bir saat önce yazdı:

Size haber vereyim dedim. İş kurdum kendime. Çok iyi olmasada dikip duruyom. Sattığımda var, satamadığımda. En önemlisi işe yaradığımı hissediyorum.  Makinem bozuldu bu ara. İnşallah tamir ettiririm kısa zamanda ?

Bu arada eşime dün mesaj geldi SGK dan emekli oldunuz diye.  4 yıldır beklediğimiz haberi ağlayarak karşıladık. Oysaki sabırsızlıkla bekliyorduk. Eşimle oturup ağlaştık. Takılırdım ona, çocuk çok ve  henüz küçükler. Onlar okuyup hayata atılana kadar sen yaşlanırsın.

Hayat bizi aklımıza gelmiyecek şeylerle sınadı sevgili @LA TAHZEN vicdanimizin rahatlıği bizi ayakta tutan çok sükür?

Sizin iş kurmanıza ve eşinizin emekli olmasına çok sevindim? Allah hayırlı etsin sağlık sihhat versin evlatlarınizın başından eksik etmesin  inşallah?

Gündem dışındaki tüm arkadaşlara selam olsun ? hepiniz iyisinizdir inşallah herşey gönlünuzce olsun umduklarinıza kavuştursun Mevlam inşallah?

• Beğeni 3

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Umutlu, 14 dakika önce yazdı:

Çok sükür geçmiş ağriların ?iyi olmana sevindim sağlik ihmsle gelmiyor ? benim günlerim cok yoğun geçiyor yetişmeye çalısiyorum iyiyim şükür sizler için duacıyım hep aklimdasınız hepinizin güzel haberlerini zlalım inşsllah

Hayat bizi aklımıza gelmiyecek şeylerle sınadı sevgili @LA TAHZEN vicdanimizin rahatlıği bizi ayakta tutan çok sükür?

Sizin iş kurmanıza ve eşinizin emekli olmasına çok sevindim? Allah hayırlı etsin sağlık sihhat versin evlatlarınizın başından eksik etmesin  inşallah?

Gündem dışındaki tüm arkadaşlara selam olsun ? hepiniz iyisinizdir inşallah herşey gönlünuzce olsun umduklarinıza kavuştursun Mevlam inşallah?

Sağolun hocam 

Allah razı olsun. 

Darısı (güzel haberlerin) tüm mazlumların başına inşallah 

?

• Onaylama 1

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
LA TAHZEN, 06.11.2021 - 11:23 yazdı:

@Opheliam çok çok geçmiş olsun. Başın sağolsun. Rabbim mekanını cennet eylesin. Geçecek inşallah. Bu günlerde geçecek. Kendinize dikkat edin dostlar. Herşeyden önemlisi sağlık. Sağlığınızı koruyun. 

cok sagolun sevgiili @LA TAHZEN teşekkür ederim..

neler dikiyorsunuz? üretmek guzel sey tabi ki? her gecen gun daha genis bi müşteri kitleniz olacak inaniyorum? esnafligin buyuk bi kismi iletisim kurmak. Sizin tatli dilinize gelen müşteriniz cok olacaktir?

Esiniz emekli olmus hayırlı olsun ? Allah tadiyla harcamayi nasip etsin. 

Kendinize iyi bakin ? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 07.11.2021 - 12:55 yazdı:

cok sagolun sevgiili @LA TAHZEN teşekkür ederim..

neler dikiyorsunuz? üretmek guzel sey tabi ki? her gecen gun daha genis bi müşteri kitleniz olacak inaniyorum? esnafligin buyuk bi kismi iletisim kurmak. Sizin tatli dilinize gelen müşteriniz cok olacaktir?

Esiniz emekli olmus hayırlı olsun ? Allah tadiyla harcamayi nasip etsin. 

Kendinize iyi bakin ? 

Teşekkür ederim guzum, Allah razı olsun ❤️

Kilo işi penye aldım. Bakıyorum ne çıkar, swet, tayt, eşofman, baksır artık Allah ne verdiyse dikiyorum. Bazıları satıldı, bazıları elimde. Hamdolsun Rabbim e. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
LA TAHZEN, 06.11.2021 - 11:23 yazdı:

?

Bende haberler böyle işte dostlar. Sizlerinde hayatta ne hayaliniz varsa Rabbim nasip etsin. Sizinde güzel haberlerinizi alalım tez vakitte ?

Rabbim e emanet olun 

Sayın LA TAHZEN,

Hem işiniz hem eşinizin emekliliği ailenize huzur ve mutluluk getirir umarım. Eşinizin emekliliği hususuna sevindim. İlk maaşı aldığını da paylaşırsınız umarım. Çok daha güzel haberleri paylaşmak dileğiyle ailecek kazancınızın ve emekli maşının bereketini görünüz.

• Beğeni 3

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
    • Hiç kimsenin gündeminde yokuz. Hiç kimsenin bizleri düşündüğü yok. Koca ülke için bir 'hiç' ten ibaretiz😔Böyle şeyler yazıp paylaşan biri değilim.Biraz iç dökme gibi oldu kusura bakmayın lütfen. 
    • Adam derdini "bu parayı nasıl ödeyeceğiz" diye belirtmiş. Zamanında AİHM kararları için "parası neyse veririz" demişlerdi sanki kendi cebinden veriyormuşçasına. Zaten kararlarıda uygulamıyorlar. Tamamını okudumda hiç "yahu bu insanlar yıllardır mağdur, ne iyip ne içiyorlar, toplumda kendilerini ifade bile edemiyorlar, psikolojileri ne oldu" diye bir cümle geçmiyor. Sonunda da "al başına belayı" diye yazmış. Bizi bela olark gören bir zihniyet!
    • Süreç çok uzun sürdü/sürüyor ama bir gün herkes bu noktaya gelecek. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...