İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

hepsiyah, 7 dakika önce yazdı:

Ah hocam balgamliysa inmis cigere buyuk olasilikla oda gicik yapar. Yarin dra goturun 

Hocam inşallah değildir. Olmadı sağlık ocağına bi götüreyim yarın içimiz rahat etsin. 

• Beğeni 2

672 ret 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Elaziz, 9 saat önce yazdı:

Günaydın sn @vergici672 , @Teacher , @RosedewittbukateR , @Ophelia, @doganadalet692 , @LA TAHZEN , @werwer, @tömbüldek, @stranger ve tüm mahalle.

Az önce uyandım. Günlerdir hiç iyi değilim hiç. Psikolojik olarak yataklara düşmüş durumdayım. Ve bir sebebim yok. Evin dağınıklığı içler acısı, tabi ruhumunda öyle. Size selam veremedim ne olur darılmayın. Keşke kapım çalsa hepiniz birden içeri girseniz size çay demlesem...öff.

@Teacher biliyor musunuz, sizi hiç görmedim ama keşke yanımda olsaydınız şimdi.

Çok uzuldum. Cok gecmis olsun. Arkadaslar cok guzel tavsiyelerde bulunmuslar!

Elaziz, 7 saat önce yazdı:

Ben Kızılay'a gidiyorum biraz...

Ahh..Ankara oyle mi..

varex, 1 saat önce yazdı:

BG9DP9.jpg

bugün yoğunluktan tam olarak yazamadım kusura bakmayın...bir zamanlar çalıştığım büroyu,arkadaşlarımı ve kendimi kısaca tanıtayım bende...

sağdaki siyahi gibi gözüken Çorumlu  ekip amirimiz Şükrü Abi...Morgan Abi diyende var ama Şükrü Abi tersler atardı hep onları...

soldaki masada oturan arkadaşta ben deniz...o zamanlar spor aksiyon koşturmaca en fit dönemlerimiz..yemeği bile ekip arabasında yediğimiz dönemler..

kimsenin aklında soru işareti de kalmasın diye paylaştım tanıyalım istedim mahalle olarak birbirimizi...

baktım herkes kendinden bir şeyler paylaşıyor bende katkı sunayım istedim kendi dünyamdan?

Ilk geldigim zamanlar Turkiyeye cok kandirirlardi beni arkadaslar:) inanirdm herseye:)

Wonder, Bir saat önce yazdı:

Hocam inşallah değildir. Olmadı sağlık ocağına bi götüreyim yarın içimiz rahat etsin. 

Cok gecmis olsun. 

Ben de gececiyim:)

• Beğeni 2

KHK 675, kriter yok, Yurtdışında yetişmiş, Fetö’nün F’si bile bilinmiyordu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Sn @Wonder @vergici672 @doganadalet692 @Eylül @Teacher @RosedewittbukateR @tömbüldek @Meltem 61 @hepsiyah  @stranger @Ophelia mesajlarınızı okurken hüngür hüngür ağladım. Siz ne güzel insanlarsınız böyle. Hepinize sarıldım teşekkür ettim. Hiç haberiniz yok. 

O kadar içten dualarımdasınız ki. Kızılayda yürüdük biraz iyi geldi. Kardeşceğizim psikoloji bitirdi. Neler neler anlattı lakin kendime söz geçirmekte güçlük çekiyorum. Lakin bu yazdıklarınız sizler anlıyorsunuz ancak.

vitamin ve takviye  konusunda haklısınız. Tüm değerlerim yerlerde. Özellikle magnezyumu ivedilikle yarın alacağım. Romatizma ağrılarıma da iyi geleceğini düşünüyorum. 

doktor evvelce demir ve d vitamini eksik olduğu için yazmıştı. Evde var ama içmemiştim. Başlasam iyi olacak. 

şimdi siz bu kadar derdinizin ve işinizin arasında satır satır bana tavsiyelerinizi yazdınız ya, zaman ayırdınız ya, nasıl sevindim çok teşekkür ederim. İyi ki paylaşmışım.

Az evvel ne oldu biliyor musunuz? Kızılaydan eve dönerken apartmanın önünde bir kedi sırnaştı bana,açtı. Yandaki marketten bir miktar peynir alıp verdim. Pek yemedi. Sonra apartmanın kapısını açtım benden önce içeriye daldı. Önden önden merdivenleri çıktı. 4. Kata kadar. Bizim evin kapısına sürüldü sürüldü. Allah'ım ne yapsam dedim . Açtım kapıyı benden önce içeri girdi. ama nasıl büyük efendim, nasıl kocaman, nasıl parlak tüyleri. Kocaman kafası var hafifte korktum yani. Yılbaşında içinde öteberi olan bir sepet vardı balkonda. Altına polar serdik. Süt koyduk. Çiçeklerim için aldığım toprağı bir leğene koydum . Yer yaptım. Eşimde paşa paşa diye sevmeye başladı. Kedi şimdi balkonda dostlar.

Ben ise ne yapacağımı bilmiyorum. Bu gün çok ama çok daralmıştım. Aziz mübarek gün kedi kendi ayağı ile geldi. Ama gelin görün ki böyle Minnoş çıtı pıtı değil bildiğiniz buzağı gibi bir kedi. Hafif korkunç yani. 

bu geceden itibaren bir kedi sahiplenmeye kim ne derse desin karar verdim.  Ama o kedi bu kedi değil sanki dostlar. Ne olur bu sesimede ses verin de bir çare düşünelim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
werwer, 7 saat önce yazdı:

Sn @Elaziz hocam Sn @RosedewittbukateR doğru söylüyor.Girin bir işe kendinizi oyalayınız. Ben gündüz çalışıyorum. İşverenlerin aklına neden bu işi o ücrete yaptığım akılllarına gelmiyor . Nedenini ben size söyleyeyim.Ben çalışırken sürekli düşünmek ve gözlem yapmak zorundayım. Bu da benim zihnimi meşgul tutuyor. İşveren burada kazançlı. Ama düşünmediği nokta ise bu işin benim ruhsal dengemi koruması ---> bence değer biçilemez.Burada bana göre ben daha kazançlıyım.

Sn @werwer yarın iş konusunda da bir kaç adım atmaya çalışacağım. Haklısınız.  Olmaz böyle sn @RosedewittbukateR dediği gibi biz evde oturmaya alışkın değiliz.

Teacher, 6 saat önce yazdı:

Güzel insan ,Sevgili @Elaziz ,sizi çok ama çok iyi anlıyorum.Bu duygulari hepimiz yaşadık ve yaşıyoruz.İlk zamanları o kadar üzüldüm ki,bir haftada 6- 7 kilo verdim.Hep evdeydim,canım hiç birşey yapmak istemiyordu.Uyusam ,uyusam ve utanmasam modundaydim.Evimi temizlemek içimden gelmiyordu.İnsanlar arasına karışmak hiç istemiyordum.Depresan kullandim ve faydasını gördüm.Bence bir doktora gitmelisiniz,hem de yarın.Bunu önemseyin lütfen.... 

İyi bir dost size çok iyi gelecek.Buraya herşeyi yazabilirsiniz,size çok uzağım ama gonulce çok yakınım,lütfen bunu unutmayın.Sizin için özel dua edeceğim.Rabbim tüm sıkıntılarınızı alsın,yükünüzü hafifletsin.. 

Bu günler geçecek,buna inanın.Geride sizin güçlü kalmanız,dik durmanız gerek.Hersey duzeldiginde sağlık( ruh ve beden) olmazsa ne anlamı olur ki iş sahibi olmanın,?

Bence bu gece iyice düşünün ve bir yol haritası çizin kendinize.Gencsiniz,guclusunuz.Ne firtinalar gördünüz,hafif bir rüzgarda yıkılmak size yakışmaz.Sevgilerimle...

Öğretmenim , bu gün sizi neden bilmiyorum çok andım. Çok hatırladım. İyi ki varsınız.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Elaziz, 1 saat önce yazdı:

Sn @Wonder @vergici672 @doganadalet692 @Eylül @Teacher @RosedewittbukateR @tömbüldek @Meltem 61 @hepsiyah  @stranger @Ophelia mesajlarınızı okurken hüngür hüngür ağladım. Siz ne güzel insanlarsınız böyle. Hepinize sarıldım teşekkür ettim. Hiç haberiniz yok. 

O kadar içten dualarımdasınız ki. Kızılayda yürüdük biraz iyi geldi. Kardeşceğizim psikoloji bitirdi. Neler neler anlattı lakin kendime söz geçirmekte güçlük çekiyorum. Lakin bu yazdıklarınız sizler anlıyorsunuz ancak.

vitamin ve takviye  konusunda haklısınız. Tüm değerlerim yerlerde. Özellikle magnezyumu ivedilikle yarın alacağım. Romatizma ağrılarıma da iyi geleceğini düşünüyorum. 

doktor evvelce demir ve d vitamini eksik olduğu için yazmıştı. Evde var ama içmemiştim. Başlasam iyi olacak. 

şimdi siz bu kadar derdinizin ve işinizin arasında satır satır bana tavsiyelerinizi yazdınız ya, zaman ayırdınız ya, nasıl sevindim çok teşekkür ederim. İyi ki paylaşmışım.

Az evvel ne oldu biliyor musunuz? Kızılaydan eve dönerken apartmanın önünde bir kedi sırnaştı bana,açtı. Yandaki marketten bir miktar peynir alıp verdim. Pek yemedi. Sonra apartmanın kapısını açtım benden önce içeriye daldı. Önden önden merdivenleri çıktı. 4. Kata kadar. Bizim evin kapısına sürüldü sürüldü. Allah'ım ne yapsam dedim . Açtım kapıyı benden önce içeri girdi. ama nasıl büyük efendim, nasıl kocaman, nasıl parlak tüyleri. Kocaman kafası var hafifte korktum yani. Yılbaşında içinde öteberi olan bir sepet vardı balkonda. Altına polar serdik. Süt koyduk. Çiçeklerim için aldığım toprağı bir leğene koydum . Yer yaptım. Eşimde paşa paşa diye sevmeye başladı. Kedi şimdi balkonda dostlar.

Ben ise ne yapacağımı bilmiyorum. Bu gün çok ama çok daralmıştım. Aziz mübarek gün kedi kendi ayağı ile geldi. Ama gelin görün ki böyle Minnoş çıtı pıtı değil bildiğiniz buzağı gibi bir kedi. Hafif korkunç yani. 

bu geceden itibaren bir kedi sahiplenmeye kim ne derse desin karar verdim.  Ama o kedi bu kedi değil sanki dostlar. Ne olur bu sesimede ses verin de bir çare düşünelim.

Kedi inanılmaz bir terapi. Resmen bağımlılık yapıyor. Hatta insan sağlığı ve psikolojisi üzerine olumlu etkilerinin olduğunu gösteren çalışmalar var. Evdeki çocuktan farkları yok. Hele bi de kendini sevdiriyorsa değmeyin keyfine. Çok büyük sevaba girersiniz o da cabası.

Birçok şok mağazasında kedi kumu var ya da yakında varsa Migros Carrefour. 4-5 parmak olacak kadar yeterli büyüklükte bir kapta kum işinizi görür. 

Tavsiye ederim kedi sahiplenmenizi. Sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım. 

Vitaminlere gelince ilk etapta d vitamini iğne olarak kırıp içtikten sonra belli bir seviyeye gelince çocuklara da verilen damla formunun alınması tavsiye ediliyor. Günde 5-10 damla. Benim değer 1.5 idi. Doktor şok ?. İlk olarak birer hafta 4 tane iğne kullanmıştım  resmen gözlerim açılmıştı. 

Magnezyum ölçtürmeden direk doktor tavsiyesiyle aldım. Çok faydasını gördüm. Bana magnezyum efervasan tablet- şu suya atılıp eritilenlerden vermişti. Sağlık ocağı yazıyor. Ama sonra başka bir doktor magnimore plus aşında üç magnezyum formu içeren bir tablet önerdi. Baktım internette çok pahalı. Sağlık Ocak’ı yazıyorsa onu almayı düşünüyorum. Bana verilen formun ancak yüzde otuzu vücuda geçiyormuş. Bayanların özellikle sürekli kullanması tavsiye ediliyor. Uzun vadede elbette çok aşırıya kaçılmadığı  sürece zararı da yok. Doktor dedi  

B12 hap halindense iğnesi tavsiye ediliyor. Benim gibi ilaç içmeyi unutan biri için en ideali ?

Yine bildiğim herşeyi aktarma moduna girdim ?  biri bana dur desin ?  

Kediyle bunları kombinlerseniz Harika bir sonuç alacağınızdan eminim. 

İyi geceler 

• Beğeni 4

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Konu Sahibi Gönderim • (düzenlendi)
Elaziz, 6 saat önce yazdı:

Hmmm bu hikaye bi yerden tanıdık geldi... ?

Küçük olsaydı da büyüyecekti zaten. Eğer evde allerjisi olan biri yoksa, bakımından da anlıyorsanız, tutsak gibi olmayacaksa (malum sokak kedisiyse diye diyorum), hayırlı uğurlu olsun diyelim...

Beslenmesine dikkat edin, süt ürünleri dokunuyor bazen...

Resmini atın...

Kedi mırıltısının insanı psikolojik olarak rahatlattığını okumuştum. Sanırım Adem Güneş in kitabındaydı...

Güncelleme • • RosedewittbukateR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Konu Sahibi Gönderim • (düzenlendi)

Günaydın mahalle... ??????????⛺

Bütün kapıları çalıyım dedim...

Gelin çay içelim...

Güncelleme • • RosedewittbukateR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 21 dakika önce yazdı:

Adem Güneş in kitabındaydı...

Aman hocam geçin şovmeni. Zamanında muhafazakar kesimde pek sevildi kendisi. Ama sonrasında ihraçlarla ilgili hiç de iyi konuştuğunu duymadım. Ama kedi konusunda haksız değilmiş. 

@Elazizhocam. Bizde de bir kedi var. Bakımı en kolay hayvandır. İyi gelir insana. Yanınızda durur hep. 

RosedewittbukateR, 11 dakika önce yazdı:

Günaydın mahalle..

Günaydın hocam. 

Günaydın mahallem 

• Beğeni 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
vergici672, Bir saat önce yazdı:

Aman hocam geçin şovmeni. Zamanında muhafazakar kesimde pek sevildi kendisi. Ama sonrasında ihraçlarla ilgili hiç de iyi konuştuğunu duymadım. Ama kedi konusunda haksız değilmiş. 

@Elazizhocam. Bizde de bir kedi var. Bakımı en kolay hayvandır. İyi gelir insana. Yanınızda durur hep. 

Günaydın hocam. 

Günaydın mahallem 

Muhafazakar mıymış, bilmiyordum. Bizim civcivin öğretmeni bi kitap tavsiye etmişti. Öyle tanıdım. İhraçlarla ilgili abuk subuk konuşuyorsa eğer, kendi hariç herkesi düzeltmeye kalkan okur-yazarlardan demek ki derim...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

CFRukS.jpeg

? ??

Şu günlerde bol bol hissettiğimiz durum.. 

Gününüz aydın olsun mahallem. Tüm kabuslarimizdan arınmak dileğiyle.. ??

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...