İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Enteresan, 10 saat önce yazdı:

Teşekkür ederim @vergici672 emmi ? Yakın zamanda kazanmaya da başlarız umarım ? Ondan sonra başınıza belayım ?  

Bela ne demek estağfurullah. Siz biraz daha büyüyün, size her türlü hizmeti de veririz.

RosedewittbukateR, 10 saat önce yazdı:

Aynen... ?

İkidebir "Hocam" dediğim yöneticim... ?

Ama hala "Hacım" diyemedim Sn emmi, cesaretim gelmedi yaf... ?‍♀️

Ayyy akşam akşam yine güldürdünüz... ??????

Hayırlı olsun Sn @Enteresan. Ne işiymiş bu bize de kadro yok mu yaf...

Kaçırmışım ben bunu...

Önce üstattan başlayın, gerisi gelir ? 

Kadrolar açılır hocam merak etmeyin. Ben çevremden şunu gördüm, insanlar artık KHK'lı arıyor. Ucuza dürüst eleman olarak.

Enteresan, 10 saat önce yazdı:

Teşekkür ederim ? Mühendislik firması kurdum. Şimdilik 1 kişilik kadromuz var, onu da ben doldurdum ? İşler iyiye gider de bir müdür gerekirse haber ederim  tabisi ? 

Kendi mesleğiniz. En güzeli.

doganadalet692, 43 dakika önce yazdı:

Gunaydın herkes İcin hayırlı huzurlu mutlu bir hafta gecırmek nasip olsun ınsalh sehıt haberlerı duymadıgımız bol iade haberi duyacağımız bir hafta olur kendinize iyi bakın corona vırus e dikkat edin @vergici672 hocam gozume ılıstı kazanın vergi verin demıs sinde bugun bir haber izledim YouTube de millet Suriyelilerılerden sikayetci heryerdele is yok bize hep onlar calisiyor hastanede öncelik onlarda beles hemde devlet yardım ediyor biz kendi memleketimizde ikinci sınıf vatandaş olmusuz diyor baktım röportaj a izleyen biri katılıyor dediklerine katılıyorum aynen haklısın ama heryerde gorunmede haksızsın cunku onları tek vergi dairelerinde gormuorız biz vergi verip bu haldeyiz onlar hem kazanıp hem yardım alıyorlar hemde vergi vermiyorlar diyordu o aklıma geldi. Herkese mutlu gunler dilerim aeo

Hocam bu memlekette vergi verme işi zaten en son akla gelen şey. Ücretli adam vergiyi peşin ödediği için düşünmez. Keşke herkes beyanname verse de, atıp tutan klavye delikanlılarını görsek meydanda ?

• Beğeni 4

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sabah eekenden isl3r bitsin diye camasir makinesini calistirdim az once bitti sepete bosaltirken camasirlari ben buna deterjan ve yumusatici koymadigimi hatirladim?‍♀️ tekrar calistirdim yine kafa gideyooo?

• Beğeni 2
  • Kahkaha 1
  • Üzülme 1

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

günaydın... herkese mutlu haftalar sağlıklı günler ... 

hepsiyah, 20 dakika önce yazdı:

Sabah eekenden isl3r bitsin diye camasir makinesini calistirdim az once bitti sepete bosaltirken camasirlari ben buna deterjan ve yumusatici koymadigimi hatirladim?‍♀️ tekrar calistirdim yine kafa gideyooo?

Neyse hocam önden bi kirini akıtmıştır ?sağlık olsun. sizde dikkat edin kendinize kafa yine dolu heralde..

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Kahkaha 1

672 ret 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kafalarımız temiz, kafalarımız misss

• Beğeni 2
  • Kahkaha 2
  • Onaylama 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, 10 dakika önce yazdı:

Ne içiyorsanız aynısından isterim:)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 13 dakika önce yazdı:

Şu an Altınbaş var (rakı olanı değil çay olanı ? )

• Beğeni 1
  • Kahkaha 3

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 3 saat önce yazdı:

Ayran çok severim.???

vergici672, 3 saat önce yazdı:

@vergici672 Ben de bahcemizdeki hamağı tamir ettim,havalar ısınıyor.Hamakta kitap okumayı planlıyorum.Bu aralar Kimberley Freeman adlı yazarın kitaplarını okuyorum.Zumrut Selaleri,Kor Adasi' ni bitirdim,su an Issız Kar Tanesi kitabindayim.?Kitap okumayı çok seviyorum,tıpkı eski günlerdeki gibi. 

Sanırım biraz normallesiyorum....

Bugunumuze binlerce şükür...

hepsiyah, 3 saat önce yazdı:

Ev işleri,ev hanimligi insanda kafa mı bırakıyor @hepsiyah .Her gün dön ve dolaş,aynı iş. 

Ben de bahçemize soğan diktim,yeşil soğan veya kuru soğan olarak kullanmak üzere... 

Nasipte varsa...

Bugün harika bir hava var.... 

Hafif esiyor ve güneş ısıtıyor... 

Kizlarim çok çok mutlu.??? 

Hepinize selamları var....??♥️

• Beğeni 5

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Teacher, 18 dakika önce yazdı:

Ayran çok severim.???

@vergici672 Ben de bahcemizdeki hamağı tamir ettim,havalar ısınıyor.Hamakta kitap okumayı planlıyorum.Bu aralar Kimberley Freeman adlı yazarın kitaplarını okuyorum.Zumrut Selaleri,Kor Adasi' ni bitirdim,su an Issız Kar Tanesi kitabindayim.?Kitap okumayı çok seviyorum,tıpkı eski günlerdeki gibi. 

Sanırım biraz normallesiyorum....

Bugunumuze binlerce şükür...

Ev işleri,ev hanimligi insanda kafa mı bırakıyor @hepsiyah .Her gün dön ve dolaş,aynı iş. 

Ben de bahçemize soğan diktim,yeşil soğan veya kuru soğan olarak kullanmak üzere... 

Nasipte varsa...

Bugün harika bir hava var.... 

Hafif esiyor ve güneş ısıtıyor... 

Kizlarim çok çok mutlu.??? 

Hepinize selamları var....??♥️

Maşallah hocam iyi okumalar. Benim kafa kaşıyacak vaktim yok çok şükür

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 10 dakika önce yazdı:

Maşallah hocam iyi okumalar. Benim kafa kaşıyacak vaktim yok çok şükür

Evdeyim,köyde kafama göre kimse yok.???Ben de en iyi arkadaşlarıma sarılıyorum.Yalniz romandaki kahramanlar rüyama giriyor,çok icsellestiriyorum @vergici672 ...Öyle bir dünyam var ki...Bazen ben bile anlayamıyorum kendimi,çözemiyorum.... 

Kitaplarını okuyunca güzel insanlara hediye ediyorum.???

• Beğeni 3

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
stranger, 12 saat önce yazdı:

Ah bu toraman cok huysuz ve bilmis..yani bu yaşta pes!! Gec uyur, uyanikken beni gezdir der, gezdirirsin farkli yerlere git hep ayni yer olmuyor der..vs vs..aynen böyle!! Alacak kadin yandi:))

Rose cok gecmis olsun civcive ins. Serum fizyolojik kurtarici. Buarada sabrin sonu selamet olmus. Yeni yonetim yani..son masterim yöneticilik uzerine. Öyle herkes yönetemez..

Oyyy aynı benim civcivmiş...?

Bebekliğinde 15dk dan fazla uyuduğunu hiç hatırlamıyorum...?‍♀️

Valla Allah yüzümüze baksın, şu süreçte bulduğumuz iş burnumuzdan getirmesin, 5 yıl çalışsam bana yeter diyorum sonra sigortamı elden yatırırım emekli olana kadar...?

doganadalet692, 6 saat önce yazdı:

Gunaydın herkes İcin hayırlı huzurlu mutlu bir hafta gecırmek nasip olsun ınsalh sehıt haberlerı duymadıgımız bol iade haberi duyacağımız bir hafta olur kendinize iyi bakın corona vırus e dikkat edin @vergici672 hocam gozume ılıstı kazanın vergi verin demıs sinde bugun bir haber izledim YouTube de millet Suriyelilerılerden sikayetci heryerdele is yok bize hep onlar calisiyor hastanede öncelik onlarda beles hemde devlet yardım ediyor biz kendi memleketimizde ikinci sınıf vatandaş olmusuz diyor baktım röportaj a izleyen biri katılıyor dediklerine katılıyorum aynen haklısın ama heryerde gorunmede haksızsın cunku onları tek vergi dairelerinde gormuorız biz vergi verip bu haldeyiz onlar hem kazanıp hem yardım alıyorlar hemde vergi vermiyorlar diyordu o aklıma geldi. Herkese mutlu gunler dilerim aeo

Ayyy hakikaten öyle valla Sn Hocam. Şaka gibi...

Size de mutlu bi hafta dileriz...

vergici672, 5 saat önce yazdı:

Önce üstattan başlayın, gerisi gelir ? 

???

Sizi mi kırcam Sn emmi, bi kere diyiveriyim bari...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...