İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Hazine ve Maliye Bakanlığı Personeli Forumu

Önerilen Yorum

vergideadalet, 9 dakika önce yazdı:

Komisyon başkanı bcç iadelerine direniyor diyorlar. Bu saatten sonra dönen olur mu bilemiyorum ama şu ana kadar dönen yok. 

Grup ayrımı yapmadan bir yorum yapacak olursam da vdk  dosyalarına vdkdan seçilen raportörler bakıyor. hangi üstün ozelliklerinden dolayı secildilerse o ozelligin geregini yapıyorlar. O grubun başında da a grubundan Haşim Kiyga var diye biliyorum.

Bu adamlar da fetönün zamanındaki tetikçileri gibi. Bunları da kullanıp atacaklar. Bunların da hapislerde çürüdüğünü göreceğiz. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bugün Komisyon tarafından yüklenen kararlara bakınca Kurum Kanaatinin önemi biraz anladım sanırım.

Özellikle de MEB ve Sağkık Bak. da Kurum Kanaati olumlu ise kişi yüzde doksana yakın İade oluyor.Olumsuz olanlar ise Red alıyor.Tabi MEB de Telefon aracılığıyla kişinin çalıştığı okulun müdür ve arkadaşlarında bilgi alıyorlar.

Bizde ise hepimiz hakkında Görüş öneri raporu hazırlandı diye biliyorum.İş yerimde kime sorduysam kimse bize biley sormadı.Eh o zaman bu Kurum Kanaati ne oluyor bizden.Kimden alınıyor bilgiler ve neden hala bekletiyorlar bizi olumlu  ya da olumsuz!

Güncelleme • • Klarnet

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba Vdk'dan ihraç olup pasaport için başvuran oldu mu acaba?Ben ihraç olmadan önce İstanbul'da çalışıyordum.Pasaport için dilekçe vermeye gittiğimde hem İstanbul hem de Ankara'dan şerh koyulduğunu söylediler.Bu durum normal midir?Yorumu olan veya benzer durumla karşılaşan oldu mu acaba?

672 KHK - Ret - Banka - Ankara 19. İdari)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hem grup hem başkanlık mı soruşturma açtı acaba?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Üstad şu ana kadar adli veya idari bir soruşturma olmadı.Sizin bakma imkanınız oldu mu?

672 KHK - Ret - Banka - Ankara 19. İdari)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kasirga61, Şimdi yazdı:

Üstad şu ana kadar adli veya idari bir soruşturma olmadı.Sizin bakma imkanınız oldu mu?

Ben bu konularda aceleci değilimdir. Henüz gidip sormadım bir şey. O nedenle bilemiyorum. Ama bana sanki grubun bir işgüzarlığı gibi geldi. 

Yine de çok da fark etmez. Hakkınızda mahkemece verilmiş bir tahdit ya da açık soruşturma bulunmadığı sürece, bu yeni kanuni düzenleme ile birlikte, illa ki pasaport alırsınız.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kasirga61, 12.11.2019 - 20:52 yazdı:

Merhaba Vdk'dan ihraç olup pasaport için başvuran oldu mu acaba?Ben ihraç olmadan önce İstanbul'da çalışıyordum.Pasaport için dilekçe vermeye gittiğimde hem İstanbul hem de Ankara'dan şerh koyulduğunu söylediler.Bu durum normal midir?Yorumu olan veya benzer durumla karşılaşan oldu mu acaba?

Merhaba; halihazırda pasaportum mevcuttu. Malum tahdit var. Ben bu yılın mart ayı gibi tahdit kaldırılması adına sırasıyla İçişleri Bk. Ankara Valiliği, İstanbul Valiliği ve Nüfus ve Vatandaşlık Genel Md.ne dilekçe yazdım.Ama idare tek bir ağızdan özetle "OHAL kapsamında olduğu için bilgi edinme kapsamı dışındadır" dedi. Haliyle dava açtım. Dava dilekçesi reddedildi bir süre sonra. sebep her birim ayrı ayrı tahdit koyduğu için her birime ayrı dava açmam gerekliymiş. Onu da yaptım. tabi bu davalar yürütmeyi durdurma kararlarıyla birlikte açılıyor. (bu davalar neticesinde hakkımda açılmış soruşturmanın varlığından haberdar oldum. Soruşturma 2017 yılından beri devam ediyor gizlilik gereğince de birşey öğrenemedim. bu arada 3 yıldır hakkımda hiçbir işlem gerçekleşmedi. öylece bekliyorum). Şu anda her mahkeme yd'yi reddiyor. Süreç yavaş ama bir şekilde ilerliyor. Ümidim pasaportun açılması ama gidişat mahkemelerden sonuç alınamayacağı yönünde. Sadece ileride delil niteliği taşıyacak. 

müşkülpesent khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bizim buralar pek sessiz ?

Yok mu bir haber değerli kaderdaşlar, kararlarınız çiktı mı. Benim inceleme devam ediyor. 

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Niksiz Eskiden araya serperlerdi bizi şimdilik güç tık yok...

Bekleyelim bakalım inceleye inceleye ne yapacaklar bizi.Bildiğim kadarıyla kurum bizle çalışmak istemiyor Komisyon ne yapacağını bilmiyor.Fareler dosyalarımızı basmadan incelenseydik iyisi!!!

Sonu güzel olsun da nasıl olsa beklemeye alıştık?

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Çevremde sadece 2 kişi kaldık kararı gelmeyen. Hayır mı şer mi bilemiyorum valla

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...