İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Hazine ve Maliye Bakanlığı Personeli Forumu

Önerilen Yorum

University_07, 31.01.2021 - 19:39 yazdı:

Merhaba,

672 KHK ile ihraça vmy. Ohal komisyonuna ilk gün başvurmuştum.

Mart 2019 Ohal komisyonundan red, kriter: kimse yok mu temmuz 2014te 500 tl bağış, kurum kanaati.

Aralık 2020 idare mahkemesi red: ohal komisyonunun birebir kopyalanmış hali.

(derneğin legal olup olmadığı, kurum kanaatinin hangi somut belgeye dayandığı ile ilgili hiçbir değerlendirme yok, ohal kararını aynen koymuşlar)

şuan istinaf başvuru dilekçesi idareye gönderildi süreç devam ediyor.

hali hazırda Ymm yanında denetçilik yapıyorum.

SMMM staj giriş sınavı için tesmere yazmıştım ancak KDK kararını gönderip sınava alamıyoruz demiş.

ben de KDKya başvurdum, avukatlar ile ilgili AYM kararını örnek gösterdim. Henüz sonuçlanmadı.

nisan 2021 sgs başvuruları başlıyor, başvurmayı düşünüyor musunuz?
sayın @vergici672 Bu süreçte başvuran ve sınava girebilen oldu demişsiniz, nasıl girdi? Taahhütnamede ihraç olmama şartı var, ona rağmen imzalayıp girdi mi? Şuan akıbeti nedir acaba? 

Giren arkadaşım önceden sınava girmeye başlamış (ymm sınavı) bölümlerin bir kısmını geçmişti. Kalan sınavlara tesmer sokmak istemedi. O da dava açtı dava sonucunda girmeye hak kazandı, sınavları geçti ymm ruhsatını aldı. Ama henüz mühür kullanımına müsaade etmedi bakanlık. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@University_07 Hocam merhaba, SMMM Staj başlatma (SGS) Sınavına girdiniz mi?

ben sınava girdim kazandım. stajımı başlattılar fakat tesmer KHK yı gerekçe göstererek iptal etti. Dava açacağım elinizde örnek mahkeme kararı var mı?

İhraç Polis, Aynı zamanda SMMM staj başlatma sınavına girmiş kazanmış Tesmer red verdi her yanımız mağduriyet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@vergici672 Hocam merhaba,

SGS sınavını ile ilgili kazanıp tesmerin red verdikleri ile ilgili mahkeme kararına ihtiyacım var. Konu ile ilgili elinizde mahkeme kararı var mı?

İhraç Polis, Aynı zamanda SMMM staj başlatma sınavına girmiş kazanmış Tesmer red verdi her yanımız mağduriyet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Staja giriş sınavı değil ama farklı bir sınava ilişkin olarak Ankara İdare Mahkemesi iptal kararı verdi, istinaf da onayladı. Kararları bana gösteren bir avukat arkadaş. İsterseniz iletişim bilgilerini iletebilirim.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese öncelikle merhaba bende Smmm sınavına hazırlanıyorum ve haziranda sınava girmeye düşünüyorum ancak sınavı geçsek bile KHK dan dolayı stajı başlatmayacaklarını düşünüyorum bu konuda dava açan veya herhangi aşama kaydeden varsa lütfen irtibata geçelim smmm kanunu da avukatlık kanunu ile birebir aynı ilk etapta beraat ve takipsizlik alanlara belgeyi mecbur vermek zorunda olduklarını düşünüyorum lütfen irtibata geçelim 

kilisjan

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kilisjan, 11 saat önce yazdı:

Herkese öncelikle merhaba bende Smmm sınavına hazırlanıyorum ve haziranda sınava girmeye düşünüyorum ancak sınavı geçsek bile KHK dan dolayı stajı başlatmayacaklarını düşünüyorum bu konuda dava açan veya herhangi aşama kaydeden varsa lütfen irtibata geçelim smmm kanunu da avukatlık kanunu ile birebir aynı ilk etapta beraat ve takipsizlik alanlara belgeyi mecbur vermek zorunda olduklarını düşünüyorum lütfen irtibata 

Güncelleme • • Klarnet

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese iyi akşamlar, Maliye Bakanlığı personeliydim ben de eş durumundan ihraç oldum. 6 yıl sonra komisyon red verdiği için idare mahkemesi sürecim başladı. Bildiğiniz eş durumdan idare mahkemesi tarafından kabul olan dosyaların kararları var mı çünkü kurum kanaatinden başka hiçbirşey yok dosyamda. Zaten idarenin de somut olarak öne sürdüğü bir belge yok.

672 KHK- RET- KURUM KANAATİ

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
miracle, 05.01.2023 - 22:28 yazdı:

Herkese iyi akşamlar, Maliye Bakanlığı personeliydim ben de eş durumundan ihraç oldum. 6 yıl sonra komisyon red verdiği için idare mahkemesi sürecim başladı. Bildiğiniz eş durumdan idare mahkemesi tarafından kabul olan dosyaların kararları var mı çünkü kurum kanaatinden başka hiçbirşey yok dosyamda. Zaten idarenin de somut olarak öne sürdüğü bir belge yok.

Sayın @miracle,

Aynı seviyedki mahkemelerin kararlarından ziyade istinaf aşaması ve üstü mahkeme kararlarını alıntılayınız. Bu tür karalar suç ve cezanın şahsiliği yönündeki AYM kararları. Güvenlik ve arşiv araştırmasına dair AYM sayfasında paylaştığımız kararları kullanınız. 

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Son durum olarak smm sinavina giren ve staj başlatan biri varmi acaba. Surec nasil isliyor. Artik sorun yapmadiklarini duydum ama sadece duydum. KHK lilarin smm olabiliecegine dair nihai mahkeme kararlarini bilen biri yardimci olabilirmi.

677 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...