İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Hazine ve Maliye Bakanlığı Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Merhaba Üstadlarım bir konuda fikrinize ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim?

Malum Komisyonun verdiği kararlarda Kurum Kanattinin önemli olduğunu hepimiz farkındayız.Özellikle de bizim kurum için olumlu Kanaat beklemek çok zor.

Kısaca kendimden bahsedecek olurdam:

2012 yılında Maliyeye KPSS B puanıyla düz memur olarak  bir Büyük Mükellefler Grup Başk. işe başladım.2013 yılında da Vergi Müfettişliğini kazandım ve mülakatı geçtim.İki referansım vardı ikisi de bu grup başkanlığı yapan kişilerdi.

Komisyonu başvururken referanslarım bellidir benim bu yapıyla alakam olmadığını iki referansımdan da bilgi sahibi olabilirsiniz diye belirtim.

Daha sonraki süreçte iki referansımdan da benim hakkımda herhangi bir bilgi alınmadığını kendilerinden öğrendim.Bu iki referansımda bu olaylardan sonra yükselerek kurumda daha üst görevlere geldi.

Şimdi Ek bir dilekçe yazarak İki referansım bu kişilerdir ,bulundukları konum budur ve iletişim bilgilerini de belirterek benim hakkımda bu kişilerden bilgi sahibi olabilirsiniz diye açıkça yazsam olur mu?

Kusura bakmayın biraz uzadı!

Teşekkürler...

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Klarnet, 32 dakika önce yazdı:

Merhaba Üstadlarım bir konuda fikrinize ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim?

Malum Komisyonun verdiği kararlarda Kurum Kanattinin önemli olduğunu hepimiz farkındayız.Özellikle de bizim kurum için olumlu Kanaat beklemek çok zor.

Kısaca kendimden bahsedecek olurdam:

2012 yılında Maliyeye KPSS B puanıyla düz memur olarak  bir Büyük Mükellefler Grup Başk. işe başladım.2013 yılında da Vergi Müfettişliğini kazandım ve mülakatı geçtim.İki referansım vardı ikisi de bu grup başkanlığı yapan kişilerdi.

Komisyonu başvururken referanslarım bellidir benim bu yapıyla alakam olmadığını iki referansımdan da bilgi sahibi olabilirsiniz diye belirtim.

Daha sonraki süreçte iki referansımdan da benim hakkımda herhangi bir bilgi alınmadığını kendilerinden öğrendim.Bu iki referansımda bu olaylardan sonra yükselerek kurumda daha üst görevlere geldi.

Şimdi Ek bir dilekçe yazarak İki referansım bu kişilerdir ,bulundukları konum budur ve iletişim bilgilerini de belirterek benim hakkımda bu kişilerden bilgi sahibi olabilirsiniz diye açıkça yazsam olur mu?

Kusura bakmayın biraz uzadı!

Teşekkürler...

-OHAL komisyonuna ek belge gönderilebiliyor ama ek dilekçeye ilişkin bir şey duymadım. Dilekçeyi kabul ederlerse yazın tabii. Ama o arkadaşların bu konuda referans olacaklarını da, onların referanslarının pek işe yarayacağını da sanmıyorum. 

-Bizim kurum daha çok "saha çalışması" adıyla andıkları fişlemeler yoluyla çalışmış, bunu da daha önceki retlerde gördük. Bu saha çalışmalarının tersine karar çıkmaması için çalışılıyor diye düşünüyorum.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 9 dakika önce yazdı:

-OHAL komisyonuna ek belge gönderilebiliyor ama ek dilekçeye ilişkin bir şey duymadım. Dilekçeyi kabul ederlerse yazın tabii. Ama o arkadaşların bu konuda referans olacaklarını da, onların referanslarının pek işe yarayacağını da sanmıyorum. 

-Bizim kurum daha çok "saha çalışması" adıyla andıkları fişlemeler yoluyla çalışmış, bunu da daha önceki retlerde gördük. Bu saha çalışmalarının tersine karar çıkmaması için çalışılıyor diye düşünüyorum.

Ek dilekçe veriliyor diye biliyorum.Bu adamlarla iki yıla yakın çalıştığım için ve bu sebeple bana referans olduklarında dolayı benim hakkımda görüşleri komisyon için olumlu olur diye düşünmüştüm.

Saha çalışma mevzusuna gelince iş arkadaşları olsun başka tanıdıklar olsun kimseden herhangi bir bilgi alınmamış bugüne kadar.

Sadece grup başkanlıklarına sorulduğu onların da çoğunlukla olumlu kanaat bildirdiğini biliyorum 

Güncelleme • • Klarnet

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Klarnet, 1 dakika önce yazdı:

Ek dilekçe veriliyor diye biliyorum.Bu adamlarla iki yıla yakın çalıştığım için ve bu sebeple bana referans olduklarında dolayı benim hakkımda görüşleri komisyon için olumlu olur diye düşünmüştüm.

Saha çalışma mevzusuna gelince iş arkadaşları olsun başka tanıdıklar olsun kimseden herhangi bir bilgi alınmamış bugüne kadar.

Sadece grup başkanlıklarına sorulduğu onların da çoğunlukla olumlu kanaat bildirdiğini biliyorum 

O zaman neye dayanarak atmışlar bunlar ya? Tövbe estağfirullah. Eğer o saha çalışmasında olumsuz bir şey yoksa, inşallah dönersiniz. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 1 dakika önce yazdı:

O zaman neye dayanarak atmışlar bunlar ya? Tövbe estağfirullah. Eğer o saha çalışmasında olumsuz bir şey yoksa, inşallah dönersiniz. 

Bir Üstadın komisyondaki arkadaşı aracılığı ile dosyama baktırmıştım.Üstadın bana dediği dosyanda hiçbir kriter yokmuş ama Kanaat ile ihraç olmuşsun.Kabul da olabilir Red de olabilir.

Çıldırmamak elde değil yani ile araya birisi girecek de o zaman mı iade olacağız!!’

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Klarnet, 6 dakika önce yazdı:

Bir Üstadın komisyondaki arkadaşı aracılığı ile dosyama baktırmıştım.Üstadın bana dediği dosyanda hiçbir kriter yokmuş ama Kanaat ile ihraç olmuşsun.Kabul da olabilir Red de olabilir.

Çıldırmamak elde değil yani ile araya birisi girecek de o zaman mı iade olacağız!!’

İşte o kanaat neyse muhtemelen komisyon bunu çok sorgulamayacaktır gibi geliyor bana. En azından şimdiye kadar ki retler böyle gösterdi. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar ,

Bu sayfa Maliye tayfası için açılmış  olmasına rağmen dikkat ettiğim kadarıyla üyeler dahi paylaşım da bulunmuyor.

-İade olanlar nasıl iade oluyor kriterleri neler gerçekten dönenler Referans ile mi dönüyor?

-Red alanlar neye göre Red alıyor,Soyut kriterlerle Red alanlar için İdare Mahkemeleri nasıl yaklaşıyor, kurum savunma yaparken nasıl bir savunma yapıyor?

-Komisyondan görevli olan üstadlarımız var bunlardan ya da bunların tanıdıklarından öğrendiğiniz bilgiler var mı?

Bu şekiilde duyum/bilgi/kararlar çerçevesinde forumda yazıp çizersek hepimiz güncel olarak haberdar olmuş olacağız!

Teşekkürler...

Güncelleme • • Klarnet

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Klarnet, 57 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar ,

Bu sayfa Maliye tayfası için açılmış  olmasına rağmen dikkat ettiğim kadarıyla üyeler dahi paylaşım da bulunmuyor.

-İade olanlar nasıl iade oluyor kriterleri neler gerçekten dönenler Referans ile mi dönüyor?

-Red alanlar neye göre Red alıyor,Soyut kriterlerle Red alanlar için İdare Mahkemeleri nasıl yaklaşıyor, kurum savunma yaparken nasıl bir savunma yapıyor?

-Komisyondan görevli olan üstadlarımız var bunlardan ya da bunların tanıdıklarından öğrendiğiniz bilgiler var mı?

Bu şekiilde duyum/bilgi/kararlar çerçevesinde forumda yazıp çizersek hepimiz güncel olarak haberdar olmuş olacağız!

Teşekkürler...

-İade alan ben hiç duymadım. A gruplarından iade alındığı söyleniyor. Bunlar da üye değil sanırım.

-Red alanlar için kriter varsa, direkt reddediyorlar. Kriter yoksa kurum kararı ile reddediyorlar. Ben bizzat kritersiz, kurum kararlı red gördüm. 

-O komisyonda görevli dedikleriniz zaten kurum kanaatini hazırlayanlar. Kendileri çalıp kendileri oynamışlar. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

En son yeni bakanın imzalaması ile bu 17 kişi iade olmuştu Şubat ayında.Bilginize?

Lv1nPZ.jpgnbLWPM.jpgvanpz4.jpg

Güncelleme • • Klarnet

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Çok güzel bir paylaşım sn. Klarnet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...