İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Hazine ve Maliye Bakanlığı Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Klarnet, 50 dakika önce yazdı:

Ne kadar yapmayacağını bende düşünsem de Komisyon biz 672 lileri neden bu son katreye kadar bıraktı dersiniz?

672'den kurum kanaati hariç kriteri olanları baştan reddetti zaten. Şu anda 672'den kurum kanaati ile reddedilenleri duymaya başladım. Sanırım en zorlu dosyaları sona bırakalım diye bir tavır aldı. Benim tahminim yine red yönünde de bakalım nasıl edecekler.

Kusura bakmayın olumlu olayım diyorum; ama, olamıyorum. Umuda kapılıp yıkılmaktansa, umutsuz olmak daha evladır dimi?

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Vergi Mufettişi...

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Niksiz, 2 saat önce yazdı:

Bir Vergi Mufettişi...

VDK da 2500 yakın ihraç edilen müfettiş var ama en pasif olarak hareket eden gruptayız sanırsam.

Bu sayfayı bile bir kaç kişiden başka yazan çizen yok.Örneğin şimdiye kadar kaç kişi döndü kaç kişi Red aldı kaç kişinin incelemesi devam ediyor ve en çok da merak ettiğim soyut kriterciklerle İdare Mahkemelerinden dönen var mı?

Ben elimden geldiği kadar birilerine  ulaşıp bişeyler öğrenmeye çalışıyorum o da sadece bir yere kadar.Bizim arkadaşlar niçin yazıp çizmiyor öğrendiklerini paylaşamıyorlar anlamıyorum!

En basitinden ne kadar çıkış için bütün kapıları zorlasam da onla da inadına Komisyonu kapı olarak gösterseler de yine de koşturmaya çalışıyorum.Biz 672 ler olarak üçüncü yılımız oldu.Beklememiz hayra mı Alamet yoksa Şere mi onu da bilmiyoruz.

Sizde fikirlerinizi durumlarınızı duyumlarınızı  paylaşın arkadaşlar!

Selametle

Güncelleme • • Klarnet

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben sohbet iddiası ve kurum kanaati ile komisyondan Red aldım, geçen hafta idare mahkemesine başvurdum.Maliye bak. İhraçlarda çok sert davrandı. Muhtemelen sağlık ya da MEB çalışanı olsak açığa bile alınmamıştık. Zamanın yetkili grup başkan yardımcısı itiraz dilekçesi vermeye gittiğimde ifadenizi almayacağız, dmk ya göre size ceza bile veremeyiz ancak devlet refleks gösterdi, diyerek günahlarını savunmaya çalıştı. Haklısınız çok pasifiz, nerede bu millet, neden suskun ve pasif, bizlerde farklı bir platform oluşturabiliriz...

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
belediyespor, 32 dakika önce yazdı:

Ben sohbet iddiası ve kurum kanaati ile komisyondan Red aldım, geçen hafta idare mahkemesine başvurdum.Maliye bak. İhraçlarda çok sert davrandı. Muhtemelen sağlık ya da MEB çalışanı olsak açığa bile alınmamıştık. Zamanın yetkili grup başkan yardımcısı itiraz dilekçesi vermeye gittiğimde ifadenizi almayacağız, dmk ya göre size ceza bile veremeyiz ancak devlet refleks gösterdi, diyerek günahlarını savunmaya çalıştı. Haklısınız çok pasifiz, nerede bu millet, neden suskun ve pasif, bizlerde farklı bir platform oluşturabiliriz...

İnşallah İdareden dönersiniz ilk leveldan  ikinci levela geçtiniz hakkınızda hayırlısı olsun. Bizim ise daha ne olacağımız belli değil Arafta kalmaya devam.

İdare mahkemesi gelişmeleri burdan yazarsınız Üstadım en azından  kurum bu saçma sapan kriterciklere nasıl bir savunma yapıyor çok merak ediyorum!!!

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Klarnet, 21.07.2019 - 19:38 yazdı:

İnşallah İdareden dönersiniz ilk leveldan  ikinci levela geçtiniz hakkınızda hayırlısı olsun. Bizim ise daha ne olacağımız belli değil Arafta kalmaya devam.

İdare mahkemesi gelişmeleri burdan yazarsınız Üstadım en azından  kurum bu saçma sapan kriterciklere nasıl bir savunma yapıyor çok merak ediyorum!!!

Yapmıyor ki. O şunun arkadaşı bu da bunun arkadaşı bu nedenle irtibat vardır diyor. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

merhabalar. İade olunca bekleyen sorunlar bitmiyor.   "Geçmiş yıllara ait maaşlar elde edildiği yılın geliri sayılarak toplam vergi matrahı üzerinden vergilendirilir" miş. Yıllık matrah en yüksek orandan kesinti yapıldığından oldukça fazladan vergi alındı. Hesaba 11.000 TL eksik yattı.

Ben maliyeci değilim. Yukarıda yeni öğrendiğim maliyenin görüşünün vergi kanunlarında yeri var mı. Gelecek 2019 yılı maaşları da yüksek dilimden kesinti olacakmış . Yürütmeyi durdurma kararı için mahkemeye başvurmalıyım mı. Kuruma nasıl itiraz etmeliyim. Önerilerinizi yazarsanız memnun olirum.

672 tkipsiz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Keyys672, 53 dakika önce yazdı:

merhabalar. İade olunca bekleyen sorunlar bitmiyor.   "Geçmiş yıllara ait maaşlar elde edildiği yılın geliri sayılarak toplam vergi matrahı üzerinden vergilendirilir" miş. Yıllık matrah en yüksek orandan kesinti yapıldığından oldukça fazladan vergi alındı. Hesaba 11.000 TL eksik yattı.

Ben maliyeci değilim. Yukarıda yeni öğrendiğim maliyenin görüşünün vergi kanunlarında yeri var mı. Gelecek 2019 yılı maaşları da yüksek dilimden kesinti olacakmış . Yürütmeyi durdurma kararı için mahkemeye başvurmalıyım mı. Kuruma nasıl itiraz etmeliyim. Önerilerinizi yazarsanız memnun olirum.

Merhaba hocam bu tamamen iade olduğunuz kurumun işgüzarlığı böyle saçma sapan bişey olamaz.

Siz İade olduğunuz için normalde gerçekleşmesi  gereken işlem sanki hiç ihraç olmamış gibi geriye dönük ay bazında maaşınızın ödenmesi ve kesintinin bu şekilde yapılmasıydı hatta bunun yasal faize ile birlikte alınması gerekirdi.

Danıştay kararlarına baktığımızdan da bu şekilde kararlar verilmiş olup aşağıdaki makaleden de faydalanabilirsiniz!!!

En mantıklısı Dava açmanız!

http://www.dengeakademi.com/Files/Article/Guray2007GecmisDon.pdf

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Keyys672, Bir saat önce yazdı:

Şöyle bir durum olsa, adamın maaşları yatmasa, 3 yıl sonunda tek seferde yatsa, aynen bu şekilde olur. 

Ancak iade edilenlerin durumu farklı. Geçmişe dönük olarak hiç ihraç olmamış gibi olması gerekiyor. Bu durumda her ayın maaşı o ay tahakkuk etmiş gibi hesaplanıp, yasal faizi ile birlikte ödenir. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Var mı yeni haber? Çevrenizden Red ya da kabul? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...