İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Hazine ve Maliye Bakanlığı Personeli Forumu

Önerilen Yorum

İhraçtan sonra hepimiz hakkında Genel Görüş Raporu hazırlandı.Hatta bunu yapan üstadlarda bu raporu iş arkadaşlarına tanıdıkları okul arkadaşlarını telefonla arayarak bilgi aldılar bizzat şahidim.Sanırsam Kurum Kanaati bu sosyal çevre araştırması sonucunda bir netlik kazanıyor.

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Klarnet, 24 dakika önce yazdı:

İhraçtan sonra hepimiz hakkında Genel Görüş Raporu hazırlandı.Hatta bunu yapan üstadlarda bu raporu iş arkadaşlarına tanıdıkları okul arkadaşlarını telefonla arayarak bilgi aldılar bizzat şahidim.Sanırsam Kurum Kanaati bu sosyal çevre araştırması sonucunda bir netlik kazanıyor.

Yani bizim iade veya red kararları bu rapora göre mi veriliyor

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

vdk red aldım sadece kurum kanaati (sohbet iddiası), başkaca bir cacık yok.

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@belediyespor 

Geçmiş olsun hocam kararda sadece bu ifadeden dolayı mı Red yazıyor?

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İfade aynen şöyle,kurumu tarafından komisyona intikal ettirilen bilgi dosyasında başvurucunun fetö ile iltisaklı olduğu,bu örgütün düzenlediği toplantılara sürekli olarak katıldığı,örgüt lehine söylemlerinin olduğu, örgüte müzahir internet sitesine 3 yılda şu kadar giriş yapmıştır, bu sebeplerle irtibatlıdır şeklinde yazıyor...

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Klarnet, 2 saat önce yazdı:

Merhaba,

Şimdiye kadar sadece kurum kanaatti ile VDK dan Red alan karar duydunuz mu hiç?Bunu gerçekten merak ediyorum.Çünkü VDK referans olmadan kimseyi kolay kolay iade etmeye yanaşmıyormuş!

Genellikle benim gördüğüm Red kararlarında Kurum Kanaati + Kriterlerden bir kırıntının sos yapılması.Örneğin gazete,dernek,Kredi kartı ödemesi vb. herhangi birisiyle beraber Red vermeleri.

Kendim için bir üstadın komisyondaki arkadaşı aracılığı ile biraz bilgi aldım.

Bana dediği şu dosyanda hiçbir kriter yok sadece Kurum Kanatti ile ihraç edilmişsin.Red de olabilir Kabul de olabilir.Hatta kurum kolay kolay geri alıma yanaşmıyor gibi bişeyler dedi.

O yüzden sadece kurum kanatti ile bildiğiniz Red alan var mı?

Paylaşırsanız sevinirim!

NT'den 2013 öncesi yapılan toplam 200 küsur liralık harcamayı koymuşlar yanına.

Niksiz, 1 saat önce yazdı:

Yani bizim iade veya red kararları bu rapora göre mi veriliyor

Komisyon başkanı eski kurumunun görüşünün aksine hareket etmiyor.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
belediyespor, 1 dakika önce yazdı:

İfade aynen şöyle,kurumu tarafından komisyona intikal ettirilen bilgi dosyasında başvurucunun fetö ile iltisaklı olduğu,bu örgütün düzenlediği toplantılara sürekli olarak katıldığı,örgüt lehine söylemlerinin olduğu, örgüte müzahir internet sitesine 3 yılda şu kadar giriş yapmıştır, bu sebeplerle irtibatlıdır şeklinde yazıyor...

Akla Ziyan...Daha öncede buna benzer kararlar görmüştüm.Hep soyut ifadeler yapıştır geç şeklinde.Hocam ilk Red kararını yazdığınızdan sanki Dernekten de bahsetmiştiniz yanlış mı hatırlıyorum!

inşallah İdareden dönersiniz hocam.

Geçmiş olsun.

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

derneği bekliyordum yazmamışlar, dernek 2014/6. ayında kendini fest etti, KHK ile kapatılmadı, dikkate almamışlar...

Güncelleme • • belediyespor

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
belediyespor, 8 saat önce yazdı:

bir ümit belki iade ederler diyordum ama bunları okuyunca ümit sıfırlandı. bu kadar soyut bu kadar hukuk dışı uygulamaların olduğu ülkeye bir de hukuk devleti demiyorlar mı. gerçekten de akla ziyan.

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
belediyespor, 29.06.2019 - 23:37 yazdı:

Sayın belediyespor, (paylaştığınız kadarıyla)

Paylaşımınızdaki metne göre hakkınızda soruşturma açılmış olması gerekir. Böyle bir durum var mı? Varsa sonucu nedir. Eğer hakkınızda soruşturma açılmadıysa idare mahkemesinde bu konulardaki bütün delilleri isteyiniz. Hele ki 17/25 Aralık 2013 sonrasına ait olanlar varsa bu hususlarda işlem yapmayan sizi ikaz etmeyen, savunmanız almayan amirleriniz bu durumda suç işlemişlerdir. Açık bırakmayacak şekilde güzel bir dilekçe yazmanızı tavsiye ederim. Hele ki internet sitesine giriş olayını kurumunuz bildirmesi ilginç. İnternete açık olan bir iş yeri makinesindenmi bahsediliyor? Bilgisayara girişler kullanıcı adı ve şifresiylemi oluyordu? Yoksa herkes serbestçe oturabiliyormu? gibi pek çok soru sorulabilir ancak verdiğiniz bilgilerden dolayı yorum yapamıyorum. 

Paylaşımınızdaki bütün gerekçeler delil ve hatta bazıları canlı şahit gerektiren hususlar. Öylesine yazılabilecek ifadeler değil. Bu hususları tek tek dilekçenizde sorgulamanızı tavsiye ederim.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...