İçeriği gör
Güneşzag

OHAL Sonrası MSB Onayıyla TSK İhraç

Önerilen Yorum

@Aklima

Msb kurulu kararı ile ihraç oldum. Memurum

Dosyam Danıştay 5 de.

İlave tedbirler ile ilgili dilekçe yazmama gerek varmı sizce. 

Kafamı kurcalayan memur olduğum için hani pilot veya silahım yoktur.

Davam Danıştay 5 da bekleme de

Takipsizlik kararı da var

MSBde memur.Eylül 2016 bakan kurul kararı ile ihraç.Ocak 2018 takipsizlik.Dosya 2018 Danıştayda temmuz 2023 BOZMA.BİM Eylül 2023 iade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima Hocam, son halini verdim denilebilir dilekçeme. Son (umarım) birkaç sorum var:

-Ceza davasındaki lehte hususları ekledim, bunları duruşma zaptı ekleyerek belgelendirmek gerekir mi yoksa isterlerse kendileri UYAP'tan mı bakarlar?

-Bekletici meseleyi geç de olsa şu şekilde yazmaya karar verdim: "... bu hususların 'bekletici mesele' olarak görülmesi gerekirken idare mahkemesi davanın reddi kararı vererek hatalı bir irade ortaya koymuştur." Bunu sonuç ve talep başlığına eklemiyoruz değil mi?

-2 nüsha alıp istinafa gidiyorum, orada harç ödeyip dilekçemi teslim etmek haricinde bir ayrıntı var mıdır?

Güncelleme • • ankr

OHAL sonrası kurum kararıyla ihraç - Ankesör beraat (istinaf süreci devam) - İdari macera Danıştay'da.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ankr, 16 saat önce yazdı:

@Aklima Hocam, son halini verdim denilebilir dilekçeme. Son (umarım) birkaç sorum var:

-Ceza davasındaki lehte hususları ekledim, bunları duruşma zaptı ekleyerek belgelendirmek gerekir mi yoksa isterlerse kendileri UYAP'tan mı bakarlar?

-Bekletici meseleyi geç de olsa şu şekilde yazmaya karar verdim: "... bu hususların 'bekletici mesele' olarak görülmesi gerekirken idare mahkemesi davanın reddi kararı vererek hatalı bir irade ortaya koymuştur." Bunu sonuç ve talep başlığına eklemiyoruz değil mi?

-2 nüsha alıp istinafa gidiyorum, orada harç ödeyip dilekçemi teslim etmek haricinde bir ayrıntı var mıdır?

İstinaf dilekçemi verdim. Dava adli yardımlı olduğu için harç vs de almıyorlarmış. Lehte hususlarla ilgili yazdıklarıma herhangi bir belge eklemedim. Bekletici meseleyi ekledim. 

OHAL sonrası kurum kararıyla ihraç - Ankesör beraat (istinaf süreci devam) - İdari macera Danıştay'da.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar.

Ben bu ayın başı itibariyle bakan onayıyla Hv.K.K.dan ihraç edildim.

Şimdi ne yapmam gerektiği konusunda bana yardımcı olabilecek olan var mı ?

Hakkımda ceza davası devam ediyor.

Avukat tuttum idari dava açacağım.

OYAK, konut ön birikim, Hv.Yard.Derneğindeki paramı nasıl alacağım. 

Daha önce başından bu işler geçmiş olan birileri cevaplarsa çok sevinirim.

İyi günler.

Tanık İfadesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Durumunuzla alakalı olarak OYAK zaten ilgilendiriliyor. 10 yılınızı doldurduysanız birikimlerinizi alabilirsiniz. En fazla mahkeme tarafından dosyanızda tedbir kararı olmadığına dair yazı isterler. KHK ların yayınlanmasından itibaren yaklaşık bir yıl boyunca yapmışlardı. Sonrasında istenmedi diye biliyorum.

OYAK' a telefon ederek bilgi alabilirsiniz. Sıkıntı çıkarmıyorlar.

10 yılınızı doldurduysanız" ..... numaralı üyenizim. Nezdinizde bulunan birikimlerimin tamamının adıma kayıtlı ... bankası ... şubesi ve ... hesap numarasına yada ...... numaralı adıma kayıtlı IBAN numarasına gönderilmesini istiyorum. Gereğini arz ederim." yazıp ıslak imazlı olarak OYAK sitesindeki adrese göndermeniz durumunda yaklaşık 1 ay içinde paranız yatar. Haftanın belirli günleri ödeme yapılmakta.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba ben Hv.K.K.  ndan bakan onayı ile ihraç edildim. Hakkımda 1 ankesör araması nedeniyle açılan bir dosya var ancak yetkisizlik nedeniyle Yargıtay da. Dava süreci başlamadan ve bir karar çıkmadan nasıl ihraç ediyorlar anlayamıyorum. Yürütmeyi durdurma maksadıyla idari dava açıcam.İdari dava sürecini kendim yürütücem. İdari dava dilekçe örneği, idari dava süreci ve  hak arama adına yapmam gerekenler konusunda neler yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim

Selim Atak

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
selim atak, 30 dakika önce yazdı:

Merhaba ben Hv.K.K.  ndan bakan onayı ile ihraç edildim. Hakkımda 1 ankesör araması nedeniyle açılan bir dosya var ancak yetkisizlik nedeniyle Yargıtay da. Dava süreci başlamadan ve bir karar çıkmadan nasıl ihraç ediyorlar anlayamıyorum. Yürütmeyi durdurma maksadıyla idari dava açıcam.İdari dava sürecini kendim yürütücem. İdari dava dilekçe örneği, idari dava süreci ve  hak arama adına yapmam gerekenler konusunda neler yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim

Yürütmeyi durdurma istemi aynı zamanda iptal istemi demektir. Yani YD kabul edilirse bu ilgili kararın iptali manasınada gelir. Dilekçeler kişiseldir. Format açısındansa forumdaki dilekçeleri örnek alabilirsiniz. 

sayfasındaki paylaşımları mutlaka okuyunuz. KHK lı olmadığınız için 375 sayılı KHK yla idareye verilen ".... irtibat iltisakı olduğu değerlendirilen" ifadesinden kaynaklı takdir hakkına yoğunlaşmanız gerecektir. Bu konuda forumda arama kısmında "keyfi", "takdir hakkı", "masumiyet karinesi" ve yazara kısmına "aklima" yazarak (tırnaklar dahil) aramayı sınırlandırabilirsiniz.

Dava açmak için kamu görevinden çıkarıldığınızın size tebliğinden sonraki gün 1 olacak şekilde 60 gün süreniz var.

https://forum.khkhaber.com/forum/49-ağır-ceza/ sayfasındaki kararlardan lehinize olan kısımları ve alıntılayınız. Taslak hazırlar ve paylaşırsanız yorumlamaya çalışırım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@askerim_yılmaz bana sorabilirsiniz sorularınızı elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım benim dosyam su an istinaftan red geldiği için yargıtaya gidecek. oyak sürecinide anlatabilirim

Güncelleme • • sabırsabır21

Ohal sonrası- sadece itirafçı sanık beyanı ve iftirası

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Fatmagül Yılmaz hanımefendi kararınızın örneğini paylaşabilir misiniz ? bizde yürütmeyi durdurma kararı ile dava açtık 

DZKK astsubay- Yerel Mahkeme Beraat - Bursa İstinaf süreci -  Göreve iade 4 ay sonra ihraç- Çanakkale İdare Mahkemesi - 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...