İçeriği gör
azd07

Milli Eğitim Bakanlığı İadeleri Forumu

Önerilen Yorum

Hocam bende 30.11.2021 tarihinde göreve başladim. İlçe milli eğitimdeki mutemet hocam göreve dönen ilk kişi sizsiniz onun için geriye dönük maaş hesaplaması nasıl yapıliyor bilmiyorum dedi. Bakanliktan bir yazı gelmesi gerekir. Bakanliktan herhangi bir yazı şimdiye kadar gelmedi. Gelmesini bekleyeceğim dedi. Kademe derece ve hizmet puanı içinde özlükteki memur gittim. Bana hocam biz müdahale edemiyoruz çünkü kaydet butonu kapalı. Bakanlığa dava açmanız lazım dedi.

675

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaslar iyi aksamlar,ben se yeni iadeyim göreve dönünce ne kadar surede biriken maaşlarınızı aldınız?

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
burhanbayik, 18 saat önce yazdı:

Hocam bende 30.11.2021 tarihinde göreve başladim. İlçe milli eğitimdeki mutemet hocam göreve dönen ilk kişi sizsiniz onun için geriye dönük maaş hesaplaması nasıl yapıliyor bilmiyorum dedi. Bakanliktan bir yazı gelmesi gerekir. Bakanliktan herhangi bir yazı şimdiye kadar gelmedi. Gelmesini bekleyeceğim dedi. Kademe derece ve hizmet puanı içinde özlükteki memur gittim. Bana hocam biz müdahale edemiyoruz çünkü kaydet butonu kapalı. Bakanlığa dava açmanız lazım dedi.

Hayırlı olsun hocam.Bakanliktan karanme geliyor ödeme ile ilgili yazı gelmez.diger ilçelerdeki mutemetler ile görüşün gerekirse biraz para verip onlara yaptırın ben öyle yaptım.ozluk için okula dilekçe yazdım.mebbise kayıt ettiler.maliye bakanlığı sisteminde ben kayıtlı değildim mutemet kayıt açtı.sisteme girişi yaptı.kademe terfi için dilekçe verdim.kaymakamlik oluru geldi sonra o olurla bundan doğan parasal haklarımı aldim

YeniBirGün, 17 saat önce yazdı:

Arkadaslar iyi aksamlar,ben se yeni iadeyim göreve dönünce ne kadar surede biriken maaşlarınızı aldınız?

Bir iki ay ortalama

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hocam yazı gelmeyeceğine onları nasıl ikna edebilirim. Buradakiler anlamıyor. Ben bana yazı gelmeden hesaplama yapamam. Çünkü bana şu tarihler arasındaki parasal haklarını ödeyebilirsiniz diye bir yazı gelecek diye tutturmuş

675

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
burhanbayik, 4 saat önce yazdı:

Hocam yazı gelmeyeceğine onları nasıl ikna edebilirim. Buradakiler anlamıyor. Ben bana yazı gelmeden hesaplama yapamam. Çünkü bana şu tarihler arasındaki parasal haklarını ödeyebilirsiniz diye bir yazı gelecek diye tutturmuş

Hocam kaç nolu KHK bilmiyorum göreve iade olan kişinin malı özlük hakları ödenir diyor siz dilekçe yazın okula verin olmadı şube müdürü ile konuşun başka ilçelerde durum nedir peki hiç mi iade edilen yok başka ilçelerde hangi il

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Musa Erkmen, 35 dakika önce yazdı:

Hocam kaç nolu KHK bilmiyorum göreve iade olan kişinin malı özlük hakları ödenir diyor siz dilekçe yazın okula verin olmadı şube müdürü ile konuşun başka ilçelerde durum nedir peki hiç mi iade edilen yok başka ilçelerde hangi il

Diğer ilçelerden İade olan var ama illaki bize yazı gelecek diyor. İlçeden ilçeye farklı diyor. 675 sayılı KHK da diyor hocam mali ve sosyal haklar. Buradaki mutemet nasıl hesaplanır onu bilmiyorum diyor. Geriye doğru eski maaş üzerinden mi yoksa yeni maaş üzerinden hesaplanacak ona göre bana bir yazı gelmesi gerekir diyor. Sorumluluk alamam diyor. Yazıyı beklesem geleceği yok biliyorum ama onu ikna edemiyorum.  İl Şırnak ilçe cizre

Güncelleme • • burhanbayik

675

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
burhanbayik, 13 saat önce yazdı:

Diğer ilçelerden İade olan var ama illaki bize yazı gelecek diyor. İlçeden ilçeye farklı diyor. 675 sayılı KHK da diyor hocam mali ve sosyal haklar. Buradaki mutemet nasıl hesaplanır onu bilmiyorum diyor. Geriye doğru eski maaş üzerinden mi yoksa yeni maaş üzerinden hesaplanacak ona göre bana bir yazı gelmesi gerekir diyor. Sorumluluk alamam diyor. Yazıyı beklesem geleceği yok biliyorum ama onu ikna edemiyorum.  İl Şırnak ilçe cizre

hocam örnek eylül 2016 da ihraç edildiniz o zaman maaş 3000 se 3000 üzerinden olacak...size şunu tavsiye ederim bşka işlçede yapan mutenete gidin konuşun nasıl yapmış ücret karşılığında yapar mı diye ? o arkadaş sizin maaşı hesaplasın ve ilçenizdeki mutemet arkadaşı arasın ben 2-3 kışının yaptım bu böyle yapılır diye anlatsın olmadı şube mudurunun yanına çıkın derdinizi anlatın mutemet bilmediği için yanlış yaparsam sonrasında ben sıkıntı çekerim düşüncesinde ...Ne diyeyım allah kolaylık verwsin

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Musa Erkmen, 7 saat önce yazdı:

hocam örnek eylül 2016 da ihraç edildiniz o zaman maaş 3000 se 3000 üzerinden olacak...size şunu tavsiye ederim bşka işlçede yapan mutenete gidin konuşun nasıl yapmış ücret karşılığında yapar mı diye ? o arkadaş sizin maaşı hesaplasın ve ilçenizdeki mutemet arkadaşı arasın ben 2-3 kışının yaptım bu böyle yapılır diye anlatsın olmadı şube mudurunun yanına çıkın derdinizi anlatın mutemet bilmediği için yanlış yaparsam sonrasında ben sıkıntı çekerim düşüncesinde ...Ne diyeyım allah kolaylık verwsin

TSKler hocam. Mutemete dedim ama illaki ben hesaplayacagim diye tutturdu. Yok benim acelem var diyorsan okula dilekçe yaz. Ne istediklerini dilekçeye ekle zaten bize gelir bizde bakanlığa göndeririz. Bakanlığın görüş yazısına göre senin maaşını hesaplariz dedi.

Güncelleme • • burhanbayik

675

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

bir şey sormak istiyorum eğer cevap verirseniz çok sevinirim.Ben bir öğretmenim ihraç olduktan sonra eşim de öğretmen olduğu için eş yardımı aldı ben çalışmadığım için   belli bir zaman önce görevime iade edildim.Simdi eşimden aldığı eş yardımını geriye dönük iadesi isteniyor.Hem de yasal faiziyle birlikte... geriye dönük aldığı yardımı ödemek tamam da faizini neden istiyorlar biz yanlış yalan beyanda bulunmadık çalışmadığım sürede eş yardımı aldığımız için resmen cezalandırıldık. Bunu ödememek gibi bir durum var mı ya da mahkeme yoluyla geri alınabilir mi . Teşekkür ederim

İade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Andromeda44, 26.12.2021 - 23:45 yazdı:

bir şey sormak istiyorum eğer cevap verirseniz çok sevinirim.Ben bir öğretmenim ihraç olduktan sonra eşim de öğretmen olduğu için eş yardımı aldı ben çalışmadığım için   belli bir zaman önce görevime iade edildim.Simdi eşimden aldığı eş yardımını geriye dönük iadesi isteniyor.Hem de yasal faiziyle birlikte... geriye dönük aldığı yardımı ödemek tamam da faizini neden istiyorlar biz yanlış yalan beyanda bulunmadık çalışmadığım sürede eş yardımı aldığımız için resmen cezalandırıldık. Bunu ödememek gibi bir durum var mı ya da mahkeme yoluyla geri alınabilir mi . Teşekkür ederim

hocam eşinize toplu parası ödendi yani geçmişte çalışmış gibi işlem yapıldı siz o dönemde eş yardımı aldığınız için sebepsiz zenginleşmeye yol açacak diye sizden istiyorlardır. Mesela eşiniz iade edildikten sonra SGKlı çalıştı toplu para alırken SGKlı çalışılan dönemi kesiyorlar. Haksızlık mı evet haksızlık ama danışstayın kararı var bu konuda...yine de dava açmak isterseniz önce parayı ödeyip akabınde dava açabilirsiniz. yine de iyi bir avukata danışın derim

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...