İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

@AdaletBekleyen701 çok teşekkür ederim darısı masum silah arkadaslarima

701 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
korkmaz244, 28.01.2022 - 19:47 yazdı:

Dostlar bugün iade oldum 701 KHK HvKK rütbe binbaşı ankesor yeğenine hat verme takipsizlik referans yoktu

Harika bir haber bu. Darısı bekleyenlerin başına. 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Forumda, TSK personeli kaç kişi bekliyoruz OHAL komisyonu kararını acaba? 

692-MSB—KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sibemol, 4 saat önce yazdı:

Biz varız eşim bekliyor.Bunu bizde merak ediyoruz.

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 02.09.2019 - 11:06 yazdı:

KHK lı olanlardan ziyade OHAL dönemiyle ilgili olarak 675 sayılı KHK yeni hali 7082 sayılı kanunda düzenleme yapılarak geri alınmayacağı açıklanmıştı. Özellikle maaş kısmından 667-675 arasındakiler faydalanamadı. Söz konusu maddenin başı su şekilde;

Peşin ödenen aylıklar ve mecburi hizmet

MADDE 10- (1) 20/7/2016 tarihli ve 2016/9064 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla ülke genelinde ilan edilen olağanüstü hal kapsamında yürürlüğe konulan kanun hükmünde kararnameler ile doğrudan veya anılan kanun hükmünde kararnamelerde öngörülen usuller çerçevesinde meslekten, kamu görevinden veya ilgili kurumların teşkilatından çıkarılanlar ile 15/8/2016 tarihli ve 673 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 4 üncü maddesi uyarınca öğrencilikle ilişikleri kesilenlerin;

Maddeyi okuyunca; "bu madde sadece 675-667 arasını kapsıyor, bütün KHK ları kapsamıyor" da diyebilirsiniz.  Uygulamada bütün OHAL sürecine uygulandı. OHAL sonrası içinse böyle bir metin yok.

OHAL sonrası için bakan onayıyla kamu görevinden çıkarılma yazısı görmedim. Eğer ki yazıda "TSK ile iliği kesilmiştir" yada "Silahlı Kuvvetlerden ayırma cezası uygulanmıştır" ibaresi yoksa,  "kamu görevinden çıkarılmıştır" yazıyorsa hakkınızda yapılan işlemin 926 sayılı TSK personel kanunu ve 6413 sayılı TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ DİSİPLİN KANUNU kapsamında belirtilen "TSK dan ilişik kesilmesi" olayı olmadığı dolayısıyla 7145 sayılı kanun kapsamında "kamu görevinden çıkarma işlemi" olduğu, 7145 sayılı kanunla idarenin gerekçe belirtmeksizin takdir hakkını keyfini kullandığını dolayısıyla durumunuzun 926 sayılı TÜRK SİLÂHLI KUVVETLERİ PERSONEL KANUNU ve bu kanunun 112 inci maddesine göre hazırlanan TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ PERSONELİNİN ÖĞRENİM, EĞİTİM VE YETİŞTİRME MASRAFLARININ TESPİTİNE DAİR YÖNETMELİK kapsamında geçen 5 inci madde kapsamında olmadığını dolayısıyla sizden böyle bir şeyin istenemeyeceğini ayrıca 7145 sayılı kanunla hakkınızda tesis edilen  işlemle ilgili olarak idari yargı süreci başlattığınızı belirterek dilekçe yazınız.

60 gün içinde cevap vermek zorundalar, vermedilerse zımmı ret demektir. Bu durumda Ombudsmana dilekçe yazın. Bunu da süresi var. Ombudsman da tamamen süreç tamamlanınca idare mahkemesine başvuru hakkınızı kullanın. 

acaba bu hala geçerli mi? uzun bir süreee geçmiş ama başıma 1 aydır geliyor bu durum

ankesör ile ihraç eedildim ilk mahkemede beeraat aldım ve savcı itirazı ile istinaftayız

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Özellikle HvKK da hakkında işlem yapılan personel için bu isteğin yapıldığı duyulmakta.

Özelden sorunuzu cevapladım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Sibemol forumu bilmem ama TSK dan yaklaşık 500 diye geçen ay bir yerden duydum. 

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sibemol, 30.01.2022 - 11:28 yazdı:

Sayın Sibemol,

Beklemeye devam.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KarakulZalin, 27.01.2022 - 22:28 yazdı:

Herkese iyi akşamlar aybaşında pasaport tahditi kalkması için cimer üzerinden başvuru yapmıştım protokol sorgulama kısmında artık nüfus müdürlüğüne başvurunuz yazmıyor resmi bi cevap gelmedi daha komisyon  incelemeye  devam.

Herkese iyi günler resmi cevap geldi. En son görev yaptığım il nüfus müdürlüğü idari şerhi kaldırmış

17 Ağustos 2017 GGU 25 Ağustos 2017 ihraç 7eylul 2017  kurum ihbarı sonucu soruşturma açılması 14 Nisan 2019 syok kararı (7 Mayıs 2019 kendim gidip öğrendim ) 693 KHK  kriter 1. Derece akraba (tahmin) 6 Nisan 2022 tarihinde kabul kararını gördüm.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KarakulZalin, 9 saat önce yazdı:

Herkese iyi günler resmi cevap geldi. En son görev yaptığım il nüfus müdürlüğü idari şerhi kaldırmış

Hayırlı olsun. 

Hangi il?

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...