İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Passaport, 50 dakika önce yazdı:

Ya bu sürdürülebilir bir olay değil de iste bakalım ne kadar uzatacaklar bu haksız durumlari kardeşine hat veren bir jandarma personelinin iade olduğunu biliyorum. Ama karadan havadan denizden daha duymadım.

Hava ile deniz çok sıkıntılı ama ne olacağını kestirmek biraz zor hakkımızda hayırlısı havadan da karadan da kardeşi darbeye karışmış kişilerin atılmadığını biliyorum...

701 khk incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

...arkadaşlar buraya da kopyalayıp yapıştırdım. biraz uzun olacak kusuruma bakmayın lütfen.  eşim 2018 nisan ayında bir gece tersaneye giderlerken gelen mesajla açığa alındı. gece yarısı müsait ilk limanda onları bıraktılar. bana haber vermesiyle ağlama günlerim başlamış oldu. nereden bilebilirdim ki, beterin beteri varmış.. yaklaşık 1 ay sonra küçük kızımı 10,5 aylıktı daha hastaneye götürmüştük. dönüşte eşime tlf. geldi. tem den arıyorlar. eve geldik yoksunuz diye. hemen eve gittik. 3 polis bina girişinde bekliyordu. eve çıktık. dediler gözaltı yapacaz. önceki çalıştığın ile götürüleceksin. biz şok tabii.neden dedik, bizim bi bilgimiz yok dediler. Allah onlardan razı olsun. bize o kadar iyi davrandılar ki. Ben ağlıyordum kadın polis ''ağlamayın suçsuzluğu ortaya çıkacak'' dedi.onlar bile anladılar. arar aramaz hemen eve gittik, eşimin işlemiş olduğu bi suç olsa koşa koşa gider mi hiç? zaten bunu tutanağa bile geçmişler. ev araması falan yapıldı, işlemlerin ardından eşimle vedalaştık, nasıl kötü bi durum Allah bi daha yaşatmasın o anları ne bize ne de bir başkasına. araca bindirip götürdüler canımı, hem de benden 18 saat uzağa.. günde 1 defa arıyorlardı beni. eşiniz iyi diye bilgi veriyorlardı. soruyordum arayan polise suçlaması ne, biz bilgi veremeyiz diyorlardı. 7 gün gözaltı sonrası sulh cezada adli kontrol şartı haftada 1 gün imza ve yurt dışı yasağı ile serbest kaldı şükür. suçlaması da 2014 yılı 1 ardışık arama 0 sn...  ama bir sıkıntı vardı, sevinemedik bile ne olduğunu anlayınca. eşime ifadesi alınırken bak sen dershanesine gitmişsin(eşim 98 yılında ortaokul son sınıfta ikamet ettiği ilçede başka dershane olmamasından dolayı gitmiş) ep (yazmak bile istemiyorum, ) kullan tutuklanmazsın demişler. eşim de nereden bilsin ep. sonradan öğreniyoruz. işlediğin suçtan ötürü özgür iradenle!!!!! pişman olmak demek olduğunu. taaa 98 yılında dershaneye gitmek suç muydu? nereden bilelim.. eşim bizi düşünmüş, küçük kızımızı, 8 yaşındaki oğlumuzu.. kabul etmiş maalesef. inanıp inanmamak size kalmış arkadaşlar. eşimin içi, vicdanı rahat. alnı ak.o hiç bir zaman vatanına, devletine ihanet edenlerden olmadı. buna tüm kalbimle inanıyorum. bunu da herkes bilsin benim kocam terörist değil.. sonrasında 701 ile ihraç olduk. hayatımızın en büyük şokunu yaşadık. henüz hakkında açılmış bi mahkeme bile yoktu. hayatımız altüst oldu. apar topar annemlere taşındık. hala onlarla yaşıyoruz. sağ olsunlar. eşim de bir etüt merkezinde servis şoförlüğü yapıyor. 2 okul sezonu oldu bu sene ile. öğrenci taşıyor.. ;) sağ olsunlar eşimin durumunu biliyorlar. onlar bile destek eşime. gizlemeye gerek yok. herkes bilsin.. 2018 ekim ayında mahkememiz beli oldu. üzüldük tabii. eşim ağır cezada yargılanacaktı. hiç suçu yokken. ilk mahkemede etkin pişmanlıktan vazgeçti. hakime ben etkin pişmanlık kullanacak bi suç işlemedim, ben ep nedir bilmiyordum demiş. hakim emin misin diye defalarca sormuş. eşim istemedi, kesinlikle kabul etmedi.duruşma tutanağında da var. 2. celsede tanık çıktı, dershanede ders veren şahıs. o da tutukluymuş, segbis ile katıldı. eşimin adını hatırladığını ama hatırladığı ismin gösterdiğiniz şahıs olduğunu bilmiyorum, eşimi 20 senedir görmediğini söyledi. 3. celseye ertelendi. 3. celseyi ayrıntılı anlatacağım..sormak istiyorum sayın @Aklima @phantom18 @Tweety @wildPuppy @Missisipi06eşim sizce sulh cezadaki ifadesindeki ep den mi ihraç oldu. çünkü ardışığında ki şahıs gemiden arkadaşı ve açıkta ve bölüğe bakıyorlardı birlikte. bizi asker aramıştır diyorlardı hep. ve de bi durum daha var eşimin ağabeyi ve yengesi ilk khk lar ile ihraç. ağabeyi 3 yıl bitecek neredeyse tutuklu. 8 küsür yıl ceza aldı ve de yengesi de ceza aldı şu an istinafta. ve deeee bir şok daha 21 kasım da ret kararımızı da gördük. çok üzüldüm, ağladım. benim çok umudum vardı komisyondan.karar elimize ulaşmadı. bakalım neye göre ret etmişler. daha davamız bile sonuçlanmamışken gerçekten çok üzüldüm bu duruma. eşim benden daha güçlü.oğlumun psikolojisi bozuldu. ben babamın asker olmasını istiyorum demiş psikoloğa. benim okb yeniden hortladı değişik bi versiyonunda ;) yaşadığım stres verici olaylarla ilgili olabileceği belirtiliyor.ilaç kullanıyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Portakal çiçeği öncelikle çok geçmiş olsun ancak genel forumda da eşinizin hakkında yapılan analizler gayet yerindeydi. Sibemol ile tanışmanızi isterim buralardaysa kendi durumunu yazsın ya da ben ozetliyim. Eşinin annesinin bankasyada hesabı var diye hem eşini hem de kendini ihraç etmişler. Yani tsk da bırakın kişinin kendisi hakkında suç bulunmayı akrabası bile hakkında suçlama varsa ihraç ediliyor. Zaten bu forumda olanların yarısı malasef akrabalarının mahkemelerini takip ediyor acaba onlar beraat eder de göreve doner miyiz ya da komisyon suçun şahsiliği ilkesini hatırlar da bu bekleyen gruba kabul verir mi?

Umutsuzlanin diye yazmadım sakın yanlış anlamayin

Sadece tsk da hukuksuz ihraçlari varlığını bilin istedim. Tweeterda leventmazligüney diye bir ihraç asker var kardeşinin birin de bylock suclamasi var diye diğer üç kardeşi ihraç etmişler. Yani böyle katı ve hukuksuz uygulamar var malasef

677 jandarma takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

o degilde herkesin peynir ekmek gibi asker oldugu dönemde askeriyeden atildık iyi mi hemde ne sekilde sizde farkediyor musunuz bilmem ama inadına sanki etrafimdaki herkes asker oluyor yahu gördügüm her 3 kisiden 2 bucugu asker?  pek bi populerlesti bi trend oldu bu is ben anlayamadim anlayan varsa beri gelsin ?

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
BusnrYilmaz, 7 saat önce yazdı:

o degilde herkesin peynir ekmek gibi asker oldugu dönemde askeriyeden atildık iyi mi hemde ne sekilde sizde farkediyor musunuz bilmem ama inadına sanki etrafimdaki herkes asker oluyor yahu gördügüm her 3 kisiden 2 bucugu asker?  pek bi populerlesti bi trend oldu bu is ben anlayamadim anlayan varsa beri gelsin ?

Algıda seçicilik başlamış sizde ?

Modayı hiç takip edemedim. Askerlik trend olmadan önce bu işe başladım ve moda olmasıylada ilgilenecek vaktim olmadı maalesef. Yeni işe başlayanlara Allah yardımcı olsun. İşleri çok ama çok zor. 

İşi bilenler işsiz, işi bilmeyenler işi bilenleri koruyacak. Acı bir durum benim adıma

701 kriter yok KYOK aldı 2018 Dz.K.K.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Mat algida secicilik mi yoksa bosalan kadrolar jet hızıyla dolduruluyor mu ?

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sn. Aklima, “ ... iltisak; yani yapışıkmış gibi birlikte hareket etme, gönüllü şekilde tabi olma, aynı yöne bakma, olayları aynı bakış açısıyla değerlendirme, eylemlerini bir grubun, örgütün ya da yapının işaretleri, talimatları, yönlendirmelerine göre gerçekleştirme ve bunu yaparken dünyevi ya da uhrevi faydalar umma hali ile irtibat; yani bir çıkar ilişkisi nedeniyle gönüllü veya gönülsüz kendi davranışlarını bireysel iletişim yoluyla ya da yazılı ve görsel basın, sosyal medya paylaşımları üzerinden gelen mesajları dikkate alarak belirleme hali de kamu görevinden çıkarmanın hukuki gerekçeleri arasında sayılmıştır” (Ankara Bölge İdare Mahkemesi 13. İdari Dava Dairesi, 27.06.2019, E. 2019/622, K. 2019/596). Şeklinde irtibat ve iltisakın tanımı yapılmış. Ben 2. derece akraba ihracı nedeniyle ihraç edildiğimi düşünüyorum ve ihraç edildiğim khk da irtibatlı ve iltisaklı olan deniliyor. Hiçbir kriterim yok hatta SYOK belgesi aldım. SYOK belgesinde zaten hiçbir bağlantımın olmadığı açıkça ortaya konulmaktadır. Komisyondan olası ret durumunda idare mahkemesi dilekçesi yazarken irtibat ve iltisakın tanımına atıf yapılabilir mi. Çünki bu tanıma göre ne iltisak ne de irtibat mevcut. Şimdiden teşekkür ederim.

701 KHK-Komisyon inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aylin turan, 41 dakika önce yazdı:

Hiçbir kriterim yok hatta SYOK belgesi aldım. SYOK belgesinde zaten hiçbir bağlantımın olmadığı açıkça ortaya konulmaktadır.

SYOK kararını nasıl aldınız acaba? Bi başvuru sonucunda mı oldu yoksa c. Savcısı kendiliğinden mi verdi (bezer durumdayız ohal sonrası 1.derece akrabadan ötürü ihraç.) 

OHAL sonrası ihraç ankara 12.idare mah 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Güneşzag Adliyede özel soruşturma bürosu var. Orada savcının yanına gittim. İhraç oldum ama adli/idari bir durum yaşamadım dedim. Yani kendi kendimi hakkımda inceleme yapılsın diye ihbar ettim. Büronun cevap vermesi 4 aydan fazla sürdü. Neticede tarafıma bu belge verildi. 

701 KHK-Komisyon inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Mat, 11 saat önce yazdı:

İşi bilenler işsiz, işi bilmeyenler işi bilenleri koruyacak. Acı bir durum benim adıma

Bence işi bilmeyenler için daha sıkıntılı. Geçmişte yapmış olduğumuz meslek çocuk oyuncağı değildi. Adı üstünde Türk Silahlı Kuvvetleri. Silahla iş yaptırdığınız kişilere çok dikkat etmeniz gerekir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...