İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Konuk
Aklima, 33 dakika önce yazdı:

Normal şartlarda, hızlandırmak için yapabileceğiniz bir şey yok. Dilekçeyle CİMER' e başvurabilirsiniz. Sonucu değiştirmese bile ilerdeki aşamalarda makul sürede yargılanma hakkınızın ihlaline dair bu olayı gösterirken "bu konuda şu tarihte CİMER' e yaptığım başvuruya cevap verilmedi veya şöyle bir cevap verildi ancak süreci değiştirmedi" diyebilirsiniz. Durum, bulunduğunuz yere göre değiyor. Öncelikli istenen dosyalar oluyor, personel olmuyor. Net bildiğim 20 temmuz 2016 de bahsettiğiniz malzemeleri alınıp halen teslim edilmeyenler var. Bunu yanında soruşturması, kovuşturması bitip söz konusu malzemeleri teslim edilmeyen var. Malzemelerinin bir kısmı geçen yıl verilip bir kısmı bu ay başında verilenler var. Duruşma konusuna gelince bazı hakimler dosya durumuna bakıp sonucu beklemeyebiliyor. Dijitallerde neye bakılıyor, Bylock, Kakaotalk gibi program kalıntıları, diğer programlarla mesaj içerikleriniz, resimler, videolar, tarayıcı geçmişiniz, kurup kaldırdığınız programlar, en önemlisi cihaz belleğinde özel bir program aracılığıyla önceden belirlenen kelimelerin arattırılması. Örneğin Kakaotalk programı kalıntısı raporlarının en büyük sebebi bu arama şekli. Çünkü telefonda google play uygulaması varsa onun içerinde kako talk ifadesi geçiyor. Arama yazılımıda bunu buluyor. Sıkıntı programın bulduğunu yorumlamaktan aciz olan, o raporu düzenleyen kişi. Allah' tan bu konuda baya inceleme yapıldı ve yanlış rapor düzenlendiğine dair paylaşımlar var.

sayın @Aklima   ilgilenip verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederimm. tez zamanda iadenizi görürsünüz inş.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 17 dakika önce yazdı:

sayın @Aklima   ilgilenip verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederimm. tez zamanda iadenizi görürsünüz inş.

Teşekkür ederim.

Daha öncede bir kaç kez paylaşmıştım "benimle, eşimle ve evladımla ilgili hiç bir şey olamaz Allah' ın selamını dahi vermedim, mevcut zihniyetle en az %51 red bekliyorum" şeklinde. Cuma günü bu %51' e destek verecek bir gelişme oldu. Ailecek mevcut durumda olmamıza vesile 2 nci derece akrabam ceza almış. İstinaf, Yargıtay aşamaları diye tutuksuz olarak devamına karar verilmiş. Durumunu nadiren de olsa tek görüştüğüm ikinci derece akrabamdan öğrendim. Kendisinin ifadesiyle nedeni iki ay önce ortaya çıkan ve 2012 yılında beraber sohbete giderdik diyen bir devre arkadaşıymış. Kovuşturması, sonradan kendisini tanımadığını ifade eden ve "bana bunun adını ver" dediler şeklinde ifadesini değiştiren birisi nedeniyle başlamıştı. Cezası, pek çok ceza davası gibi sonradan istinaf yada yargıtayda kesinlikle bozulacak. Ama, kamu görevinden çıkarırken vesile kılan zihniyet yine başka bir şey için vesile kılabilir. Kaldı ki halen kardeş, baba vesile edilerek kamudan çıkarmalar yapan bir kuruma tabiyiz. Hayırlısı bakalım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, Bir saat önce yazdı:

Teşekkür ederim.

Daha öncede bir kaç kez paylaşmıştım "benimle, eşimle ve evladımla ilgili hiç bir şey olamaz Allah' ın selamını dahi vermedim, mevcut zihniyetle en az %51 red bekliyorum" şeklinde. Cuma günü bu %51' e destek verecek bir gelişme oldu. Ailecek mevcut durumda olmamıza vesile 2 nci derece akrabam ceza almış. İstinaf, Yargıtay aşamaları diye tutuksuz olarak devamına karar verilmiş. Durumunu nadiren de olsa tek görüştüğüm ikinci derece akrabamdan öğrendim. Kendisinin ifadesiyle nedeni iki ay önce ortaya çıkan ve 2012 yılında beraber sohbete giderdik diyen bir devre arkadaşıymış. Kovuşturması, sonradan kendisini tanımadığını ifade eden ve "bana bunun adını ver" dediler şeklinde ifadesini değiştiren birisi nedeniyle başlamıştı. Cezası, pek çok ceza davası gibi sonradan istinaf yada yargıtayda kesinlikle bozulacak. Ama, kamu görevinden çıkarırken vesile kılan zihniyet yine başka bir şey için vesile kılabilir. Kaldı ki halen kardeş, baba vesile edilerek kamudan çıkarmalar yapan bir kuruma tabiyiz. Hayırlısı bakalım.

Aklıma öncelikle geçmiş olsun ama ben sadece bundan dolayı size ret verilme ihtimalini düşünmüyorum. Araştırma merkezi tam da bu sebepten kuruldu. Yani akrabanizin ceza almaması beraat etmesi süper olurdu tabi ama sonuçta eninde sonunda suçun şahsiliği benimsenecek benzer durumdayız benim akrabam cezam almadı mahkemesi devam ediyor ama bylocktan yargılanıyor ha beraat eden de var tek suclama bu lehte tanık da var açıkçası beraat etmesini ondan çok ben istiyorum ama benim birinci dereceden akrabamdi bu kisi. Siz avantajlı durumdasiniz. Size ret gelmesi burda bekleyen çoğu kişi için yıkım olur ben de dahil

677 jandarma takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aklima, Bir saat önce yazdı:

Teşekkür ederim.

çok geçmiş olsun. hayırlısı olsun.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Passaport Jandarma ve sahil güvenlik bu konularda daha iyimser, iade olursunuz diye tahmin ediyorum. Jandarma personeli olup ankesörden yargılanan, 1 sene tutuklu kalmış bir tanıdığım henüz ihraç bile olmadı. Sahil güvenlikte de akrabası ihraç olup da devam eden var diye biliyorum..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kratoos, 58 dakika önce yazdı:

@Passaport Jandarma ve sahil güvenlik bu konularda daha iyimser, iade olursunuz diye tahmin ediyorum. Jandarma personeli olup ankesörden yargılanan, 1 sene tutuklu kalmış bir tanıdığım henüz ihraç bile olmadı. Sahil güvenlikte de akrabası ihraç olup da devam eden var diye biliyorum..

Mesele ben değilim mesele biziz normal memuriyetlerde 5 tane kriteri olan adam dönerken askeriyede akrabadan dolayı atılmak tamamen haksızlık anayasa da aykırı hem de vicdana aykırı ben o yüzden bu durumda olan tüm askerlerin iade olmasını diliyor ve istiyorum. Bakın bir evin içinden hem sağcı hem solcu cikabilir. Kardeşler için atalarımız beş parmağın beşi bir değil demiş ve tüm ülkeler suçun şahsiliği ilkesine uyguluyor. Yani bir adami Arabistan da bile suç işleyince babasını getirip yanında asmiyorlar. 

677 jandarma takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Passaport bu sözlerin altına imzamı atarım, durumu çok güzel özetlemiş özellikle mesele ben değil biz demeniz duygulandırdı beni :)) tsk personeli bu konuda  biraz bencil gibi çünkü iade olan var ancak karar paylaşan yok neredeyse. İade olan ben paçayı kurtardım, kurtaramayan düşünsün gibi mi düşünüyor artık bilemiyorum 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

O kadar bencil ve maalesef ülke konjonktürüne göre davranıyoruz ki saf olduk bence. Düşünün sendikadan başına iş gelmiş kişi dönünce sendika mı lanet olsun diyor ama yasal hakkı. Ondan vazgeçtiğini bile umursamıyor.

Ben en başından beri dediğim bir şey var. 20 kişi 100 bin TL ile fona üye olsa ama bu fon ülkemde teknoloji yatırımı yapan bir firmaya ortak olsa (ki böyle firmalar var) sabit maaş gibi fon getirisi olur ve geleceğe ortak olur ama biz kılımızı oynatmadan birşeyler olsun istiyoruz. Bu sadece girişim ile ilgili değil.  Her mecrada varlık göstermekle ilgili. 

Durumdan bir an önce sıyrılıp geleceğe bakmak lazım 

701 kriter yok KYOK aldı 2018 Dz.K.K.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
kratoos, 2 saat önce yazdı:

benim eşim de sahil güvenlikti!!!!

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kratoos, Bir saat önce yazdı:

@Passaport bu sözlerin altına imzamı atarım, durumu çok güzel özetlemiş özellikle mesele ben değil biz demeniz duygulandırdı beni :)) tsk personeli bu konuda  biraz bencil gibi çünkü iade olan var ancak karar paylaşan yok neredeyse. İade olan ben paçayı kurtardım, kurtaramayan düşünsün gibi mi düşünüyor artık bilemiyorum 

Sayın kratoos,

TSK hariç hiç bir kurum "aile, aidiyet, silah arkadaşlığı" vb durumlardan bahsetmiyor, "arkadaş" kelimesine dahi "arkanı dayadığın daştan" gelen gibi hikayeler uydurup insanların bağ oluşturmasıyla ilgili bir düzen kurmuyor. Hal böyle olunca da düştüğün yada düşürüldüğün zaman yanında kimsenin olmaması tarifsiz bir şekilde koyuyor insana. Yalnızlaştırıyor, kızdırıyor, küstürüyor, kinlendiriyor, acımasızlaştırıyor. En az ailenin sırtını dönmesi kadar acı verici. İşin başka bir acı tarafı da bu kadar bağlı olduğumuzun farkında olmamamız. Buda itiraf edemediğimiz ama koyan başka bir husus.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...