İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Konuk
Aklima, 47 dakika önce yazdı:

Sayın kratoos,

TSK hariç hiç bir kurum "aile, aidiyet, silah arkadaşlığı" vb durumlardan bahsetmiyor, "arkadaş" kelimesine dahi "arkanı dayadığın daştan" gelen gibi hikayeler uydurup insanların bağ oluşturmasıyla ilgili bir düzen kurmuyor. Hal böyle olunca da düştüğün yada düşürüldüğün zaman yanında kimsenin olmaması tarifsiz bir şekilde koyuyor insana. Yalnızlaştırıyor, kızdırıyor, küstürüyor, kinlendiriyor, acımasızlaştırıyor. En az ailenin sırtını dönmesi kadar acı verici. İşin başka bir acı tarafı da bu kadar bağlı olduğumuzun farkında olmamamız. Buda itiraf edemediğimiz ama koyan başka bir husus.

Dediğiniz gibi kendimi yalnız ve küskün hissediyorum çünkü meslek hayatım boyunca herkesle iyi geçinmeye çalıştım, kardeşim eşim hasta, çocuğun mezuniyeti var nöbetimi tutar mısın dediler kimseyi geri çevirmedim. Bayramda 2 haftalık mülteci görevi yazdılar gittim, pazar günü telefon ettiler şehir dışına görev var gider misin diye, akşamına biletimi alıp gittim.. Sonucunda ihraç olduğum zaman arayıp bir geçmiş olsun bile demediler..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
kratoos, 16 dakika önce yazdı:

@portakal çiçeği eşiniz karargaha ifade için çağrılmış mıydı?

karargah? pardon anlayamadım ne sormak istediğinizi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
kratoos, 12 dakika önce yazdı:

Dediğiniz gibi kendimi yalnız ve küskün hissediyorum çünkü meslek hayatım boyunca herkesle iyi geçinmeye çalıştım, kardeşim eşim hasta, çocuğun mezuniyeti var nöbetimi tutar mısın dediler kimseyi geri çevirmedim. Bayramda 2 haftalık mülteci görevi yazdılar gittim, pazar günü telefon ettiler şehir dışına görev var gider misin diye, akşamına biletimi alıp gittim.. Sonucunda ihraç olduğum zaman arayıp bir geçmiş olsun bile demediler..

eşimi de arayan olmadı öyle pek. sayılı kişiler. ama dışarıda bi yerlerde karşılaşınca sarıldılar, nasılsın, seni özledik, seni iyi gördük falanlar filanlar.. tabii ki iyi görecektiniz, ne bekliyorlar ki acaba.. o suçlu mu ki kendini perişan etsin, tabii ki güçlü duracak. duracak ki haklarını sonuna kadar alabilmek için mücadele edecek.. kendinizi yalnız ve küskün hissetmeyin. sizin durumunuzda olanlar çok. elbet geçecek bu günler masum olanlar için düzelecek her şey...

kratoos, 15 dakika önce yazdı:

@portakal çiçeği Ankara / Sahil Güvenlik Karargahı

ihracından önceki  ifadesi içinse; evet gözaltı sonrası ankara ya çağırılmıştı. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@portakal çiçeği eşiniz karargahta görev yapan bir albayın (ismi lazım değil) azizliğine uğramış o zaman. Yüzlerce insanı önce işini kaybetmekle tehdit edip ardından görevine son veren sonrasında emekli olan birisi.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 5 saat önce yazdı:

Teşekkür ederim.

Daha öncede bir kaç kez paylaşmıştım "benimle, eşimle ve evladımla ilgili hiç bir şey olamaz Allah' ın selamını dahi vermedim, mevcut zihniyetle en az %51 red bekliyorum" şeklinde. Cuma günü bu %51' e destek verecek bir gelişme oldu. Ailecek mevcut durumda olmamıza vesile 2 nci derece akrabam ceza almış. İstinaf, Yargıtay aşamaları diye tutuksuz olarak devamına karar verilmiş. Durumunu nadiren de olsa tek görüştüğüm ikinci derece akrabamdan öğrendim. Kendisinin ifadesiyle nedeni iki ay önce ortaya çıkan ve 2012 yılında beraber sohbete giderdik diyen bir devre arkadaşıymış. Kovuşturması, sonradan kendisini tanımadığını ifade eden ve "bana bunun adını ver" dediler şeklinde ifadesini değiştiren birisi nedeniyle başlamıştı. Cezası, pek çok ceza davası gibi sonradan istinaf yada yargıtayda kesinlikle bozulacak. Ama, kamu görevinden çıkarırken vesile kılan zihniyet yine başka bir şey için vesile kılabilir. Kaldı ki halen kardeş, baba vesile edilerek kamudan çıkarmalar yapan bir kuruma tabiyiz. Hayırlısı bakalım.

Aklima hocam çok geçmiş olsun inşallah bi an önce akrabanızın cezasını üst mahkeme bozar. Komisyondan red alsanız bile idare mahkemesinden iade olacaksınız. Bu düzen böyle gitmeyecek elbette hukukun normal işlediği günleride göreceğiz?? hakkınız ödenmez  tek temennim en kısa zamanda tüm masumlarla birlikte iadenizin gerçekleşmesi

OHAL sonrası ihraç ankara 12.idare mah 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaslar  bugun emniyetten  aradilar  davet uzerine  ıfade  icin. Uzun zaman  oldu  ggu olarak  beklemedeydim.Birligimden ggu olurken hakkinda tek tanik beyani var demishlerdu ama bbugun ogrendim ki 3 sabit numaradan 4 gorusmem cikmis   hepsiyle 3 7 ser dk konusulmus. Ardisik arama degilmis.  Inanin artik kafayi siyiracam sanki komplo kurulmus gibi atmak icin bahane gibi geliyor  v bunlar  bana bununla ilgili ne cikar ne derler sizce var mi benim gibi olan arkadaslar yardimci olursaniz sevinirim

Kuvvetli  isine gercekten hakim bu konularda tecrubeli iyi avukat ariyorum. Yardimci olabilir misiniz bu konuda    

Tek tanik beyani adli islem yok dava yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kubi01, 2 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaslar  bugun emniyetten  aradilar  davet uzerine  ıfade  icin. Uzun zaman  oldu  ggu olarak  beklemedeydim.Birligimden ggu olurken hakkinda tek tanik beyani var demishlerdu ama bbugun ogrendim ki 3 sabit numaradan 4 gorusmem cikmis   hepsiyle 3 7 ser dk konusulmus. Ardisik arama degilmis.  Inanin artik kafayi siyiracam sanki komplo kurulmus gibi atmak icin bahane gibi geliyor  v bunlar  bana bununla ilgili ne cikar ne derler sizce var mi benim gibi olan arkadaslar yardimci olursaniz sevinirim

Kuvvetli  isine gercekten hakim bu konularda tecrubeli iyi avukat ariyorum. Yardimci olabilir misiniz bu konuda    

Sayın Kubi01,

Bir husus dikkatimi çekti. Profilinizde ihraç/mağdur yakını olarak seçim yapmışsınız bu paylaşımınızda ise hakkınızda tanık beyanı olduğundan bahsetmişsiniz. Durumunuz tam olarak nedir?

Telefon konusuna gelince; 3-7 dakikalık görüşmeler, periyodik arama yada ardışık arama kapsamına girmiyor. Bu görüşmeler için kullanılan dilim en fazla 50 sn olarak genel olarak uygulanıyor. Bu aramalar aynı şehirdenmi, hangi dönemde, siz faarklı şehirdeykenmi? hangi güne denk geliyor? Mesai öncesimi sonrasımı? Hafta sonuysa siz o gün nöbetçi olabilirmisiniz? Görevinize göre dışardaki bir personel aramış olabilirmi? Arama yapılan numara nerde, servis kalkış noktasına yakınmı? hastaneye yakınmı? Terminale yakınmı? bu sorulara cevap gerekir. Bu soruların cevabınıda siz vereceksiniz. Sizin bunları cevaplayabildiğiniz ölçüde avukatın size yardımı olur.

Avukat konusunda yardımcı olmak isteyen forum üyeleri olacaktır. Bu nedenle soruşturmanızın hangi ilde olduğunu belirtirmisiniz.

Güncelleme • • Aklima

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tek tanik beyani adli islem yok dava yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...