İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Konuk

Merhabalar, ocak ayında ankesörden (1 adet 0sn) 3. duruşmama çıkıcam. Mahkeme talep ettiği evraklar için "dosyamız karar aşamasına geldiği için ivedilikle" şerhi düşmüş. Bu duruşmada savcı mütalaasını verir mi acaba?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
phantom18, 4 saat önce yazdı:

@portakal çiçeği bende döneceğimize Allah'ın izniyle eminim yeter ki gerçekler açığa çıkarılsın, çıksın. OYAK ödemeleri konusunda; ihraç edildiğimizde biriken paranın üzerinden kaç ay aidat yatırılmadı ise maaş mutemetleri hesaplayıp kuruluşa gönderecek.Aidatların onlara ulaşmasına müteakip emsallerinizden birikiminizin geri kalmaması için gönderilen aidatlar üzerinden kar payı farkını sizden isteyecekler. Müşteri hizmetlerinden bu şekilde bilgi almıştım.Ve delilik mi bilmiyorum daha OYAK paramı çekmedim!

teşekkürler bilgilendirmeniz için..

Mat, 3 saat önce yazdı:

Üstadım paranızı alın.  Nemalanmıyor ve maalesef döndüğümüzde tonlarca para isteyecekler. Ben dönüşü müteakip sıfırdan başlamayı düşünüyorum. Kısmet olursa OYAK ile bağımı minimum tutacağım 

dönüşte sıfırdan başlamak mümkün mü acaba

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 21 dakika önce yazdı:

teşekkürler bilgilendirmeniz için..

dönüşte sıfırdan başlamak mümkün mü acaba

Zorla paramı alacak değiller ya. Hem istesinler %9 faiz uyguluyorlar. Veririm bir ara %9 onlar istiyor banka %11-12 veriyor ?

701 kriter yok KYOK aldı 2018 Dz.K.K.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi günler,

Daha önce forumda bir kez konu olan gizli ibarali evrakların kişilere gösterilmemesi hususu vardı.

İdare mahkemesi aşamasında gizli ibareli evrak gönderilmesi ve bunu görememeniz durumu için dava dilekçelerine ekleyebileceğiniz yeni bir AYM kararı. 24.10.2019 tarihli ve 12.12.2019 tarihinde yayınlandı. https://kararlarbilgibankasi.anayasa.gov.tr/BB/2016/9326 adresinden ulaşabilirsiniz. Sadece 34 ve 35 inci madde dahi kullanmak için yeterlidir.

Size sunulmayan bilgi, belge, evrak vb olması söz konusu değildir. Dilekçenizde bu hususu baştan yazarsanız bir adım öne geçersiniz. Arşivlemenizi tavsiye ederim.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
phantom18, 9 saat önce yazdı:

@portakal çiçeği bende döneceğimize Allah'ın izniyle eminim yeter ki gerçekler açığa çıkarılsın, çıksın. OYAK ödemeleri konusunda; ihraç edildiğimizde biriken paranın üzerinden kaç ay aidat yatırılmadı ise maaş mutemetleri hesaplayıp kuruluşa gönderecek.Aidatların onlara ulaşmasına müteakip emsallerinizden birikiminizin geri kalmaması için gönderilen aidatlar üzerinden kar payı farkını sizden isteyecekler. Müşteri hizmetlerinden bu şekilde bilgi almıştım.Ve delilik mi bilmiyorum daha OYAK paramı çekmedim!

Oyak konusu aynen öyle, kardeşim emsalleri ile aynı duruma gelmek için ek para yatırdı kendi cebinden.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Benim de oyak üzerinde tedbir kararı vardı, ACM'den tedbir kararının kaldırılmasına dair yazı alıp göndermiştim. Ekim 2017'de hesabıma 100.000 TL. yatırılmıştı. 99'lu Bkm.Asb.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

sayın @Aklima  el konulan dijitallerin incelemesini hızlandırmak için bir şeyler  yapabilir miyiz?  eşimin alınalı 19 ay oldu, duruşmalar erteleniyor, dijitaller vs. beklendiği için. bir de el konulan  dijitallerde neye bakılıyor. bylock sonucu hemen belli olmuştu..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@kratoos Dosyanız karar aşamasına geldiyse dediğiniz gibi olur yani başka bir aksilik olmadıkça, ilk duruşmada karar çıkar. Savcı da duruşmaya mütalaa hazır gelir zaten hazır formatları oluyor ondan değiştirip size uyarlıyor. Söze  "Her ne kadar .... " diye başlar inşallah  ? Hakkınızda hayırlısı olsun. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Müjdat Çakır Aslında umutluyum biraz ama bilemiyorum. Görev yaptığım şehre hts kaydı için yazı yazmışlardı başka ardışık var mı diye, yoktur cevabı geldi. Aleyhte tanık beyanı da yok. Sadece cevapsız çağrı kalıyor geriye. Hayırlısı diyorum..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 14.12.2019 - 19:15 yazdı:

sayın @Aklima  el konulan dijitallerin incelemesini hızlandırmak için bir şeyler  yapabilir miyiz?  eşimin alınalı 19 ay oldu, duruşmalar erteleniyor, dijitaller vs. beklendiği için. bir de el konulan  dijitallerde neye bakılıyor. bylock sonucu hemen belli olmuştu..

Normal şartlarda, hızlandırmak için yapabileceğiniz bir şey yok. Dilekçeyle CİMER' e başvurabilirsiniz. Sonucu değiştirmese bile ilerdeki aşamalarda makul sürede yargılanma hakkınızın ihlaline dair bu olayı gösterirken "bu konuda şu tarihte CİMER' e yaptığım başvuruya cevap verilmedi veya şöyle bir cevap verildi ancak süreci değiştirmedi" diyebilirsiniz. Durum, bulunduğunuz yere göre değiyor. Öncelikli istenen dosyalar oluyor, personel olmuyor. Net bildiğim 20 temmuz 2016 de bahsettiğiniz malzemeleri alınıp halen teslim edilmeyenler var. Bunu yanında soruşturması, kovuşturması bitip söz konusu malzemeleri teslim edilmeyen var. Malzemelerinin bir kısmı geçen yıl verilip bir kısmı bu ay başında verilenler var. Duruşma konusuna gelince bazı hakimler dosya durumuna bakıp sonucu beklemeyebiliyor. Dijitallerde neye bakılıyor, Bylock, Kakaotalk gibi program kalıntıları, diğer programlarla mesaj içerikleriniz, resimler, videolar, tarayıcı geçmişiniz, kurup kaldırdığınız programlar, en önemlisi cihaz belleğinde özel bir program aracılığıyla önceden belirlenen kelimelerin arattırılması. Örneğin Kakaotalk programı kalıntısı raporlarının en büyük sebebi bu arama şekli. Çünkü telefonda google play uygulaması varsa onun içerinde kako talk ifadesi geçiyor. Arama yazılımıda bunu buluyor. Sıkıntı programın bulduğunu yorumlamaktan aciz olan, o raporu düzenleyen kişi. Allah' tan bu konuda baya inceleme yapıldı ve yanlış rapor düzenlendiğine dair paylaşımlar var.

Güncelleme • • Aklima

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...