İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

aylin turan, 16 saat önce yazdı:

Sn. Aklima, “ ... iltisak; yani yapışıkmış gibi birlikte hareket etme, gönüllü şekilde tabi olma, aynı yöne bakma, olayları aynı bakış açısıyla değerlendirme, eylemlerini bir grubun, örgütün ya da yapının işaretleri, talimatları, yönlendirmelerine göre gerçekleştirme ve bunu yaparken dünyevi ya da uhrevi faydalar umma hali ile irtibat; yani bir çıkar ilişkisi nedeniyle gönüllü veya gönülsüz kendi davranışlarını bireysel iletişim yoluyla ya da yazılı ve görsel basın, sosyal medya paylaşımları üzerinden gelen mesajları dikkate alarak belirleme hali de kamu görevinden çıkarmanın hukuki gerekçeleri arasında sayılmıştır” (Ankara Bölge İdare Mahkemesi 13. İdari Dava Dairesi, 27.06.2019, E. 2019/622, K. 2019/596). Şeklinde irtibat ve iltisakın tanımı yapılmış. Ben 2. derece akraba ihracı nedeniyle ihraç edildiğimi düşünüyorum ve ihraç edildiğim khk da irtibatlı ve iltisaklı olan deniliyor. Hiçbir kriterim yok hatta SYOK belgesi aldım. SYOK belgesinde zaten hiçbir bağlantımın olmadığı açıkça ortaya konulmaktadır. Komisyondan olası ret durumunda idare mahkemesi dilekçesi yazarken irtibat ve iltisakın tanımına atıf yapılabilir mi. Çünki bu tanıma göre ne iltisak ne de irtibat mevcut. Şimdiden teşekkür ederim.

İdare mahkemesine vereceğiniz dilekçede iki temel husus var. İlki hakkınızdaki sözde gerekçeleri irtibat ve iltisak tanımları kapsamında eleştirmek, irdelemek, sorgulamak diğeri de hak ihlallerine yer vermek. https://forum.khkhaber.com/topic/15003-i̇dari-davalar-konusunda-önemli-paylaşımlar/?tab=comments#comment-46831 sayfasındaki 3 numaralı paylaşımda irtibat ve iltisak tanımları konusuna değinmiştim.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Passaport, 09.12.2019 - 17:14 yazdı:

Portakal çiçeği öncelikle çok geçmiş olsun ancak genel forumda da eşinizin hakkında yapılan analizler gayet yerindeydi. Sibemol ile tanışmanızi isterim buralardaysa kendi durumunu yazsın ya da ben ozetliyim. Eşinin annesinin bankasyada hesabı var diye hem eşini hem de kendini ihraç etmişler. Yani tsk da bırakın kişinin kendisi hakkında suç bulunmayı akrabası bile hakkında suçlama varsa ihraç ediliyor. Zaten bu forumda olanların yarısı malasef akrabalarının mahkemelerini takip ediyor acaba onlar beraat eder de göreve doner miyiz ya da komisyon suçun şahsiliği ilkesini hatırlar da bu bekleyen gruba kabul verir mi?

Umutsuzlanin diye yazmadım sakın yanlış anlamayin

Sadece tsk da hukuksuz ihraçlari varlığını bilin istedim. Tweeterda leventmazligüney diye bir ihraç asker var kardeşinin birin de bylock suclamasi var diye diğer üç kardeşi ihraç etmişler. Yani böyle katı ve hukuksuz uygulamar var malasef

teşekkür ederim..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın aklıma forumda danıştayın bir jandarma personeli icin amca dayiyla alakali bir kararı var bu acaba 3uncu derecede ihrac olanlar icin emsal teskil eder mi?

701 khk incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Merhaba askeri personelde iyiye giden bir durum yok. 668'den hala bekleyenler var ben de dahil olmak üzere...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bugün avukatla görüştüm idare mahkemesi için. Dedi ki, dosyanızı belki komisyon incelememiştir bile. Tsk personelisiniz çünkü. 

Bir de şu fetö borsasından bahsetti. Konur sokaktaki avukatlara uğrasaydınız dönüşte alacağınız paranın yarısını vererek ret almazdınız dedi. Tskda kurumlar personeli geri istemiyormuş. Bizim sosyal haklarımız orduevi kamp vb. diğer kurumlara nazaran çok göze batıyormuş. Yerimize talip çok yani. 

Böyle tuhaf bi konuşma geçti 

• Kahkaha 1
  • Kızma 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 31 dakika önce yazdı:

Bugün avukatla görüştüm idare mahkemesi için. Dedi ki, dosyanızı belki komisyon incelememiştir bile. Tsk personelisiniz çünkü. 

Bir de şu fetö borsasından bahsetti. Konur sokaktaki avukatlara uğrasaydınız dönüşte alacağınız paranın yarısını vererek ret almazdınız dedi. Tskda kurumlar personeli geri istemiyormuş. Bizim sosyal haklarımız orduevi kamp vb. diğer kurumlara nazaran çok göze batıyormuş. Yerimize talip çok yani. 

Böyle tuhaf bi konuşma geçti 

Girsinler de ev ne demek anlasınlar ?

701 kriter yok KYOK aldı 2018 Dz.K.K.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Garfield, 5 saat önce yazdı:

Sayın aklıma forumda danıştayın bir jandarma personeli icin amca dayiyla alakali bir kararı var bu acaba 3uncu derecede ihrac olanlar icin emsal teskil eder mi?

https://forum.khkhaber.com/topic/6708-danıştay-12-daire-2019831-e-20195483-k-amca-dayı-akraba-bilgisi-ile-işlem-yapılamaz/

Sanırım bahsettiğiniz karar bu. Bu karar akrabalarla ilgili olarak güvenlik soruşturmasının olumsuz sonuçlandığı gibi bir gerekçenin kabul edilmemesine yönelik. Benzer başka kararlarda var. Bu kararın diğerlerinden bir farkı var. Akrabaların bir kısmı üvey bir kısmı hakkındaki iddialarda ispat edilememiş. Yani haklarında adli bir kayıt yok.

Bizim durumumuzda kullanılabilir mi? Kullanılabilir. Ama bunun için önce "seni şu akrabandan dolayı kamu hizmetinden çıkardık" demeleri gerekli. Bunu diyen yok ki. Taki idare mahkemesine başvurduğunuzda akrabların isimleri ve aklarında yapılan işlemler nedeniyle değerlendirdik gibi bir ifade kullanıyorlar. Ki bu şekilde olanı bile sayılı. Genelde ".... akrabası hakkında ... ile işlem yapıldığı bilgisine ulaşıldığı" deyip "hırsızın oğlu hırsız olur" şeklindeki hint deyişini kulağa fısıldıyorlar.

Son üç günde bir kaç kez paylaştığım bir husus var. TSK, Adalet, Emniyet ve Sağlık bakanlığında olanların komisyon ile geri dönmeleri kurumlarının oluruyla olabilir. Bunun haricinde en basit red gerekçesi "kurum kanaati" olacaktır. Ancak idare mahkemesi aşamasında ise durum değişiyor. Ceza almamış kim varsa geri döner. Hele Danıştay elini taşın altına bir soksun, çok hızlı olacak her şey.

Bizim işler mevcut zihniyetle, normal süreç devam ederken irtibat ve iltisak kelimelerine Danıştay yada AYM bir tanımlama ve çerçeve getirdiğinde netleşir. Bunun haricindeki gelişmeler mevcut zihniyetin mecbur kalmasıyla ancak olur.

Güncelleme • • Aklima
  • Beğeni 1
  • Teşekkür 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar diyelim ki yarın işe başladınız. Yapmak isteyip te yapamadığınız eminim cok sey vardır veya pişman olduğunuz bir daha yaparsam ellerim kırılsın dediğiniz. 

Şimdi gelecek planlarımızı yazalım.  Mesela döndüğümde ben ilk önce bir masaja gidecegim. Eşimi çocuğumu alıp sapanca da 1 hafta sonu tatilim kesin. Yanımda olanların numaraları hariç geriye kalan herkesin numarasını silip hattımı değiştireceğim 

Peki siz ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mat, 10 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar diyelim ki yarın işe başladınız. Yapmak isteyip te yapamadığınız eminim cok sey vardır veya pişman olduğunuz bir daha yaparsam ellerim kırılsın dediğiniz. 

Şimdi gelecek planlarımızı yazalım.  Mesela döndüğümde ben ilk önce bir masaja gidecegim. Eşimi çocuğumu alıp sapanca da 1 hafta sonu tatilim kesin. Yanımda olanların numaraları hariç geriye kalan herkesin numarasını silip hattımı değiştireceğim 

Peki siz ?

Abi dzkk döndürmemek için elinden geleni yapıyor ?

İnşallah dönersem ilk uzun izinde avrupa turu yapacağım. 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@wildPuppy ben döneceğim ve bunu kimse değiştiremeyecek. Hangi mahkeme yoluyla olursa olsun ne kadar sürerse sürsün. Suçsuzum ve adalet için gelecekte çocuğuma hesap verirken mücadele ettim demek için ve en önemlisi bunların karşısında (hukuk bilmezlerin) boyun eğmemek için mücadele edeceğim 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...