İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

e.nurur, 3 saat önce yazdı:

1.TCK 221/4-1 cümle ve mk 223/4a madde gereği ceza verilmesine yer olmadığına 

2.EP tck221/5demetim serbestiği tedbiri ıygulanamsına diyor gerisi yurt dışı yasaığı kaltı falan 

Sayım hocam bunın la simdi ihraç olcak demi bide bunu istinafa verdik sizce durum ne olur

Sayın e.nurur,

Durum paylaştığım gibi. "İhraç" kelimesi özellikle kullanmaktan kaçındığım bir kelime. Yapılan işlem "kamu görevinden çıkarma" işlemi ve "ihraç" bunun yanında "öpte başına koy" gibi bir durum.

Jandarma Komutanlığı karardan haberi olur olmaz istinaf sonucunu beklemeden "EP" den faydalanmış olmayı bahane ederek 375 sayılı KHK kapsamında "kamudan çıkarma" işlemine başlayacaktır.

İstinafa ne şekilde gittiğinizi bilmiyorum. Yorum yapmam yanlış olur.

İlk önce değiştiremeyeceğiniz mevcut durumu kabulleniniz. Ne yapabiliceğinizi düşünün, bunları yazın. Yol haritanızı çıkarın. Alternatifleri belirleyin. Bunları zihninizde yapmayın, notlar alın. Elinizde olanları düşünün, görün. Şu kadar diyeyim, şu an aramızda eşi hiç haberi olmadığı bir soruşturmayla apar topar göz altına alınan ve bütün evraklarını gördüğüm, hakkında tek bir isnad olmayan üyeler var. Süreç belli değil. Mevcut durumda en azından eşiniz yanınızda. Ceza almadı, sizden ayrılmayacak. Sizde ondan ayrılmamış olacaksınız.

Yaşadıklarımız sosyolojik olarak tartışılır, psikolojik olarak tartışılır, dini olarak tartışılır, felsefi olarak tartışılır. Ancak sonuç değişmez. Yaşadıklarınızın ve yaşadıklarımızın değişmesi mümkün değil. Geçmişi değiştirilebildiğine dair hiç bir gerçek yada hikayeye denk gelmedim. Kabullenme aşaması uzadıkça farklı sıkıntılar çıkıyor, hastalıklar çıkıyor. En basit haliyle istediğiniz kadar üzülün, istediğiniz kadar ağlayın, istediğiniz kadar dua edin, istediğiniz kadar isyan edin mevcut yaşadığınızı değiştirme gücü kimsede yok.

Hayat devam ediyor. İstesenizde istemesenizde. Kimse hayata memur olarak, subay, astsubay, uzman erbaş, doktor, hakim, hemşire,öğretmen vb olarak gelmedi. Kimse yaptığı meslekten emekli olabileceğinin garantisini de vermemiştir.

Elimizden alınanlar, haklısınız

Doğru bildiklerimiz, haklısınız

Hak, hukuk, adalet, haklısınız

Suçumuz neydi, haklısınız

Ama sonuç değişmiyor. Sonuçla ilgili iki yol var. Ya durumu kabullenip (sonucu değil) mücadele etmek ve hayata tutunmak. Yada kabullenmeyip, üzüntü, sıkıntı içerisinde bir şeylerin değişmesini beklemek.

Forumu takip eden birisi olarak bu güne kadar, eşinizin EP den faydalanmasının sonucunu az çok tahmin etmişsinizdir zaten. Muhakkak bunun psikolojik alt yapısı oluşmuştur. Ancak şimdi sona iyice yaklaştığınızı düşünüyorsunuz. Buda doğal olarak sıkıntı ve stres yapıyor. Buda normal bir durum. Ne kadar hazırım denilse de başa geldiğinde hazırlıksız olduğumuz ve içimizde büyük bir umut beslediğimiz ortaya çıkıyor. Buda bizi yıkıyor. Çünkü bir kaç zaafımız var; insanız, zayıf yada güçlü dini bir inancımız var, duygusalız. Akılla, mantıkla hareket etmeyi ve muhakemeyi ne yazık ki acı tecrübelerle öğreniyoruz. Bununda yaşı yok.

Bu süreçte yapacağınız en büyük hata içinizde biriktirmektir. Bunu sakın yapmayın, bu forumun güzel taraflarından biriside bu özelliği. Sizi kimse tanımıyor ancak sizinle dertleniyor, Cevap yazmasa da, sayfaya yeni bir içerik eklendiğinde ziyaret/okunma sayısı artıyor. Yani sizi gören birileri var. Cevap yazmaya korkuyor olabilir, çekiniyor olabilir, sizinle aynı fikirde olmayabilir, size kızadabilir (ama yazmaz) fakat sizi görüyor. İnanıyorsanız; birisi bile dua etse, o duada kabul olsa. Yada İnanmıyorsunuz, içinizi döktünüz, rahatladınız, yakınınızdakileri üzmediniz, kendinizi yıpratmadınız. Hemde bedava.

En azından kendi adıma, özgür olduğum ve yaşadığım müddetçe buradayım. Yazın...

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Öncelikle TSK formundaki herkese uğradiğim haksızlığa uğramadan tüm masumların iade olmasını dilerim. Bugüne kadar kriter yaristirdiğim ret aldıysa mutlaka bir sebebi vardır dediğim için ret alan arkadaşlardan ayrıca özürdilerim. Arkadaşlar idari mahkemesi kanalıyla iade olan bir asker duydunuz mu? Emsal olması açısından karar arıyorum varsa bilgilendirirseniz sevinirim saygılar...

Tekrar tekrar özürdilerim beni affedin.

Kriter yok ama ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kasım 2018 de hakkımda soruşturma başladı yurt dışı yasağı alarak göreve devam ettim. 2019 mart ta savcılığa ifade için gittim tutuklandım. Kasım 2019 da ilk mahkemede hakkımda ankesörden başka bir şey yok diye adli kontrol verilmeden serbest kaldım. Mart 2020 ye mahkemeyi uzattı. Fakat 8 gün önce ihraç olduğumu öğrendim. Bu süreçte ne yapmam gerekli nasıl bir yol izlemem gerekiyor. İtirazı nasıl nereye ne zaman yapmam gerekiyor. Avukatım yok. 

Ankesörden Bakan onayıyla ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Askerdik, 52 dakika önce yazdı:

Öncelikle TSK formundaki herkese uğradiğim haksızlığa uğramadan tüm masumların iade olmasını dilerim. Bugüne kadar kriter yaristirdiğim ret aldıysa mutlaka bir sebebi vardır dediğim için ret alan arkadaşlardan ayrıca özürdilerim. Arkadaşlar idari mahkemesi kanalıyla iade olan bir asker duydunuz mu? Emsal olması açısından karar arıyorum varsa bilgilendirirseniz sevinirim saygılar...

Tekrar tekrar özürdilerim beni affedin.

Bizde aynen emsal karar arıyoruz ifadede isim gecmeden KYOK var iade olan varmı idari mahkemeden acaba?

Ohal sonrası ihraç itirafçı beyanı -kyok olmasına rağmen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

TSK personelinden yurtdışı yasağını kaldıran varmı acaba . bir ay geçti başvurduk hiç gelişme yok.

689 KHK 2.derece akraba kriterli 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Fthb, 18.02.2020 - 19:14 yazdı:

Kasım 2018 de hakkımda soruşturma başladı yurt dışı yasağı alarak göreve devam ettim. 2019 mart ta savcılığa ifade için gittim tutuklandım. Kasım 2019 da ilk mahkemede hakkımda ankesörden başka bir şey yok diye adli kontrol verilmeden serbest kaldım. Mart 2020 ye mahkemeyi uzattı. Fakat 8 gün önce ihraç olduğumu öğrendim. Bu süreçte ne yapmam gerekli nasıl bir yol izlemem gerekiyor. İtirazı nasıl nereye ne zaman yapmam gerekiyor. Avukatım yok. 

sayın @Fthb geçmiş olsun..

buradan inceleyebilirsiniz.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar eşim pazartesi gecesi izmir merkezli eş zamanlı operasyonla gözaltına alındı. O günden beri haber alamıyoruz kendisinden gözaltı süresi bugun doluyor ,büyük ihtimalle yarın mahkeme olacakmış inşallah adli kontrol şartıyla direk bırakırlar hepinizden dua bekliyorum lütfen

Güncelleme • • Güneşzag
  • Üzülme 2
  • Onaylama 1

OHAL sonrası ihraç ankara 12.idare mah 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Güneşzag, 20.02.2020 - 18:33 yazdı:

Arkadaşlar eşim pazartesi gecesi izmir merkezli eş zamanlı operasyonla gözaltına alındı. O günden beri haber alamıyoruz kendisinden gözaltı süresi bugun doluyor ,büyük ihtimalle yarın mahkeme olacakmış inşallah adli kontrol şartıyla direk bırakırlar hepinizden dua bekliyorum lütfen

sayın @Güneşzag çok geçmiş olsun.. ben de bu durumu yaşamış biri olarak, biliyorum ki çok zor bir durum. bugün mahkeme olacak yazmışsınız büyük ihtimalle.. inş. eşinize kavuşmuşsunuzdur.

bu arada ana forumda paylaşanlar var. ne güzel iadeler var. sevinirken ayrıca üzülüyorum. bizim sayfamız da şenlensin inş. lütfen Allah'ım sen sevindir.. komisyondan karar bekleyenler komisyon ile, eşim gibi ret alanlar da idariden inş. ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 3 saat önce yazdı:

sayın @Güneşzag çok geçmiş olsun.. ben de bu durumu yaşamış biri olarak, biliyorum ki çok zor bir durum. bugün mahkeme olacak yazmışsınız büyük ihtimalle.. inş. eşinize kavuşmuşsunuzdur.

bu arada ana forumda paylaşanlar var. ne güzel iadeler var. sevinirken ayrıca üzülüyorum. bizim sayfamız da şenlensin inş. lütfen Allah'ım sen sevindir.. komisyondan karar bekleyenler komisyon ile, eşim gibi ret alanlar da idariden inş. ?

Allaha şükür şartlı tahliye oldu  sabahtan bu saate kadar adliyedeydik aldık eve gidiyoruz. Dualarını esirgemeyen herkesten allah razı olsun

Güncelleme • • Güneşzag

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Güneşzag, 2 saat önce yazdı:

Allaha şükür şartlı tahliye oldu  sabahtan bu saate kadar adliyedeydik aldık eve gidiyoruz. Dualarını esirgemeyen herkesten allah razı olsun

Şartlı tahliye ne yav adli kontrolle serbest bırakıldı  demek istedim???

• Beğeni 1
  • Kahkaha 2

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...