İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Teşekkür ederim cevabınız için bşr umut oldu tabiki. Masum herkesin dönmesi dileğiyle

701 KHK TSK, Kara Kuvvetleri, Kriter Aile Bireyleri, Adli İdari işlem yok, 13 Nisan 2022 İADE Kararı telefonla Tebliğ, 19 Nisan 2022 İADE kararı tebliği yazılı, 17 haziran 2022 atama tebliği araştırma merkezi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Oyalama komisyonu incelemeye devam ediyor. Eylül 2019 KYOK var. Oy kullanabiliyorum, pasaportum oldu, gemi adamı cüzdanı alındı, onurunu kurtaramadı, iftira attıklarını ispatladı, sene 2020,vebali boyunlarına olsun, covid-19 test sonucu negatif, tansiyonum yüksekmiş. Sağlıcakla kalın

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

KYOK alalı 25 ay oldu ihrac olalı 23 ay komisyon incelemeye devam ediyor komisyona basvuru yaptigimda ekranda ilk  kez devam yazisi gordugumde bu yaziyi daha ne kadar gorecegimi dusunmustumde bu kadarini tahmin bile edemezdim  sabir kalmadi olumlu olumsuz sonuc gelse raziyim  bizden sonra ihrac olanlar idare mahkemeleriyle donmeye basladilar bile .. 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

KHK tam tamına bir leke. Sonradan ihraç olanlar en azından bizim gibi oyalanmadı, 5 mahkeme gibi kısıtlamaları yok. Gittikleri idare mahkemeleri daha rahat.... Khklı olma sıkıntılarından bahsetmiyorum bile...

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Temmuz 2018 beraat ettim eğer normal idari mahkemeye gitseydim şuan işimin başında olurdum

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

677-İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Şu an komisyonda 20 bin altına düştüğünü tahmin ediyorum yarından itibaren biraz daha hızlanır herhalde... oyalama komisyonunda incelemesi devam edenlerin %80-90 ı asker personel olduğunu düşünüyorum. ve bunların bir çoğu yeni kadro açmak için fişlenen asılsız iftira atılanlar, birinci derece aile iltisak olarak atılanlar, atacak hiç bir sebep bulamadılarsa teklif edilerek atılanlardan oluşuyordur. şimdi komisyondakilere kara kara düşünsünler bu kadar adaletsizlik sonucu karşılarına dosya geldiğinde ne yapmayı karar verecekler acaba...

inşallah bu süreçte suçsuz insanlara yaptıkları adaletsizliği kendilerde yaşamadan ölmezler. 2 sene oldu hala neden ihraç olduğumu öğrenemedim tek kriter olarak 1. derece akraba iltisak olabilir diye düşünüyorum.. görüşülebilecek bütün millet veklillerine gittim bakan seviyesinde insanlarlada görüştüm yaptıkları bu hukuksuzluğu adaletsizliği yüzlerine vurdum. komisyonun çok yavaş çalıştığını el atmaları gerektiğini söylememe rağmen duymazdan görmezden geldiler. Bu yaşanan adaletsiz durumda kimlerin emeği varsa hepsini Allaha havale ediyorum artık daha fazla gücüm kalmadı hepsinin canı cehenneme daha ne diyim.. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

Komisyon - RET

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

siz komisyondakilerin düşündüğünü mü sanıyorsunuz? ?
Ret gerekçesi ihraç olması olan örnekler varken...hele hele söz konusu TSK iken... verir retti geçerler. öyle inceleyip sık dokudukları falan yok. belirli bir oran var onun üzerinden ilerliyorlar. amaç emniyet yargı ve TSK tasfiyesiydi. diğer kurumları da bunu maskelemek için kullandıkları apaçık ortada. bu cemaatle içli dışlı öğretmenler iade olurken sebebini bilmeyen asker polis savcı hakim ret alıyor.

Güncelleme • • wildPuppy

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
AdaletBekleyen701, 1 saat önce yazdı:

Şu an komisyonda 20 bin altına düştüğünü tahmin ediyorum yarından itibaren biraz daha hızlanır herhalde... oyalama komisyonunda incelemesi devam edenlerin %80-90 ı asker personel olduğunu düşünüyorum. ve bunların bir çoğu yeni kadro açmak için fişlenen asılsız iftira atılanlar, birinci derece aile iltisak olarak atılanlar, atacak hiç bir sebep bulamadılarsa teklif edilerek atılanlardan oluşuyordur. şimdi komisyondakilere kara kara düşünsünler bu kadar adaletsizlik sonucu karşılarına dosya geldiğinde ne yapmayı karar verecekler acaba...

inşallah bu süreçte suçsuz insanlara yaptıkları adaletsizliği kendilerde yaşamadan ölmezler. 2 sene oldu hala neden ihraç olduğumu öğrenemedim tek kriter olarak 1. derece akraba iltisak olabilir diye düşünüyorum.. görüşülebilecek bütün millet veklillerine gittim bakan seviyesinde insanlarlada görüştüm yaptıkları bu hukuksuzluğu adaletsizliği yüzlerine vurdum. komisyonun çok yavaş çalıştığını el atmaları gerektiğini söylememe rağmen duymazdan görmezden geldiler. Bu yaşanan adaletsiz durumda kimlerin emeği varsa hepsini Allaha havale ediyorum artık daha fazla gücüm kalmadı hepsinin canı cehenneme daha ne diyim.. 

Bunlar sonuç vermiyor ? Beklemekten başka birşey yok, sıkmayın canınızı. Herşey olacağına varır. 

695 TSK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

öyle, ama eli kolu belirsizce oturmak ve de silah arkadaşım dediklerinin kıs kıs sırıtarak (benim bir şeyim yok ki ihraç olayım düşüncesiyle) tavırları ve mücadele edememek yıpratıyor insanı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Emniyet bile bize gore cok cok iyi bir suru kriteri olup donenler var her hafta emniyetten kabul kararlari goruyoruz peki ya bizim kurum???? 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...