İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Merhaba, ohal komisyonu başvurumu reddetmiş. Sadece ankesör ve kurum dosyası gerekçe gösterilmiş, başka birşey yok. Ceza davam da devam ediyor, EP yok. Şimdi ohal kararına karşı iptal davası açacağım ama örnek dava dilekçesine ihtiyacım var. Yardımcı olabilecek var mı? İnceledim de göremedim sadece ankesör nedeniyle olan bir dilekçe

701 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
marasli46, 2 saat önce yazdı:

Merhaba, ohal komisyonu başvurumu reddetmiş. Sadece ankesör ve kurum dosyası gerekçe gösterilmiş, başka birşey yok. Ceza davam da devam ediyor, EP yok. Şimdi ohal kararına karşı iptal davası açacağım ama örnek dava dilekçesine ihtiyacım var. Yardımcı olabilecek var mı? İnceledim de göremedim sadece ankesör nedeniyle olan bir dilekçe

geçmiş olsun. Aslında öyle bir dilekçe yok. Çünkü kişiden kişiye değişiyor. Siz yapılan hak ihlallerinden bahsedin. Kurum değerlendirmesinin delillerini isteyin. Ceza davanız kesinleşmeden ret almışsınız çoğumuz gibi. Bu da hak ihlali mesela. Ankesör başlı başına bir saçmalık zaten. Asıl dilekçeyi, kurumdan cevap gelince yazabilirsiniz. Çünkü ellerinde bir delil gösteremiyorlar.

Sn. aklima'nın güzel paylaşımları vardı. Göz atabilirsiniz. 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 36 dakika önce yazdı:

geçmiş olsun. Aslında öyle bir dilekçe yok. Çünkü kişiden kişiye değişiyor. Siz yapılan hak ihlallerinden bahsedin. Kurum değerlendirmesinin delillerini isteyin. Ceza davanız kesinleşmeden ret almışsınız çoğumuz gibi. Bu da hak ihlali mesela. Ankesör başlı başına bir saçmalık zaten. Asıl dilekçeyi, kurumdan cevap gelince yazabilirsiniz. Çünkü ellerinde bir delil gösteremiyorlar.

Sn. aklima'nın güzel paylaşımları vardı. Göz atabilirsiniz. 

Sağolun. Delil  gösterecek birşeyleri yok dediğiniz gibi. Belge talep edip sonradan cevap verme olayı gayet mantıklı. Dediğiniz gibi öncelikli olarak örnek dilekçelerden hak ihlalleri üzerine bir dilekçe hazırlayayım onların cevabına göre bir cevap dilekçesi hazırlarım sonrasında. Teşekkürler bilgi için.

701 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
marasli46, 3 saat önce yazdı:

Ne zaman komisyon cevap vermiş, karar sayısı ve tarih öğrenebilirmiyim. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
marasli46, 27 dakika önce yazdı:

Sağolun. Delil  gösterecek birşeyleri yok dediğiniz gibi. Belge talep edip sonradan cevap verme olayı gayet mantıklı. Dediğiniz gibi öncelikli olarak örnek dilekçelerden hak ihlalleri üzerine bir dilekçe hazırlayayım onların cevabına göre bir cevap dilekçesi hazırlarım sonrasında. Teşekkürler bilgi için.

Aynı durumda olan arkadaş idare mahkemesine başvuruya odaklansın zamana süreye dikkat etsin dedi, ağır cezada beraat almış istinafa götürmüşler, Allah sabır versin. Sayın @Aklimasenelerdir kahrımızı çekiyor paylaşımları var. Naçisane tavsiye

Sayın @Aklima @MSA @Karagöz yaklaşan bir cisim hissi uyandı bende forumda yeni paylaşımlar var. Anket zamanı geldimi? Ne zaman anketlere başlanır? Baki selam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk ne zaman, 2 saat önce yazdı:

Merhabalar aklima. Benim size sorum şu yönde. Bazı arkadaşkalrın özelliklr ankesör olsun 2013 öncesi kurumlar 17 25 aralık 2013 ü milat olarak almıyorlar mı. Bunu hem cumhurbaşkanı hemde son başbakan söyledi

KHK sonrası ağır ceza yargı. Tanık beyanı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ceza davaları kısmında bulamadım. Ankesörden İstanbul ACM beraat eden var mı?

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 14.06.2020 - 13:36 yazdı:

Dzkk astsubay üsçavuş. 

Kriter ankesörden 1 defa ardışık olmayan aranma. Beraat aldı ama komisyon sonucu ret. Gerekçe kurum değerlendirmesi. Ailesinde vs ihraç falan yok. 

Sayın koyunyemez şimdi buna da eksi verir ?

Maalesef durum böyle. Kurum kanaati deyip geçiyorlar. O arkadaş şu an idari dava aşamasında. Dzkk, kurum kanatine delil sunamadı. Verdiği cevap ise "delil gösterme zorunluluğu bulunmamaktadır" 

Merhaba Bizimde buna benzer bir durumumuz var idari mahk surecındeyız dkk kurum acaba idari mahkemedn olumlu bir sonuç aldı mı arkadasınız? Aldıysa sureci nasıl oldu acaba?

Ohal sonrası ihraç itirafçı beyanı -kyok olmasına rağmen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yanlzlık4134, 1 saat önce yazdı:

Merhaba Bizimde buna benzer bir durumumuz var idari mahk surecındeyız dkk kurum acaba idari mahkemedn olumlu bir sonuç aldı mı arkadasınız? Aldıysa sureci nasıl oldu acaba?

yazımda belirtmiştim. idari süreç devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
    • Hiç kimsenin gündeminde yokuz. Hiç kimsenin bizleri düşündüğü yok. Koca ülke için bir 'hiç' ten ibaretiz😔Böyle şeyler yazıp paylaşan biri değilim.Biraz iç dökme gibi oldu kusura bakmayın lütfen. 
    • Adam derdini "bu parayı nasıl ödeyeceğiz" diye belirtmiş. Zamanında AİHM kararları için "parası neyse veririz" demişlerdi sanki kendi cebinden veriyormuşçasına. Zaten kararlarıda uygulamıyorlar. Tamamını okudumda hiç "yahu bu insanlar yıllardır mağdur, ne iyip ne içiyorlar, toplumda kendilerini ifade bile edemiyorlar, psikolojileri ne oldu" diye bir cümle geçmiyor. Sonunda da "al başına belayı" diye yazmış. Bizi bela olark gören bir zihniyet!
    • Süreç çok uzun sürdü/sürüyor ama bir gün herkes bu noktaya gelecek. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...