İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Sağolun hocam cümlemize 223/2-e den verdiler inşallah idare de sorun çıkartmaz. 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

merhaba, eşim ilk ceza mahkemesinde ceza verilmesine yer olmadığı kararı çıktı. 7145 sayılı kanunun 26.maddesi ve 375 KHK eklenen geçici madde 35 madde d fıkrasıyla ihraç edildi. istinaf red verdi. şuan danıştay  aşamasındayız süreci böyle olup da işe iade edilen var mı ya da süreç nasıl ilerler 

göreve iade için dava açtık şu an danıştay da 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar şükürler olsun beraat ettim. İlk celsede. Savvı beraat talep etti. İstanbulda.

sayın @wildPuppy hayırlı olsun.. çok sevindim.

Darısı bekleyenlerin başına.

amin inş. 

Eşim için takip ediyorum... (sahil güvenlik, 3.04.18 GGU, 11/17.05.18 gözaltı, 8.07.18 701 no.lu KHK ile ihraç, 25.10.18 ağır cezada mahk. açıldı, 25.02.19 ilk duruşma, 21.11.19 OHAL inc. kom. sistemdeki duyurusu ile RET kararı, 12.02.20 21.idare mahk. dosya açılış, 21.01.21 7. duruşma/mütalaa_ceza, 25.03.21 8. duruşma karar mahk. CMK'nın 223/3-d maddesi gereğince CVYO kararı, 17.06.21 bölge adliye mahk. dosya açılış, 1.07.22 21. idare mahk. duruşma, 25.08.22 21.idare mahk. RET kararı, 18.10.22 15. idari dava dairesi dosya açılış, 10.03.23 bölge adliye mahk. CMK'nun 223/2-c maddesi gereğince beraat, 20.04.23 istinaf kararı ile kesinleşmiş beraat ...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, Bir saat önce yazdı:

Sağolun hocam cümlemize 223/2-e den verdiler inşallah idare de sorun çıkartmaz. 

bence siz yine de itirazınızı yapın sayın @wildPuppy 

Eşim için takip ediyorum... (sahil güvenlik, 3.04.18 GGU, 11/17.05.18 gözaltı, 8.07.18 701 no.lu KHK ile ihraç, 25.10.18 ağır cezada mahk. açıldı, 25.02.19 ilk duruşma, 21.11.19 OHAL inc. kom. sistemdeki duyurusu ile RET kararı, 12.02.20 21.idare mahk. dosya açılış, 21.01.21 7. duruşma/mütalaa_ceza, 25.03.21 8. duruşma karar mahk. CMK'nın 223/3-d maddesi gereğince CVYO kararı, 17.06.21 bölge adliye mahk. dosya açılış, 1.07.22 21. idare mahk. duruşma, 25.08.22 21.idare mahk. RET kararı, 18.10.22 15. idari dava dairesi dosya açılış, 10.03.23 bölge adliye mahk. CMK'nun 223/2-c maddesi gereğince beraat, 20.04.23 istinaf kararı ile kesinleşmiş beraat ...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 15 dakika önce yazdı:

bence siz yine de itirazınızı yapın sayın @wildPuppy 

Teşekkürler sn @portakal çiçeği aslında itiraz etmek istiyorum ancak, o zaman bu beraatt iptal olur olay büyür mü? Beraatim kesinleşmemiş olur sanırım itiraz edersem. O zaman da idare mahkemesi sürecini etkiler mi? Bu sorular kafamda dönüyor. 

• Beğeni 1
  • Üzülme 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 12 dakika önce yazdı:

Teşekkürler sn @portakal çiçeği aslında itiraz etmek istiyorum ancak, o zaman bu beraatt iptal olur olay büyür mü? Beraatim kesinleşmemiş olur sanırım itiraz edersem. O zaman da idare mahkemesi sürecini etkiler mi? Bu sorular kafamda dönüyor. 

aslında evet maalesef haklısınız. maalesef diyorum çünkü bu ortamda insan her şeyden çekiniyor, sürecin etkilenmesinden korkuyor.. ama şu da gerçek ki siz atılı suçu işlemediniz..

b) Yüklenen suçun sanık tarafından işlenmediğinin sabit olması, 

e) Yüklenen suçun sanık tarafından işlendiğinin sabit olmaması, 

tabii ki karar sizin.. tekrardan hayırlı olsun.. inş. bizler de yaşarız bu mutluluğu...

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 27 dakika önce yazdı:

portakal çiçeği, 14 dakika önce yazdı:

aslında evet maalesef haklısınız. maalesef diyorum çünkü bu ortamda insan her şeyden çekiniyor, sürecin etkilenmesinden korkuyor.. ama şu da gerçek ki siz atılı suçu işlemediniz..

b) Yüklenen suçun sanık tarafından işlenmediğinin sabit olması, 

e) Yüklenen suçun sanık tarafından işlendiğinin sabit olmaması, 

tabii ki karar sizin.. tekrardan hayırlı olsun.. inş. bizler de yaşarız bu mutluluğu...

Başvurun. Zira savcı zaten beraat istemiş, bu nedenle yapılacak istinaf incelemesinde, sizin aleyhinize karar yasağı olacaktır. Bu nedenle en kötü ihtimalle b'de devam edecektir beraat. 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar şükürler olsun beraat ettim. İlk celsede. Savvı beraat talep etti. İstanbulda. Darısı bekleyenlerin başına. 2 buçuk yıl sonra aklandım. 

Geçmiş olsun darisi iadenize insallah.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yorumlarınız için teşekkürler. Tabi ki ben böyle bir suç işlemedim ve b den beraati isterim. İtiraz durumunda karar kesinleşmemiş olacak ve istinafta olacak değil mi? Bu durumun idare mahkemesince aleyhe çevrilip çevrilmeyeceğini bilemiyorum. Bir de dosya istinafta dahi olsa pasaport için engel teşkil eder mi? Çünkü iş buldum ve yurtdışı seyahat engeli istemiyorlar. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 34 dakika önce yazdı:

Yorumlarınız için teşekkürler. Tabi ki ben böyle bir suç işlemedim ve b den beraati isterim. İtiraz durumunda karar kesinleşmemiş olacak ve istinafta olacak değil mi? Bu durumun idare mahkemesince aleyhe çevrilip çevrilmeyeceğini bilemiyorum. Bir de dosya istinafta dahi olsa pasaport için engel teşkil eder mi? Çünkü iş buldum ve yurtdışı seyahat engeli istemiyorlar. 

Evet istinafta olacak. Diğer iki sorunuz için belirsizlik her zaman aleyhe yorumlanabilir diye düşünüyorum, emin olamasam da.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...