İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

wildPuppy, 12 saat önce yazdı:

https://www.hukuksalyardim.net/Forum/idare-mahkemesi-kararlari/ankesorlu-telefonlardan-aranma-iddiasi-nedeniyle-ihrac-sonrasi-goreve-iadeye-iliskin/

Ankesörlü telefon ihraçları ile ilgili böyle bir link buldum ama ekine ulaşamadım. Sanırım ilk iade karar Yürütme Durdurma vermiş idare mahkemesi.

https://forum.khkhaber.com/topic/21161-muğla-2-i̇dare-mahkemesi-tek-arama-0-saniye-iade-kararı/ sayfasından karara ulaşabilirsiniz.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Genel olarak TSK personelini başına gelen aile bireyleri gerekçe gösterilerek yapılan işlemlere dair bir iptal kararı.

https://forum.khkhaber.com/topic/21162-kocaeli-1-i̇dare-mahkemesi-kızı-kapatılan-okulda-çalıştığı-için-375-sayılı-khk-ya-dayanarak-rütbesinin-geri-alınmasının-iptali/

Eşi hakkında (bir yerde boşandığı olarak geçiyor, ancak ne zaman boşanma olduğu belirtilmemiş) açılan soruşturma nedeniyle 375 sayılı KHK kapsamında kamu görevinden çıkarma işleminin iptaline dair karar.

https://forum.khkhaber.com/topic/21163-i̇zmir-6-ncı-i̇dare-mahkemesi-eşi-hakkında-soruşturma-açılması-nedeniyle-375-sayılı-khk-kapsamında-görevden-çıkarma-işleminin-iptali/?tab=comments#comment-84949

• Beğeni 1
  • Teşekkür 2
  • Onaylama 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu kisiler bizden  sonra ihrac edilenler khkli degiller adalete bakin bizden sonra ihrac edilenler ayni kriterlerle yerel mahkemelerden  dönmeye basladi biz hala ohal komisyonu ohal mahkemeleriyle ugrasiyoruz ... o KHK lar hakikaten siradan bi liste degilmis

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
BusnrYilmaz, 08.01.2021 - 14:34 yazdı:

Bu kisiler bizden  sonra ihrac edilenler khkli degiller adalete bakin bizden sonra ihrac edilenler ayni kriterlerle yerel mahkemelerden  dönmeye basladi biz hala ohal komisyonu ohal mahkemeleriyle ugrasiyoruz ... o KHK lar hakikaten siradan bi liste degilmis

masuma adalet yok. Katalog evliliği yapan halen görevde (eşi başını açmış, sözde Atatürkçü kılığına bürünmüşler ailece.). EP den faydalanan ve bir dönemler bu grup emrinde dzkk da işler yaptığnı ama pişman olduğunu söyleyen 701 KHK ile ihraç kişi, benden önce ret kararını aldı, ceza yargılaması çokta bitti,ceza vs almadı. Pasaportunu aldı, işini kurdu, idare mahkemesinden ret alıp istinafa geçti. Gerçi kral çıplakke konuşmaya lüzum yok. Kimler geçmişte nerelerdeyken şimdi nerelerde... Bizim gibi masumlarsa bunların günah keçileri olduk.

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

KYOK kararıyla birlikte kuvvete özlük haklarının verilmesi, yurt dışı tahdit inin kaldırılması, SGK da 4c bölümünde 689 ile çıkarıldı yazısının kalkması için dilekçe yazan oldum. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ Gemi adamı cüzdanı ile ilgili bilgi paylaşabilir misiniz, Pasaport aldıktan sonra bir sorun çıkarmıyorlar mı, özelden de görüşebiliriz müsaitseniz

701 KHK hala bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bir önceki yazım kimine çok mantıksız boş gelebilir. Ama yazma sebebim 2017 de KYOK kararı almıştım sonra terhis bölümünde ihraç tarihim ihraç TSK dan çıkarma yazıyordu. KYOK tan sonra sadece tarih yazdı, yurt dışı tahdit inin kalkması için dilekçeler yazdım hakkınızda idari şerh kalkmıştır yazısı geldi ama e devlette hala il ilçe nüfus müdürlüğüne başvurun yazıyor.SGK ya terhis belgemde bile KYOKtan sonra ihraç yazısının kalktığını SGK dökümünde onlarında bu lekeleyici yazıyı kaldırmalarını gerekirse KYOK aldığımı yazmalarını söyledim. yaptıklarının kanunsuz olduğuna dair şikayet dilekçesi yazdım sonuçta eşim ve 2 çocuğuma bakmam gerekiyor oradaki yazı yüzünden iş verenler iş vermiyor diye sitem ettim. Onlarda bu yazının kurumum tarafından gönderildiğini düzelmesi için kurumuma başvurması söylediler. Bende kkk kendi şubemi aradım bir memur çıktı bana KYOK belgemi kuvvette göndermemi söyledi bende onfan önce 10 kişiyle görüştüğüm KYOK belgemi sistemde  zaten olduğunu söyledim baktı evet var dedi bu sefer SGK için KYOKla beraber dilekçe gönderdinmi dedi kan beynime çıktı, siz 4 senedir ne halt yiyorsunuz orda benim 17 yıllık mesleğimi, hayatımı 30 dakkida mahvettiniz diye bağırdım. Adam yüzüme kapattı 4 sene sonra bana dilekçe yazdın mı diyor. İşini görevini layıkıyla düzgün yapmayan herkes belasını bulur inşallah. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Nefer  Evet ne deseniz haklısınız bu yapılanlar konusunda. SGK hitap kısmında ihraç bilgileri iade olsanız bile silinmiyor/düzeltilmiyor. Bunlar iade sonrası yada kesin durum sonucunda açılacak davalar ile düzelebilir. Biraz zaman diyorum ama onunda bizim nazarımızda bir kıymeti yok. Kalbi kırılanın sözü sert oluyor maalesef.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Telefonu kapatırken de "vay terörist, bana mı sordun atılırken" demiş olabilir. Görevdekilerin çoğu bu kafada...

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
wildPuppy, 15 saat önce yazdı:

Telefonu kapatırken de "vay terörist, bana mı sordun atılırken" demiş olabilir. Görevdekilerin çoğu bu kafada...

https://www.sozcu.com.tr/2021/yazarlar/aytunc-erkin/ahmet-zeki-ucok-bu-soruya-yanit-verdi-TSKda-at-izi-it-izine-mi-karisti-6217123/

Bugün aktif görevde 218 toplamda 238 askeri personele yönelik gözaltı işlemi yapılmış.

Demem o ki kimse kendini sağlamda görmesin. Kimin gerçekten masum, kimin suçlu olduğu zamanla ortaya çıkıyor/çıkacaktır. (Tabikide masumiyet karinesi mutlaka dikkate alınmalıdır.)

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...