İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

@Aklima ben TSK da harb is sendikasına üye iki yılda bir sözleşmesi yenilenen işçi statüsünde bir çalısandim. 701 ile ihraç oldum. İncelemem hala devam ediyor. Benim de Hamit Pişkin gibi başlangıçta is mahkemesine gidip süreci hızlandırma gibi bir şansım varmıydı. Yada böyle bir ihtimal hala var mi.

Teşekkürler.

701 kek inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mustafa TAŞ, 21.12.2020 - 07:49 yazdı:

@Aklima ben TSK da harb is sendikasına üye iki yılda bir sözleşmesi yenilenen işçi statüsünde bir çalısandim. 701 ile ihraç oldum. İncelemem hala devam ediyor. Benim de Hamit Pişkin gibi başlangıçta is mahkemesine gidip süreci hızlandırma gibi bir şansım varmıydı. Yada böyle bir ihtimal hala var mi.

Teşekkürler.

Hamit PİŞKİN, paylaşımlara göre KHK lı değil. Dolayısıyla muhatap olduğu, iş mahkemesi, istinaf, temyiz, AYM müracaatlarında sıkıntısı yok. Sizi KHK lı olduğunuzdan dolayı birincisi mahkemeler AYM dahil KHK lara bakmıyor olması ikincisi 701 öncesi çıkan 685 gereği OHAL komisyonuna başvurmak zorundasınız. KHK lı olduğunuz için iade konusunda İlk adım mecburen komisyon. (Haksız gözaltı, tutukluluk hususlarından bahsetmiyorum.)

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
slders, 18.12.2020 - 16:16 yazdı:

ankesorden 2 ardışık aramadan yargılanıyorum,3 ay cezaevi tutukluluk sonrası 1 yıldır acıktayım,mahkemem devam ediyor ama  Kara kuvvetleri 7145 sayılı kanunu ve irtibatli ve iltisakli olduğumu değerlendirmişler,yeni savunma mi istediler,tecrubesi olan varmi ıhraç mi olacağız nasil bi savunma yapmamiz gerek.(yoksa formatiden mi savunma istiyorlar.)yardımcı olurmusunuz.

Sizi üzmek istemem ama ihraç edecekler.Hazırlıklı olun.Aynısını bende yaşadım tanıdığım arkadaşlarımda yaşadı.Ohl sonrası bildiğiniz gibi çıkardıkları kanunda savunmanızı almadan ihraç etmiyorlar.

Dzkk Asb ohal sonrası ihraç tanık ankesör adli süreç istinaf

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Herkese merhabalar. Ohal komisyonu kararım geldi. Kurum kanaati için yazılan klasik metin yazılmış başka birşey yazmıyor.

Karar 18 kasımda verilmis. Karar no 1308x

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

arkadaşlar merhaba, pasaport dilekçeme ret kararı geldi. gerekçe bildirmemişler. itiraz hakkınız var deniliyor dilekçede. bu şekilde itiraz edip pasaport alan var mı? ya da bildiğiniz? yer istanbul. 

ceza davam savcının beraat talebiyle istinafsız beraat ile sonuçlanmıştı. Ama gerekçeli karar ekim ayında uyapa düştü, dosya kapandı. bense eylül sonunda pasaport dilekçesi vermiştim. Bu nedenle ret verilmiş olabilir mi? Adliyeye de uğradım hakkımda gizli dahi soruşturma yok yazısı aldım. İtiraz hakkımı kullanmdadan dava açsam en az 3 4 ay sürer sanırım. İtiraz etsem peki hızlı sonuçlanır mı? bilgi sahibi olan var mı?

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lâl, 8 saat önce yazdı:

Herkese merhabalar. Ohal komisyonu kararım geldi. Kurum kanaati için yazılan klasik metin yazılmış başka birşey yazmıyor.

Karar 18 kasımda verilmis. Karar no 1308x

benımde 689 KHK kurum kannati yazmıslar klasık seyler herhangı bir ıfade ve sorusturma gecırmedım 

689 KHK - ret- es durumu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

bu şekilde ret alan TSK mensupları varken halen düzenleme bekleyenleri gördükçe daha çok ama çok uzun yol var diyorum. Ret alan arkadaşlar hiç üzülmesin. En azından belirsizlikten kurtuldular. Dayısı olan ya da gerçekten cemaat bağlantısı olanlar görevde (TSK olarak iade olanların çoğu fetö borsası ile oldu. Bizzat şahit olduklarım var. hatta hiç ihraç dahi olmayanlar var). Arada birkaç garibe iade çıktıysa de ne mutlu. İnşallah biz masumlar da bu çukurdan bir an önce çıkarız. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bizim dosyaların üstüne beton mu attılar hiçbir gelişme karar yok. @korkmaz244 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Nefer valla köyün gibi bekliyoruz elimizden birşey gelmiyor

701 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

https://www.hukuksalyardim.net/Forum/idare-mahkemesi-kararlari/ankesorlu-telefonlardan-aranma-iddiasi-nedeniyle-ihrac-sonrasi-goreve-iadeye-iliskin/

Ankesörlü telefon ihraçları ile ilgili böyle bir link buldum ama ekine ulaşamadım. Sanırım ilk iade karar Yürütme Durdurma vermiş idare mahkemesi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...