İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Amin ins. Evet haklisiniz o donemde bir suru insan sucsuz yere hem isinden hem haklarindan oldu ama emin olun surada 3 4 yil sonra herkes hakkini geri alacak. Esim 6 3 aldi ve bu bile insani yıpratıyor. Bakan onayi ile ihrac edilse de esim suan gordugum mahkemelerin hala korkup verilen cezayi onaylama derdinde olmasi. Ins adalet yerine gelir de ki o da 3 4 yili bulacak gibi bu yapilanlar bir an once biter. Yeterince  hepimiz bu konuda ayni sikintiyi ayni  derdi cektigimiz icin sonu ayniya gidiyor. O yuzden ayrim olmamali. 

Tanik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Herkese merhaba arkadaslar. Az önce ret kararımı gördüm.

Dzkk. Eş durumu. Adli bisey olmadi şimdiye kadar.  Sivil memurdum. Esim asb di.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba Eşim TSK da Astsubay İken ohal sonrası bakan onayıyla Ocak 2020 de ihraç edildi.Yürütmeyi durdurma davası açtık.25 gün önce yürütmeyi durdurma kararı aldık.Bir aylık itiraz süreci devam ediyor.Biz davayı sadece Yürütmeyi durdurma diye açtık. Buradaki bazı emsal kararlarda hem yürütmeyi durdurma hem de göreve iade talep edilmiş. Sadece yürütmeyi durdurma davası göreve iade için yeterli değil mi? Ayrı bir dava daha açmamız mı gerekiyor göreve iade için?

...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Esiniz bu surec icinde beraat etti mi mahkemesi devam mi lila000 

Tanik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Beraat etti bir ay sonra ihraç oldu 

...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lilia000, 4 saat önce yazdı:

Merhaba Eşim TSK da Astsubay İken ohal sonrası bakan onayıyla Ocak 2020 de ihraç edildi.Yürütmeyi durdurma davası açtık.25 gün önce yürütmeyi durdurma kararı aldık.Bir aylık itiraz süreci devam ediyor.Biz davayı sadece Yürütmeyi durdurma diye açtık. Buradaki bazı emsal kararlarda hem yürütmeyi durdurma hem de göreve iade talep edilmiş. Sadece yürütmeyi durdurma davası göreve iade için yeterli değil mi? Ayrı bir dava daha açmamız mı gerekiyor göreve iade için?

Yd kararları hukuken iptal kararlarıyla aynı sonucu doğurur. Ayrıca bir iptal davası açmanız gerekmez. Bilgi için https://www.google.com/amp/s/www.memurlar.net/haber/7189/yurutmeyi-durdurma-karari-alip-da-mahkeme-karari-uygulanmayan-memurlar-ne-yapmalidir.html%3famp=1 sayfasına bakabilirsiniz.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi akşamlar arkadaşlar 

679 KHK dzkk. Geçen cuma ret kararımı görmüştüm bugün tebligat geldi. Gerekce klasik kurum kaanati ihraç sebebim üniversite öğrencisi  kardesim idi. Kardesim malesef 3 yıl gibi ceza aldı dosya istinafta. Akrabadan bekleyenlerin umudunu kırmak istemem ama durum bu karar tarihi 06.10.2020 tam hatırlamıyorum ama sıra 11 bin küsürler ömrü hayatımda kuran kursuna bile gitmedim. Son söz Ziya paşadan gelsin; Ne günlere kaldık ey gazi hünkar ....

• Beğeni 1
  • Üzülme 2

679

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lâl, 29.11.2020 - 21:16 yazdı:

kadar. 

Lâl, 29.11.2020 - 21:16 yazdı:

Herkese merhaba arkadaslar. Az önce ret kararımı gördüm.

Dzkk. Eş durumu. Adli bisey olmadi şimdiye kadar.  Sivil memurdum. Esim asb di.

Öncelikle geçmiş olsun. Karar elinize ulaşınca paylaşmanızı rica edebilir miyim? Komisyonun eş durumu ve akraba ihraçlarına bakış açısı artık kendini belli etti sanırım ( TSK için ). Kendi adıma kabul beklentim kalmadı...

689 MSB Eş durumu ihracı...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
NRY2008, Bir saat önce yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun. Karar elinize ulaşınca paylaşmanızı rica edebilir miyim? Komisyonun eş durumu ve akraba ihraçlarına bakış açısı artık kendini belli etti sanırım ( TSK için ). Kendi adıma kabul beklentim kalmadı...

Merhaba. Paylaşırım ama kasik şablon dışında birşey olacağını sanmıyorum. Karar henüz gelmedi bu arada. Hala karar verilmediyse umudunuzu kaybetmeyin.

dgnn, 3 saat önce yazdı:

İyi akşamlar arkadaşlar 

679 KHK dzkk. Geçen cuma ret kararımı görmüştüm bugün tebligat geldi. Gerekce klasik kurum kaanati ihraç sebebim üniversite öğrencisi  kardesim idi. Kardesim malesef 3 yıl gibi ceza aldı dosya istinafta. Akrabadan bekleyenlerin umudunu kırmak istemem ama durum bu karar tarihi 06.10.2020 tam hatırlamıyorum ama sıra 11 bin küsürler ömrü hayatımda kuran kursuna bile gitmedim. Son söz Ziya paşadan gelsin; Ne günlere kaldık ey gazi hünkar ....

Siz rütbelimiydiniz?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar 3 hafta önce idare mahkemesine dava açtık hala UYAP sisteminde görmüyorum süresi doldu diye red vermezler umarım ne zaman yüklenir yardımcı olurmusunuz 

(701 khk-komisyon inceleme devam- Baz sinyali çakışması birde ankesörlu telefondan imam aranmış sen aradin diyolar bunu zaten hala anlamıyorum) Düzelir bu yanlışlıklar diye diliyorum icimden ama arada bi umutsuzluk kapliyo yaşına gelmeyen oğlum beni üniforma ile görsün tek dileğim tek savaşım bunun icin.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...