İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Sen şimdi bana fetöcü diyosun yırtmaya çalışıyor diyosun ya, lan ben sadece taa 2009da evlerine gidip üniversite öğrencilerinden ders aldım. Ha birde vakit namazları gelince zorla kıldırıyolardı buda suç bence. 2013 den sonra bi tarafları tutuştuğu için zaten arayamadılar. Şimdi ders aldım diye 6 sene yatayımmı? Yoksa bana şunlar ders verdi diyip yatmayayımmı? Sen bana fetöcü hain dedin şimdi ben hainlik ne yaptım. 2013 den sonra görüşmedim bile, Senin sinirlenceğin ben değilim hocam sen bile bu şekilde düşünüyosun.

• Kızma 3
  • Katılmama 1

EP, duruşma sürüyor, tanık be ankesör.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

.

Güncelleme • • Weweresoldiers
vazgeçtim

İşlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

size sinirlenmiyor, aksine siz daha ihraç olmalmışken ( ki ihraç olmanız gerekmiyor yargılanmadan hain olamazsınız), hiçbir zaman bu yapıya bulaşmamışlar 2-3 yıl önce fetöcü ilan edilip ihraç edildi. Gerçek fetöcülerin bizleri fetöcü ilan edip iihraç ettirmesinedir sinirimiz.

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geçmiş olsun. Artık bakan onayıyla ihraç olmayı bekleyin..

Mehmet0000, 21.11.2020 - 22:07 yazdı:

Sen şimdi bana fetöcü diyosun yırtmaya çalışıyor diyosun ya, lan ben sadece taa 2009da evlerine gidip üniversite öğrencilerinden ders aldım. Ha birde vakit namazları gelince zorla kıldırıyolardı buda suç bence. 2013 den sonra bi tarafları tutuştuğu için zaten arayamadılar. Şimdi ders aldım diye 6 sene yatayımmı? Yoksa bana şunlar ders verdi diyip yatmayayımmı? Sen bana fetöcü hain dedin şimdi ben hainlik ne yaptım. 2013 den sonra görüşmedim bile, Senin sinirlenceğin ben değilim hocam sen bile bu şekilde düşünüyosun.

Güncelleme • • calik87

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaslar  esime gelen savunma alaydan 7145 sayili 26 maddde diyor. MSB ile ilgili hicbir sey yazmiyor. Sadece bagli oldugu alayi savunmasini istedi. Normalde MSB savunmayi almasi gerekmez mi?  Alay savunmayi alip ihrac etme yetkisi var mi? Acaba elinde savunmayi tutup msb ne zaman isterse  hali hazirda bulunsun diye mi alindi? Bir de her 7145 sayili 26. Kanundan savunmasi alinan ihrac ediliyor mu? esim kkk.

Tanik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kubi0107, 3 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaslar  esime gelen savunma alaydan 7145 sayili 26 maddde diyor. MSB ile ilgili hicbir sey yazmiyor. Sadece bagli oldugu alayi savunmasini istedi. Normalde MSB savunmayi almasi gerekmez mi?  Alay savunmayi alip ihrac etme yetkisi var mi? Acaba elinde savunmayi tutup msb ne zaman isterse  hali hazirda bulunsun diye mi alindi? Bir de her 7145 sayili 26. Kanundan savunmasi alinan ihrac ediliyor mu? esim kkk.

Merhaba. Korkutmak istemem ama ihraç etmek için savunma alınmış olabilir. Kardeşimde böyle olmuştu. 

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Evet madde zaten ihracla ilgili de biz msb den bekliyorduk bu savunmayi. Alayin savunma alma yetkisi var mi diye merak ettik.   Onun icin sormustum

Tanik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mehmet0000, 21.11.2020 - 22:07 yazdı:

Herşeyi geçtim size meslekte 22 yılını geçirmiş bir büyüğünüz sersenişini dile getiriyor kendi düşüncelerini söylüyor ve ne kadar burası askeri bir ortam olmasa da askeri terbiyeyi almış birisi olarak sizin sayın @patriot a hitap şekliniz bence hatalı.. 

Güncelleme • • phantom18

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kubi0107, 25.11.2020 - 11:34 yazdı:

Evet madde zaten ihracla ilgili de biz msb den bekliyorduk bu savunmayi. Alayin savunma alma yetkisi var mi diye merak ettik.   Onun icin sormustum

Alay savunmalı alıp kuvvete gönderecektir.

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kubi0107, 25.11.2020 - 07:56 yazdı:

Her savunma alınan ihraç olmuyor benim bildiğim (HvKK'de) 2 yıl önce savunması alınmış ama davası bitmediği için ihraç edilmemiş kişiler var. Hatta duyumuma göre ceza aldığı halde kesinleşmedi diye atılmamış personel de var. Dava gidişatı ve kurumun kanaati (birlik değil de Personel Başkanlığı) ağır basıyor kanımca. Ama ana ast komutanlık ihraçta ısrar eder, belge vs ekler onu bilemem.

Yine de OHAL sonrası işlem görenler bir şekilde daha şanslı gibi. Olan sap saman demeden KHK ile çuvala doldurulanlara oldu. Bakan onayı ile ihraçta karşınızda idari bir işlem var. Ama KHK'lıların karşısında meclisten geçirilmiş yasa, tarafsız olamayan bir komisyon ve özel dizayn edilmiş mahkemeler var. Sap ve samanın ayırılması ve herkesin er yada geç müstahakkını alması dileğiyle.

• Beğeni 1
  • Onaylama 4

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...