İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Arkadaşlar hepinize ii günler beni bakan onayı ile ihraç ettiler dört yıl sonra idare mahkeme kararı ile geri döndüm altı ay önce Şırnak Silopi'de hudut hattında görev yapıyorum  burda herkes bölük komutanı tabur komutanı olsun yıldırma politikası uyguluyor örn takım komutanı takdir yazdırılması ni söylüyor yazaneye salak saçma insanlara takdiri gönderiyor sadece bana göndermiyor hudut hattında her üç ayda herkes izine gidiyor benim altı ay oldu üç kere izin dilecemi onaylamadilar müthiş bir ön yargı var ben bu izine göndermeleri den dolayı şikayet dilekçesi yazacam nasıl bir dilekçe yazmam gerekiyor 

Bakan onayı ile ihraç_idare mahkemesi ile geri dönüş 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@BJacKaL burda herkesin canı burnunda sen gelmişin izin alamıyorum da şikayet dilekçesi yazmak istiyorum diyosun hiç mantıklı mı elbet sanada izin verirler yeter ki müracaatlarını silsileyi bozmadan yap....

701 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
korkmaz244, 3 saat önce yazdı:

@BJacKaL burda herkesin canı burnunda sen gelmişin izin alamıyorum da şikayet dilekçesi yazmak istiyorum diyosun hiç mantıklı mı elbet sanada izin verirler yeter ki müracaatlarını silsileyi bozmadan yap....

Bak birader ben sizin yaşadığınızı tam 4yil yaşadım kimin ne yaşadığını ben gayet ii anliyorum ne demek istediğimi sen anlamamissin yada anlama istememişsin ben diyorum ki bütün iş geri dönmek filan değil elbette bir gün eğer sucsuzsan bu isbat edilecek geri dönünce bilin istiyorum geri bıraktırmak için ellerinden gelen şeyi yapıyorlar size hala suçlu gibi TSK nin içinde bir suçlu insan gibi bakıp o şekil davraniyorlar    yani mesele sadece gelmek dönmek değil 

Bakan onayı ile ihraç_idare mahkemesi ile geri dönüş 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@BJacKaL Bu işlerden anlayan bir avukat tutun siz de onlarla uğraşın. Anayasa Mahkemesinin kararı var, kurum beraat eden birini suçlu gibi göremez haddi değil. İlgililer aleyhine somut delilleriniz varsa suç duyurusunda bulunursunuz. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Arkadaşlarımızdan duyuyoruz, her ne kadar izin konusunda şikayet olmasa da; takdir ve sicil verme konusunda çok cimrilermiş.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

onların takdirini bekleyen kim? ? Ben itibarımı alayım yeter

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bu saatten sonra takdir belgesiymiş, ödülmüş, sicilmiş vs. zerre kadar umurum olmaz. Fakat özellikle uzman erbaş ve genç rütbedeki asb./sb'lar için bunlar ileriye dönük olarak moral/motivasyon açısından çok önemli, küstürülmemeli ve hala şüpheliymiş gibi davranılmamalı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın,

Naçizane, yapacağınız her müracaatta mağduriyetinizi dile getirirken ithamdan ve ispatlayamayacağınız hususlardan kaçınınız. Müracaatlarınızı yazılı olarak yapınız. Mevzuatın ilgili kısmını alıntılayınız. Takdir hususu kişinin takdirinde olan bir husus olup somut , bariz dayanak beklenmez "takdir hakkı" kapsamındadır. İzin konusu, bulunduğunuz bölge için 3 ayda bir personelin izne gönderilmesine yönelik mutlaka emir vardır. O emri alıp dilekçenize ekleyiniz.  Kaldı ki iç güvenlik bölgesinde aile götürülemeyecek garnizonda 3 ayda bir personelin izne gönderilmesi hususu takım, bölük, tabur komutanı insiyatifinde değildir. Tugay per.şb. tarafından takip edilir. Maliye Şb. tarafından takip edilir. Durum anlattığınız gibiyse sizin sıkıntınızın kaynağı daha yukarıda demektir. Size toplum içinde hakaretamiz ifadeler kullanılmıyor, angarya iş çıkarılmıyorsa emin olun takdir yazmayan kişiler sizin için kötü değil şemsiyedir.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@BJacKaL derdinize bakin burada insanlar sirf KHK listeleriyle  atildigi icin donemiyor sukredinki  KHK ile atilmamissiniz  3 yil oldu takipsizlik alali ret geldi  ohal mahkemesi yolu yeni acildi dert etmeyin onemsiz bence yasanilanlar yaninda 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
BusnrYilmaz, 22 dakika önce yazdı:

@BJacKaL derdinize bakin burada insanlar sirf KHK listeleriyle  atildigi icin donemiyor sukredinki  KHK ile atilmamissiniz  3 yil oldu takipsizlik alali ret geldi  ohal mahkemesi yolu yeni acildi dert etmeyin onemsiz bence yasanilanlar yaninda 

Çok acı da olsa bu tezinizi destekliyorum. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...