İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Weweresoldiers, 11.07.2020 - 13:30 yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Benim 1. Derece yakınım KHK ile ihraç. Kendisinin ankesörlü davası devam ediyor, yüksek ihtimalle ceza almayacak. 2 senedir bende sıkıntı yoktu. Ruh hastası bir  Tug. K. Bana İki kere GGU verdi. Göreve başladım bir hafta oldu. Şimdi de teklif etmiş yukarıya , yukarısı da 6 ay GGU verdi. Yürütmeyi durdurma açacağım. Görüşleriniz nelerdir? Bir de ikamet edilen şehire mi yoksa görev yaptığım şehire mi açacağım? Kaç günde sonuçlanır?

slm hocam aynı durumdayız özelden msj atıyorum bakabilirmisiniz? 

SADECE "İFTİRACI" vardı oda ilk mahkemede dosyadan çekildi. ilk mahkeme 6.3 verdi, İstinaf onayladı, Yargıtay savcısı Bozma istedi, bekliyoruz .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
695, 19 saat önce yazdı:

Protokol sorgulamada il/ilçe nüfus müdürlüklerine gidin yazısı çıkan arkadaşlardan İstanbulda tahdit kaldırılması için il nüfus müdürlüğüne gidiyoruz değil mi? 

Yarın uğramayı düşünüyorum, giden varsa bilgilendirebilir mi? 

Teşekkürler. 

Bugün İstanbul İl nüfus müdürlüğü tahdit şubeye gidip, tahdidin kalkması için dilekçe verdim, 3 ilden tahdit gözüküyormuş ? 2, 2.5 ayı bulur dedi sonuçlanması, hızlanması için 15 günde 1 uğrayın filan dedi, bende takipçisi olacağım,bilginize.

695 TSK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
695, 3 saat önce yazdı:

Bugün İstanbul İl nüfus müdürlüğü tahdit şubeye gidip, tahdidin kalkması için dilekçe verdim, 3 ilden tahdit gözüküyormuş ? 2, 2.5 ayı bulur dedi sonuçlanması, hızlanması için 15 günde 1 uğrayın filan dedi, bende takipçisi olacağım,bilginize.

Bana 3 ay en az demişlerdi. Davam olduğu için başvuramadım. Ama demek ki hızlanmış. Aslında 1 ay sonrasında zımmen reddedilmiş sayılıyor dilekçe ve 2nci aydan sonra karşı dava açma hakkımızı da kaybediyoruz. Ben başvurduğumda en fazla 45 gün bekleyebilirim. Aksi halde dava da açamam. Yanlış mı düşünüyorum? Bilen varsa yol gösterirse sevinirim. Bir de başvuru dilekçesini 2 nüsha yapıp birine alındı yazdırıp imzalatıp saklayacağım. Alındı belgesi vermiyorlar. Bunun hukuki yolu nedir? 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

foruma yeni uyeyim yanlış yazdıysam kusura bakmayın. hava kuvvetlerinden 701 nolu KHK ile ihraç oldum ihraç sebebimi gözaltına alınınca öğrendim memleketimden 0 saniye ve 1 sn arama varmış ben memleketime 2 snenedir ugramıyordum sağolsun avukatımızda cok cabaladı 3 celseede beraat verdi komisyon hala incelemeye devam size sorum olacak acaba komisyonun cevabı ne olur ?

701 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
korkmaz244, 8 saat önce yazdı:

foruma yeni uyeyim yanlış yazdıysam kusura bakmayın. hava kuvvetlerinden 701 nolu KHK ile ihraç oldum ihraç sebebimi gözaltına alınınca öğrendim memleketimden 0 saniye ve 1 sn arama varmış ben memleketime 2 snenedir ugramıyordum sağolsun avukatımızda cok cabaladı 3 celseede beraat verdi komisyon hala incelemeye devam size sorum olacak acaba komisyonun cevabı ne olur ?

beraatiniz hayırlı olsun. Komisyon için söz konusu TSK olunca yorum yapmak zor. Ben şahsen sebebini bilmediğim soruşturma yüzünden ret aldım. Ret sonrası gözaltı yaşadım ve sebebi iddianamede komisyondan ret almam yazılıydı. Ancak sizin için komisyon ret verse bile başa bir kriter yoksa  idare mahkemesinde şansınız yüksek. Bu arada önemli olan kurum kanaati. Sırf kurum kanaatiyle ret kararı verilenler oldu forumda. Umarım lehinize sonuçlanır.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
korkmaz244, 23 saat önce yazdı:

Beraat kararınız hayırlı olsun. Moralinizi bozmak istemem ama büyük ihtimal RET kotasını doldurmak üzere bekliyorsunuz. Beraat ettim bir ay sonra ret aldım. Ankesör olarak beraat edip, ret alan arkadaşlarda var. İnşallah siz kabul alıp dönersiniz. Durum maalesef böyle. Saygılar 

701-beraat-devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bilinmeyen34, 4 saat önce yazdı:

Beraat kararınız hayırlı olsun. Moralinizi bozmak istemem ama büyük ihtimal RET kotasını doldurmak üzere bekliyorsunuz. Beraat ettim bir ay sonra ret aldım. Ankesör olarak beraat edip, ret alan arkadaşlarda var. İnşallah siz kabul alıp dönersiniz. Durum maalesef böyle. Saygılar 

Hakkında bir tek ankesör iddiası olup, beraat veya takipsizlik alıp, komisyondan ret alan örnek bir karar var mı elinizde acaba. Uzun süredir takibindeyim, hiç görmediğim için soruyorum. Yoksa TSKya karşı tutumun hepimiz farkındayız, olması maalesef şaşırtmaz beni de.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

açıklamalarınız için teşekkür ederim kurum  kanaatinin olumlu olduğunu düşünüyorum darbeden sonra emir asb. olarak 2 sene çalıştım tug. genereral hakkımda olumlu kanaat doldurdu durumumu hv.kk personel baskanlıgına bizzat anlattı onlarda adli durumununa göre cevap vereceğiz dediler.kaldı ki ohal sonrası ankesörden beraat alıp hiç atılmayanlar var. hakkımızda hayırlısı tabiki 

701 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
korkmaz244, 38 dakika önce yazdı:

açıklamalarınız için teşekkür ederim kurum  kanaatinin olumlu olduğunu düşünüyorum darbeden sonra emir asb. olarak 2 sene çalıştım tug. genereral hakkımda olumlu kanaat doldurdu durumumu hv.kk personel baskanlıgına bizzat anlattı onlarda adli durumununa göre cevap vereceğiz dediler.kaldı ki ohal sonrası ankesörden beraat alıp hiç atılmayanlar var. hakkımızda hayırlısı tabiki 

Sizi yanlış yönlendirmek istemem. Ancak ankesör 701 KHK olunca kurum görüşünün olumlu olduğuna pek ihtimal veremiyorum.  Bana da hakkında olumlu kanaat yolladık hatta adli durum belli olana kadar ihraç etmeyin diye tembihledik diye söylediler. Hakkımda tek tanık var beraat ettim. Kurum amirleri KKK için söylüyorum hakkında iddianame düzenlenir düzenlenmez “kamu görevinden ihraç teklifi” yapıyorlar. Benden 6 ay önce gözaltı yaşayıp şu an 6/3 alıp hala açıkta bekleyen var.  Adaletsizlik için de adaletsizlik olduğu muhakkak. Canı gönülden dileğim iade olmanız. Saygılar.

Karagöz, 2 saat önce yazdı:

Hakkında bir tek ankesör iddiası olup, beraat veya takipsizlik alıp, komisyondan ret alan örnek bir karar var mı elinizde acaba. Uzun süredir takibindeyim, hiç görmediğim için soruyorum. Yoksa TSKya karşı tutumun hepimiz farkındayız, olması maalesef şaşırtmaz beni de.

Arkadaş izin verirse sorup paylaşayım.

701-beraat-devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar daha once yazmıstık ihraç sonrası bolge idari mahkemesine yd açmıstık ve kurum 2 savunma yapmamıstı bugun uyapa baktım mahkeme tekrardan ara karar vermıs ve 2 savunmanın 15 gun içinde yapılmasını yapılmazsa cezai işlem olucagı yonunde kuvvete yazı gonderılmıs bole bir surec yasayan oldumu sımdı bundqn sonra surec nolur yanı savunma yapılır mı yada yıne yapılmazsa mahkeme neye gore karar verır ve tahmını nezaman

Ohal sonrası ihraç itirafçı beyanı -kyok olmasına rağmen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...