İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

@korkmaz244 sizinle aynı durumdayım  701 KHK komisyon sonucum cikmadi bende malesef umutlu degilim ret bekliyorum keske ret ciksaydı ona da raziydim bunca zaman en azindan mahkemeye erisirdim 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yanlzlık4134, Bir saat önce yazdı:

Merhabalar daha once yazmıstık ihraç sonrası bolge idari mahkemesine yd açmıstık ve kurum 2 savunma yapmamıstı bugun uyapa baktım mahkeme tekrardan ara karar vermıs ve 2 savunmanın 15 gun içinde yapılmasını yapılmazsa cezai işlem olucagı yonunde kuvvete yazı gonderılmıs bole bir surec yasayan oldumu sımdı bundqn sonra surec nolur yanı savunma yapılır mı yada yıne yapılmazsa mahkeme neye gore karar verır ve tahmını nezaman

Kurum süreyi geçirip savunmayı yolluyor savunma dediğinde özlük dosyasını yolluyorlar. Bizde böyle oldu yani tabi herkese aynı olacak diye bir kaide yok bizim idare 7ayda sonuçlandı 

OHAL sonrası ihraç ankara 12.idare mah 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Güneşzag, Bir saat önce yazdı:

Kurum süreyi geçirip savunmayı yolluyor savunma dediğinde özlük dosyasını yolluyorlar. Bizde böyle oldu yani tabi herkese aynı olacak diye bir kaide yok bizim idare 7ayda sonuçlandı 

Sizin mahkeme sonucu belli oldu mu peki?

Ohal sonrası ihraç itirafçı beyanı -kyok olmasına rağmen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yanlzlık4134, 5 saat önce yazdı:

Merhabalar daha once yazmıstık ihraç sonrası bolge idari mahkemesine yd açmıstık ve kurum 2 savunma yapmamıstı bugun uyapa baktım mahkeme tekrardan ara karar vermıs ve 2 savunmanın 15 gun içinde yapılmasını yapılmazsa cezai işlem olucagı yonunde kuvvete yazı gonderılmıs bole bir surec yasayan oldumu sımdı bundqn sonra surec nolur yanı savunma yapılır mı yada yıne yapılmazsa mahkeme neye gore karar verır ve tahmını nezaman

ohal mahkemeleri genelde süreyi sorun yapmıyor kurum tarafında, ama siz kaçırırsanız işlem yapabilir. TAraflılar sonuçta. Bu arada adli tatil değil mi? nasıl ara karar verildi?

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yanlzlık4134, 2 saat önce yazdı:

Sizin mahkeme sonucu belli oldu mu peki?

Evet idare de istinafta Red şuan danıştayda dosya, inşallah sizinki olumlu sonuçlanır

OHAL sonrası ihraç ankara 12.idare mah 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 18 dakika önce yazdı:

ohal mahkemeleri genelde süreyi sorun yapmıyor kurum tarafında, ama siz kaçırırsanız işlem yapabilir. TAraflılar sonuçta. Bu arada adli tatil değil mi? nasıl ara karar verildi?

Merhabalar bızım ohal mahkemesı değil biz ohal sonrası ıhraç bizim buarada nobetcı mahkemeler bakıyor idari davalara 

Güneşzag, 18 dakika önce yazdı:

Evet idare de istinafta Red şuan danıştayda dosya, inşallah sizinki olumlu sonuçlanır

Hayırlısı olsun ıns tez vakıtte sizde guzel haberler alırsınız 

Ohal sonrası ihraç itirafçı beyanı -kyok olmasına rağmen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar; 

Daha önce hiç yaşamadığı, hiç yargılanmadığı hatta hiç bulunmadığı şehirlerden hakkında pasaport için "idari tahdit" koyulan var mı? Bu konuda ilgili  başından benzer olaylar geçen arkadaşalar varsa ve tecrübelerini aktarabilirlerse çok sevinirim. Ayrıca pasaport idari tahdit konulması ile ilgili yetkiyi düzenleyen kanun, yönetmelik tüzük vb. hakkında bilgi olan arkadaşlar varsa bu konuda da yardımlarınızı bekliyorum. İyi günler diliyorum.

695 khk ihraç-red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Özgür Barış, 3 saat önce yazdı:

Merhabalar; 

Daha önce hiç yaşamadığı, hiç yargılanmadığı hatta hiç bulunmadığı şehirlerden hakkında pasaport için "idari tahdit" koyulan var mı? Bu konuda ilgili  başından benzer olaylar geçen arkadaşalar varsa ve tecrübelerini aktarabilirlerse çok sevinirim. Ayrıca pasaport idari tahdit konulması ile ilgili yetkiyi düzenleyen kanun, yönetmelik tüzük vb. hakkında bilgi olan arkadaşlar varsa bu konuda da yardımlarınızı bekliyorum. İyi günler diliyorum.

Ben tahditi kontrol etmeye gittim, 3 şehir vardı, Ankara, İstanbul, Van. 

Van'a hayatımda gitmedim ? Ankara Dzkk, İstanbul çalıştığım yer Van'a hala gülüyorum, benimde KHK 695.

Sizinde Van varsa şamdan yazmışlardır ?

695 TSK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Özgür Barış, 14 saat önce yazdı:

Merhabalar; 

Merhabalar. Eşim için de iki şehirden tahdit vardı. Ankara da hiç bulunmamisti.Çok şükür kalktı iki şehirden de.

689 inceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
695, 18 saat önce yazdı:

Ben tahditi kontrol etmeye gittim, 3 şehir vardı, Ankara, İstanbul, Van. 

Van'a hayatımda gitmedim ? Ankara Dzkk, İstanbul çalıştığım yer Van'a hala gülüyorum, benimde KHK 695.

Sizinde Van varsa şamdan yazmışlardır ?

Maalesef benimde hiç bulunmadığım ama tahdit koyan şehir Van. Bunuda belirtmeme rağmen hala neden idari şerh koyuldu bulamadım. Son çalıştığım şehir tahditi kaldırdı ama Van meselesini hala çözemedim. Sizin durum cidden enteresan artık ülkede hiçbir şeye şaşırmıyoruz maalesef.Umarım tahditleri bir an önce kaldırabilirisiniz.?

695 khk ihraç-red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...