İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Konuk

@Güneşzag  Evet biraz uzun sürdü ama ayrı bir durum var kararı geçen yıl çıkan 3 uzman erbaş arkadaşın bu şekilde iade olan yani, istinaf onaması olmadığı için (ceza yargılaması) gerekçe gösterilerek istinaf mahkemesince iadenin iptaline karar verildiği haberini duyduk. İstinaf onaması(ceza yargılaması) geçen hafta onandı. ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MusaKLL, 2 saat önce yazdı:

Takipteki arkadaşları direkt ilgilendirmeyen bir haber ama yine de paylaşayım. Khk ya tabii olmayan bakanlıkça ihraç edilen ve beraber yargılandığım uzman erbaş arkadaşıma Kocaeli 2. İdare Mahkemesince işlemin iptali (göreve iade) kararı verildi. Karara 05.11.2019 tarihinde oybirliği ile karar verilmiş. Uyapta bugün öğleden sonra gördü.

Merhaba, esim de khkya tabi degil yani ohal sonrasi bakanlik onayi ile ihrac. Idare mahk. karar bekliyoruz. Bu habere cok sevindim arkadasiniza da cok gecmis olsun. Insallah bizim icin de sonuc guzel olur

Güncelleme • • Tweety

KYOK- kurum kanaati ihrac- idare mahkemesinden sonuç  bekleniyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İşlemler

Muğla 2.Ağır Ceza Mahkemesi *Ankesör araması ve ep'den faydalanmış tanık beyanı. Sonuç: Beraat 13.12.2019  tarihinde verilmis bir karar bu kararin gerekcelisine nasil ulasilabilir acaba?

Tek tanik beyani adli islem yok dava yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kubi01, Bir saat önce yazdı:

İşlemler

Muğla 2.Ağır Ceza Mahkemesi *Ankesör araması ve ep'den faydalanmış tanık beyanı. Sonuç: Beraat 13.12.2019  tarihinde verilmis bir karar bu kararin gerekcelisine nasil ulasilabilir acaba?

Bu kararı  Muğla'da duruşması olan bir arkadaşımdan bende duydum.Doğrudur beraat alınmış savcının ceza istemesine rağmen! Arkadaşımın durumunda da bahsetmek gerekirse; yine savcının ceza istemesi --Farklı 3 ilden hts kayıtları mevcut ve 2.sinde hiç görev yapmamış birisinden de Merkez ilçeden kaydı mevcut yani görev yaptığı yerden hiç kaydı yok!,Ayrıca çağrılan tanık da bu adamı "görmedim bilmiyorum" şeklinde lehine konuşmuş, savcı buna rağmen bu illerde görev yaptığı için vs deyip ceza istemiş-- üzerine başkan karar için ek süre taleplerini uygun görmüş bakalım sonucu inşallah güzel olacak.

Güncelleme • • phantom18

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benim de farkli illerden 4 gorusme var tekil olarak aranmisim. 3 ü bir ilden 1 ı baska ilden.  Tek ilden arandigim yerde hic bulunmayip hic gorev yapmadigim yer . Ama tarihlerle günlere  baktigimizda pazar gunune  denk gelip izin donuslerime denk gelmis tam is basi yapacagim gunun pazari  ve o donemde esim pedagojik formasyon icin o ile gidiyor basvurusu var. O ilden arama 7 dk ya yakin. Diger uc gorusme de esimin memleketinden yine izin dönüşü  2 ile 3 dk arasi konusulmus yolda oldugum vakitler. Ve esim o donemde doguda gorev yaptigim icin o donem ailesiyle kaliyordu. Hic hatirlamadigimiz icin esime yoruyoruz o donemde kurslara da gidiyordu sarjinin bitip birkac kez aradigini hatirliyorum lakin sabit hattan mi gorustuk emin olamiyorum. Aranan yer tekel bayi. kurs merkezine yakin  ona yoruyorum artik. Benim durumu da paylasmak istedim. Ins emsal kararlar daha da cogalir. Somut deliller bulmays bbakacağiz ins.

Tek tanik beyani adli islem yok dava yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

küçük kızım 10 aylıktı bu sıkıntılar başladığında. geniş ailede, avluda, istediği her vakit sokakta koşturarak(benim büyüdüğüm, oynadığım sokakta) büyümenin verdiği keyifle, şımarıklıkla, her şeyden habersiz şimdi 2,5 yaşında oldu.. bilmiyor bile babasının bir zamanlar asker olduğunu. oysa ki oğlum onun yaşındayken gemi, seyir, nöbet, tayin, lojman, orduevi.. her şeyi yaşadı. şimdi 9 yaşında. her ne kadar onun yanında konuşmamaya çalışsak da her şeyin farkında ve duygularını belli etmeyen bir çocuk oldu. bir ara okulunda geri dönüşüm malz. ile kostüm yapılacaktı. gittiğimde oğlumu çok durgun, üzgün gördüm. ne olduğunu sordum hiç dedi.. neyse çocuklara sordum siz neler yapacaksınız falan. söylediler işte şunu şunu diye.. sınıfta bir asker çocuğu daha var. ona da sordum sürpriz dedi. hemen yanındaki kız çocuğu ben biliyorum asker kıyafeti dedi. o an hemen oğluma baktım ve neden üzgün olduğunu anladım. oracıkta ağlamamak için kendimi zor tuttum. eve nasıl vardım, ağladım,ağladım.. çocuklarımın yaşamak zorunda  oldukları zulüm için.. kendimi toparladıktan sonra ona psik. randevu buldum. götürdük. önce ben konuştum dr. ile anlattım durumumuzu. sonra oğlumla konuştu. ve sonrasında dr durumu açıklayınca bir kez daha yıkıldık. ''ben babamın asker olmasını istiyorum'' demiş ve  bu süreçten çok etkilenmiş vs... düşünsenize bir erkek çocuk için asker olmanın kavramını.. babasının asker olması, onu güçlü, koruyucu, üniforması ile görmesi.. ayrı bir hayranlık değil midir erkek çocuklar için..?  umarım her şey en kısa zamanda tüm masumlar için yoluna girer. çocuklarımız için, hepimiz için...

kusura bakmayın arkadaşlar. paylaşımım için.. bu forumda olmayı seviyorummm. hepinize teşekkürler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

2. duruşmada görev yaptığım ilden başka sabit hattan aranmadığıma dair rapor gelmişti. Hakim 3. duruşma için tekrar görev yaptığım yerden başka sabit/kontörlü aranmam olup olmadığı ile ilgili yazı istedi. Bu normal mi? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Iyi gnler benim hakımda fetoden dava açıldı nisamlımda tsk da görevli resmi nikah yaparsak görevden ihraç ederler mi ? Bide kardeside jandarma olarak gorev yapiyar onuda etkiler mi?

Mağdur

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
kratoos, 17 saat önce yazdı:

2. duruşmada görev yaptığım ilden başka sabit hattan aranmadığıma dair rapor gelmişti. Hakim 3. duruşma için tekrar görev yaptığım yerden başka sabit/kontörlü aranmam olup olmadığı ile ilgili yazı istedi. Bu normal mi? 

olabilir.. neyse ki sizin sadece görev yaptığınız ilden istemişler.. bizim her duruşma sonunda, (ülke çapında sorgulama yapılmasını mümkün kılan bir sorgu havuzu oluşturulmuş) ve bu sorgu havuzu üzerinden ülke çapında sabit/ankesörlü hatlardan ardışık/tekil arama tespiti bulunup bulunmadığına dair yazı yazılması isteniyor.. 

ben de bunu anlayamadım sayın @Aklima  açıklayabilirseniz ve de bilen diğer arkadaşlar, zaten aramalar baştan belli değil miydi? neden her defasında araştırılıyor ki?..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, Şimdi yazdı:

olabilir.. neyse ki sizin sadece görev yaptığınız ilden istemişler.. bizim her duruşma sonunda, (ülke çapında sorgulama yapılmasını mümkün kılan bir sorgu havuzu oluşturulmuş) ve bu sorgu havuzu üzerinden ülke çapında sabit/ankesörlü hatlardan ardışık/tekil arama tespiti bulunup bulunmadığına dair yazı yazılması isteniyor.. 

ben de bunu anlayamadım sayın @Aklima  açıklayabilirseniz ve de bilen diğer arkadaşlar, zaten aramalar baştan belli değil miydi? neden her defasında araştırılıyor ki?..

Devam edilen gözaltılarda EP den faydalananlar oluyor. Bunlarda bu havuza katılıyor. Bunların görüştüğü numaralarda bu havuza katılıyor. Dolayısıyla havuz sürekli güncelleniyor. Süreci uzatma hususunu da eklediğimizde yaşadığımız durum ortaya çıkıyor.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...