İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

@Sennora ilçeden cevabı aldığınız gün sizin için tebliğ tarihidir. Eğer 18.10.2021 den sonra ise hala bir kaç gün var demektir.

Hukukçu~Stj. Avukat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aslan Onur, 2 saat önce yazdı:

@Sennora ilçeden cevabı aldığınız gün sizin için tebliğ tarihidir. Eğer 18.10.2021 den sonra ise hala bir kaç gün var demektir.

İlçeden avukat telimi alip mesaj atmıştı tarih 27.10.2021 

672 KHK- sendika -SGK-başvuru inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 27.06.2019 - 22:36 yazdı:

@Zülküf Öncelikle maaşın eksik yattığını ve yasal faiz talebinizi kurumunuza dilekçe ile bildirin. Gelecek ret kararı akabinde idari mahkemeye dava açarak hakedişlerinizi alabileceksiniz.

Forumda emsal dava kararları mevcut.

Sayın msa forumda tam olarak nerde var

675 KHK sağlık bakanlığı iade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

iade olan kişiler, maaş alacakları ve faizleri haricinde, manevi tazminat davası açıp kazanan oldu mu? Sonuçta yargılamadan infaz edilip 4-5 sene insanları mağdur ettiler. Tazminat davası açma süresi ne zamana kadardır ?

692 KHK Adalet Bakanlığı - Şoför

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
conqierors, 4 saat önce yazdı:

iade olan kişiler, maaş alacakları ve faizleri haricinde, manevi tazminat davası açıp kazanan oldu mu? Sonuçta yargılamadan infaz edilip 4-5 sene insanları mağdur ettiler. Tazminat davası açma süresi ne zamana kadardır ?

mustafa özkan  manevi tazmınat davası açma süresini yanılmıyorsam 60 gün olarak demişti.

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yakında istanbuldan iade olan var mı MEB e gittim okul seçtirmiyotuz dediler en son görev yaptıgınız ilçeye aramanızı yapıp göndermez ilçede başlıcanız dediler geçen cuma iade edildim ne zaman aranırım

672 Meb~kyok~inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
conqierors, 27.12.2021 - 20:29 yazdı:

Sayın conqierors,

Tazminat davası hususu teknik bir konudur. Şakaya gelmez. Evdeki bulgurdan bile olabilirsiniz. Eğer Avukatınız varsa "benim avukatım var" diyede rahat hareket etmeyiniz. İdari davalardan farklıdır.

İdareye karşı açılacak olan tazminat davaları genel olarak tam yargı davası olarak bilinir.

İade olduktan sonra idareye dilekçeyle başvurduktan sonra alamadığınız haklar için açtığınız dava içerisinde maddi ve manevi tazminat isteminde de bulunabilirsiniz.

Bahsettiğim gibi teknik bir konudur. Maddi tazminat isteklerinde istediğiniz rakamı kaybettiğinizi ispatlamalı yada beraberinde bilirkişi tarafından hesaplanmasını istemelisiniz. Manevi tazminat için isteyeceğiniz rakamsa daha sıkıntılıdır. Çünkü manevi tazminat ve miktarı hakimin takdirinde olan bir durumdur. Siz tutup 1.000.000 TL manevi tazminat istersiniz mahkeme 50.000 tl hükmederse siz red edilen 950.000 tl için karşı taraf avukatına ayrıca para ödersiniz. Hemde iyi bir para.

Bazen deli rakamlar dolaşıyor. "avukatım 400.000-500.000 tl tazminat alırız dedi" sözlerini duydum. Zaman zaman forumda da ikazda bulunmaya çalıştığım bir konudur. Ülkemizde Cumhurbaşkanı makamına dahi 500.000tl manevi tazminata hükmedilmemişken normal bir vatandaşın böyle paralar alması söz konusu değildir. Ne ulusal nede uluslar arası yargıdan. Uluslar arası yargıdan en fazla 20000 yada 30000 Euro gibi bir rakam ancak çıkar. O da haksız tutukluluk vs varsa.

https://forum.khkhaber.com/topic/23942-i̇ade-olunca-maddi-ve-manevi-tazminat-i̇stemeye-yönelik-süre-ne-zaman-başlar/?tab=comments#comment-95172

https://forum.khkhaber.com/topic/1184-iade-olanlar-ve-tazminatlar-forumu/page/271/#comments sayfasındaki paylaşımımı

https://forum.khkhaber.com/topic/23801-i̇lginç-bir-başvuru-tazminat-i̇stemi-yönünden-şanslı-bir-kişi/?tab=comments#comment-94604

Özellikle https://forum.khkhaber.com/topic/15003-i̇dari-davalar-konusunda-önemli-paylaşımlar/page/9/?tab=comments#comment-91906 okumanızı tavsiye ederim.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar bende yeni iade oldum EGM iadelerinde son süreçte herkes araştırma merkezinde mi başlıyor,  bir de EGM maaş ödemelerinde özel hizmet tazminatını alabiliyor muyuz .

İade 679 banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Faruk443149, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar bende yeni iade oldum EGM iadelerinde son süreçte herkes araştırma merkezinde mi başlıyor,  bir de EGM maaş ödemelerinde özel hizmet tazminatını alabiliyor muyuz .

Benimde iade olalı 2 ay oldu arayan soran yok tarih ne zamandı

677 KHK- kriter yok- komisyon kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar iyi günler.  Temmuz 2020'de çok şükür göreve iade oldum. Darısı tüm masum kaderdaşlarımın başına. Aralık 2020'de geriye dönük maaşları aldım. 46 ay için 171 bin aldım. Ocak 2021'de maaşların faizi, ek dersler, hazırlık ödeneği ve promosyon için 60 gün içinde Mahmut Levent yardımıyla dava açtım. 2022 Ocak'ta  mahkeme promosyon hariç  diğer isteklerimi kabul etti. İlçe milli eğitimde verilen haklar hesaplanıyor. Bunlar nasıl hesaplanır,  ne kadar tutar hiçbir fikrim yok. Daha önce bu yolları  yürümüş ya da bilgisi olan arkadaş varsa, bilgi verirse memnun olurum.  

672 MEB - Kabul - 17 Aralık Öncesi Banka, Sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...