İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Herkese merhaba yanıtlarsanız sevinirim...

Iade sonrası  geriye dönuk ek ders yasal faiz eğitim öğretim ödeneği promosyon ucreti talebini tek bir dilekce de mi yoksa ayri ayri dilekce yazıp mi milli eğitimden talep etmeliyiz?

672 khk sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ümitli, 23.05.2022 - 21:48 yazdı:

Iade sonrası  geriye dönuk ek ders yasal faiz eğitim öğretim ödeneği promosyon ucreti talebini tek bir dilekce de mi yoksa ayri ayri dilekce yazıp mi milli eğitimden talep etmeliyiz?

tek bir dilekçede verebilirsiniz hocam 

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Kurumdan talep ederken tek dilekçeyle ama kurum ret ettikten sonra dava açarken her talep için ayrı ayrı dava dilekçesi vermeniz gerekiyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İstekleri tek dilekçeyle yapabilirsiniz.

Dava açarken idare mahkemesine dair hususları tek davada açabilirsiniz. Red edilen isteğiniz olursa davanız kısmen red kısmen kabul olur karşı taraf avukatı vekalet ücreti kısmen yada tam olarak bir kez çıkar.

Tek tek açarsanız kaybedilecek her dava için tam avukatlık ücreti ödersiniz.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aklima, 21 saat önce yazdı:

İstekleri tek dilekçeyle yapabilirsiniz.

Dava açarken idare mahkemesine dair hususları tek davada açabilirsiniz. Red edilen isteğiniz olursa davanız kısmen red kısmen kabul olur karşı taraf avukatı vekalet ücreti kısmen yada tam olarak bir kez çıkar.

Tek tek açarsanız kaybedilecek her dava için tam avukatlık ücreti ödersiniz.

Tek dava ile açıldığında idare mahkemesi usule uygun değil diyerek ret ediyor, sonra tekrar ayrı ayrı açmak zorunda kalınıyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ümit, 27.05.2022 - 11:48 yazdı:

Tek dava ile açıldığında idare mahkemesi usule uygun değil diyerek ret ediyor, sonra tekrar ayrı ayrı açmak zorunda kalınıyor.

Sayın @Ümit,

Sanırım bir anlam karışıklığımız var. Görmediğim, yanlış yorumladığım bir husus varsa bunu düzeltmek isterim. Örnek bir karar payşırsanız incelemek isterim.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aklima, 10 saat önce yazdı:

Sayın @Ümit,

Sanırım bir anlam karışıklığımız var. Görmediğim, yanlış yorumladığım bir husus varsa bunu düzeltmek isterim. Örnek bir karar payşırsanız incelemek isterim.

2 yıl önce kendi başıma geldiği için söyledim, istenilen her hak için tek dilekçede istediğim dava ret edilmişti, her istek için ayrı ayrı dava açılmasını istemişlerdi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba,

KHKya dayanılarak idairi kararla memuriyetten çıkarılmıştım. Aynı zamanda Ceza davası açıldı. Ceza davasından beraat edince İdare mahkemesi iade kararı verdi. İşe tekrar başladıktan sonra Bölge İdare mahekemesi beraat kararında yazan kararı gerekçe göstererek iltisak var diyerek işe iade kararını iptal etti.Şimdi dosya Danıştay'da. benzer durumda olan var mı?

669 KHK -Beraat- Danıştay 5. Daire

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilgi paylaşımları için herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.Ek ders eğitim öğretim ödemesi vs. talep dilekçeme red geldi.Bu aşamada dava açma sürecini takibini kendim yapabilir miyim acaba yukarıda da yazıldığı gibi ayrı ayrı mi dava açmam gerekiyor mutlaka bir avukatla olması gerekiyorsa tavsiye edeceğiniz var mıdır en azından dava dilekçesi vs için? Teşekkür ederim herkese

672 khk sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Ümitli, 23 saat önce yazdı:

Bilgi paylaşımları için herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.Ek ders eğitim öğretim ödemesi vs. talep dilekçeme red geldi.Bu aşamada dava açma sürecini takibini kendim yapabilir miyim acaba yukarıda da yazıldığı gibi ayrı ayrı mi dava açmam gerekiyor mutlaka bir avukatla olması gerekiyorsa tavsiye edeceğiniz var mıdır en azından dava dilekçesi vs için? Teşekkür ederim herkese

Avukat tutmadan kendiniz süreci yönetebilirsiniz, her talebiniz için ayrı ayrı dava açmanız gerekiyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...