İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Herkese merhaba,pazartesi iade oldum.uzman doktorum.dun komisyon kararı elime ulaştı.hataydan ihraç olmuştum.3 yıldır Konya'da yaşıyorum.benim atamam hataya mi yoksa Konya'ya mi olacak.beni kurumdan kimse aramadı.hatay sağlık mudurlugunu cuma günü aradım.ckys daha düşmemiş karar dedi.bir de maaşlar la ilgili dilekçe örneğini nasıl bulabirim

Sendika istifa,22 ay üyelik

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672 KHK lı eşler, 18 saat önce yazdı:

Ek ders için ne cevap geldi? Birde promosyon için bankaya mı yoksa meb e mi başvuruluyor acaba?

Ek derse yanıt MEB'den bekleniyor. Promosyonu MEB'den istemiştim.

672 Ocak 2014 - Şubat 2015 sendikalı, Nisan 2015 başka bir sendikaya üye oldum. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Diane, 2 saat önce yazdı:

Komisyonun mevzuatını içeren khk'da yeniden atama olarak değerlendirileceğimiz yazıyordu galiba.

Demeyinn! 

672 MEB. 2 aylik sendika+HTS. Ilk durusmada beraat(7/5/2019). 20 Kasim 2019 iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Diane, 3 saat önce yazdı:

Komisyonun mevzuatını içeren khk'da yeniden atama olarak değerlendirileceğimiz yazıyordu galiba.

Onca yil ve hizmetten sonra basimiza gelenler, ardindan 1 sene daha rezil sartlara mecbur birakilmak, katlanma sinirlarimi cok zorluyo...  Insallah korktugumuz basimiza gelmez. 

672 MEB. 2 aylik sendika+HTS. Ilk durusmada beraat(7/5/2019). 20 Kasim 2019 iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
672'li ingilizceci, 16 dakika önce yazdı:

Onca yil ve hizmetten sonra basimiza gelenler, ardindan 1 sene daha rezil sartlara mecbur birakilmak, katlanma sinirlarimi cok zorluyo...  Insallah korktugumuz basimiza gelmez. 

Bende de bambaşka sorunlar var hocam. Ha diyince duzelmeyecek belli ki. Buna da çok şükür.

Karhan, 1 saat önce yazdı:

Ek derse yanıt MEB'den bekleniyor. Promosyonu MEB'den istemiştim.

Ek dersleri ve geçmişe dönük promosyonlari MEB'in verme ihtimali var mı yani?

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672'li ingilizceci, 2 saat önce yazdı:

Hocam 1 yılla bitse yine razıyız. Ben sağlıkçıyım, eşim öğretmen. Ben eşime tabiiydim. Konyadaki kraldan çok kralcılar eşini nereye verirsek sende oraya gidersin diye söyledi. Verdiğimiz yerdeki sağlıkçı ihtiyacına bakarız sen oraya gidersin diyor. Verdiği yerde resmen sürgün yeri. Çocuk bilsem e gidiyor ben oraya gidemem desem de umrunda değil beyfendinin. Çocuğu okul çıkışı 60 km uzaklıktaki şuan ki ilçemize taşıyacakmışız. Allahın adaletine bırakıyorum hepsini.... 

672 MEB. Adli idari yok. İnceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Druro, 5 saat önce yazdı:

Herkese merhaba,pazartesi iade oldum.uzman doktorum.dun komisyon kararı elime ulaştı.hataydan ihraç olmuştum.3 yıldır Konya'da yaşıyorum.benim atamam hataya mi yoksa Konya'ya mi olacak.beni kurumdan kimse aramadı.hatay sağlık mudurlugunu cuma günü aradım.ckys daha düşmemiş karar dedi.bir de maaşlar la ilgili dilekçe örneğini nasıl bulabirim

Size şu kadarını söyleyeyim eşimin kabul yazısı atıldığı il emrine geldi.  Atamadaki (kralcı) dedi ki bize gelen yazı il emrine dağıtılmak üzere diye geliyor dedi. Yani Hatay a dağıtım şekildedir diye düşünüyorum. 

672 MEB. Adli idari yok. İnceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sevgili arkadaşlar, lütfen eş durumu için yanlış bilgi paylaşmayajgm. Mebbis e bakınız, ilk atama kadrolu olarak atandığımiz yer olarak geçiyor. En son durumda ise 7075 sayılı kanun ve yeni okulumuz için ise 5442 sayılı kanun 8.c yazıyor. Yeniden atama kısmı falan yok yani. Ben istekte bulunacağım, mebbis bilgilerimi de çok şükür git gel kaç kez düzelttim. Lütfen 7 ocağa kadar ilçe özlükte mebbis bilgilerinizi düzeltingw

672, MEB, sendika ve ssk kaydı, incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Eski okulumuza atanmak istememiz durumda norm kadro yoksa yine de atanirmiyiz bilgisi olan arkadaslar cevap verebilir mi ... memurlar nette ahmet kandemir ogretmen eski okuluna atanmak isterse norm kadroya bakilmaksizin atamanin yapilmasi gerekir diyor anayasadaki bir yasaya dayandirarak soyluyor. Merak ettigim bu yasa uygulaniyor mu

• 672 sendika kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mehmet Öğretmen, 12 saat önce yazdı:

Sevgili arkadaşlar, lütfen eş durumu için yanlış bilgi paylaşmayajgm. Mebbis e bakınız, ilk atama kadrolu olarak atandığımiz yer olarak geçiyor. En son durumda ise 7075 sayılı kanun ve yeni okulumuz için ise 5442 sayılı kanun 8.c yazıyor. Yeniden atama kısmı falan yok yani. Ben istekte bulunacağım, mebbis bilgilerimi de çok şükür git gel kaç kez düzelttim. Lütfen 7 ocağa kadar ilçe özlükte mebbis bilgilerinizi düzeltingw

Mebbis bilgilerimde ilk atama yaziyor ben de fark ettim onu evet, fakat diger maddelere dair bir ibare goremedim. Isin ozune gelecek olursak bana gore de mebbis bilhilerimizde "ilk atama" yaziyorsa konu kapanmistir. Fakat aklimiza gelmeyen onca sey basimiza gelince insan, son uc bucuk yilin aliskanligi, bi umutsuzlaniyor. Insallah es durumunu da kullanabiliriz. Insallah dinimiz amin ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...